Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Örömükben ,vagy bánatukban ? 🙃
na ez is egy igazi idiótizmus
meg az is hogy pl a rokon gyerek enni sem volt hajlandó ha nem ment előtte a mese a telefonon
ha másfél éves akkor el lejhet kezdeni tanítani hogy találja fel magát nem kell mindig basztatni a szülőket, ha ez elmarad akkor lesz még 6-8 húzós év mire elkezd önnálósodni
érdekességképp:
egyik ismerősön gyereke úgy megtanult angolul hogy a minimaxot nézte(anno csak angolul volt) még a azülők is meglepődtek ezen
gondolom ilyen nem sok van mert csak ezt az egyet hallottam eddig
Ez este 8-kor lefexik, hajnali 5-kor kel. Ma fel7-7 orakor mar Csepeli rohadt hajlektalonokat neztem babakocsi setalas kozben.
Én az életemről meséltem nekik és mindig álomba sírták magukat.
Mert éberebb. 🤔
En meg elenekelem a Susu a sarkanyt.
16 honapos.
Soha, semmilyen tv es telefonnezes nincs es tilos is.
Én mesét olvastam a kisfiamnak anno , a Teknőc Benőt én is megtanultam kívűlről ! 😉
ha több mint 2 éves akkor a mai korra jellemző következetlen nevelés eredménye
szóval el van baszva
a miént is mindig hajnalban kelt aztán kiballagott a nappaliba kiválasztotta mit szeretett volna nézni dvd-n(nem volt még kábeltévént) aztán nézegette amíg fel nem ébredtünk
és ez már ovis kor előtt is így volt
pl a szinbád című mesefilmet kívülről megtanulta, meg még valamelyiket
Tehat a helyi (del-amerika) buza.
Jaj, ez a budos kolok megint 5 ora par perckor felebedt...
En kurva elet nem sinalok tobb gyeket.
a pizzériák többsége is a lidlüs lisztet veszik állítólag valamiért jobban kel a többinél(kezeit széttáró)
ez a recept önmagába túl van spilázni 😅 Ennyi nyavaja nem kell egy jó kenyérhez 😅
Víz kovász meg liszt csipet só ennyiből áll egy jó kenyér(kezeit széttáró)
Mint amikor lacibácsi is elmesélte a pörkölt fűszerezését. A jó pörkölthöz só, bors és pirospaprika kell(kezeit széttáró)
A jó magyar pörkölt mindig tűzpiros és tűzforró 😅
150-180 fok. kb. kilós kenyérnél fél óra. vízzel meg kell kenni meg figyelni, hogy ne égjen meg. Azért elég ez a hőfok, mert mire megpirul a héj addigra lesz jó a közepe. Ha sütőből kiveszed várj vele egy 40-45 percet mire megvágod, nehogy meglepetés érjen addig ted ki, hagy hűljön 😅
Egy roppant köcsög főnöke van nem hiszem, hogy elengedné egész hétre(óranézegetős)
mint mindenki más is kénytelen 2 naponta kenyeret venni. Csak az a baj, hogy a friss kenyér is hitvány szar akkor is ha mindennap veszed(kezeit széttáró)
senki nem beszélt száraz penészízű kenyérről, hogy azt szereti(ujjával nemet mutató)) Én pl. csak annyit mondtam, hogy ennék már olyan kenyeret mint amit gyerekkoromban sima állami pékségből. Akkor 2 kilós kenyerek voltak a divatosak és adalék hiányában fasza kovászolt kenyerek voltak vastag héjjal. Nyilván minden kenyér frissen a legtutibb amikor még meleg. 3-4 napig simán lehetett is enni, mondjuk mivel eleve 2 kilós volt kellett is ennyi nap nálunk, hogy elfogyjon. Lehetett volna 6-8 nap után is enni,mert nem penészedett meg azért addigra már száradt annyit, hogy pirítósnak volt jó. Nekem nem is abban rejlik a régen kovászból készült kenyér titka, hogy egy hét múlva is ugyanazt egyem, hanem állagra, teltségre és ízre ég és föld a mostani vegyszer kenyerekhez képest. Nekem ne azért gyártsanak kenyeret, hogy egy hétig tudjam enni, hanem, hogy jó legyen ízre illatra, állagra és nem utolsó sorban egészséges legyen ne haspuffasztós, bélgyulladást okozó hitvány szar(kezeit széttáró)
mivel inglisből g.ci jó vagyok ez úgy kezdődik, hogy a teszlások több mint fele...
😁
Sohasem hallottam ezt a szot.
Regen hivatalbol jartam a nepmuveszeti vasarokra, Mestersegek Unnepere, akkor a sok ember miatt ugy elment a kedvem az egesztol, ja, a falunapokat ki ne felehtsem, hogy a kaja azrt csabitana de a tomegiszony miatt inkabb nem.
Erdekes modon a crikvanicai szezenzaro unnepseg meg kifejezetten bejott, igaz, a viz kozelsege valoszinuleg jo hatassal volt s tomeg elviselesere.
(Szeretm avizet.)
Aha, ertem.
én a lidl legolcsóbb sárga zacsis lisztet veszem
mindegyiktől jobban ízlik nekem
ha gyors megeszem 1/3 arányban teljes kiörlésűt is teszek bele, ehhez kell pár gramm plusz só úgy finomabb frissen