Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hogyne lenne 😀
Legalább elmondanád a lényeget
Ez pont akkor fog eldőlni, amikor már megette a fene, és amúgy senki más nem is fog tudni róla, így sem jó, sem rossz például nem szolgál senki számára.
Én azért azt vallom, hogy én nem vagyok egybites, jó-rossz, igen-nem. Azért, mert nem szeretek valakit, nem feltétlenül utálom is, ha nem segítek, mert szerintem nem érdemli meg, nem jelenti azt, hogy még bele is rúgok.

Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.
Mt 7:6
Kár, hogy a balfasz internetviszonteladó mlas elfelejti hozzátenni, hogy Schirilla szívbetegként született, elérte a járványos gyerekbénulás is, ennek ellenére a jósolt élethosszát 50%-al túlélte, a neve fogalom lett az emberi teljesítőképességgel kapcsolatban, az életpályája miatt egy ideig az ökölvívó szövetség vezetője is volt, jogász és egy másik sportoló fiai lettek, elfutott Moszkvába, stb.
Szégyen, hogy egy puhány, semmirekellő potrohos mlas így veszi a szájára azt az embert, akit nemhogy még nem is látott, de százada teljesítményt nem tudna szerintem felmutatni.
Mivel a suttyó nem olvas engem, majd írjátok le neki.
Nincs ertelme visszaolvasni.
Azért az nyilvánvaló, hogy ezek a megitélések, jó rossz kategóriák határai teljesen szubjektivek és egyénenként eltérőek. Nálad pl elég szélsőségesek de mondjuk egy rend bentlakásos papja számára egy semmirekellő lennél 😀
Jól bírod a frílacit 😁
Nekem Schirilla jut róla eszembe: vega volt, sportolt, úszott, semmi káros szenvedély - aztán 59 évesen eldobta a kanalat... ez a majom frílaci meg még mindig meg van győződve róla, hogy tőle függ, meddig él... 🤣
...de most sorolhatnám az oltástagadó sportembereket, akiket elvitt a kovid - mind meg volt róla győződve, hogy igaza van 🤣 - pedig aki elég okos, 50 éves korára már rájöhetne, qrvára nincs beleszólásunk, meddig élünk. Persze van, aki ezt nem képes elfogadni.
Láthattál többet a kupiból, de ezt a mondataid alapján vegyem büszkeségnek?
Tudod, van egy egyedi, nem túl széles körben ismert/vallott elmélet a pokolról- és a mennyországról.
Az elmélet szerint az életedben úgy magyarázod és értékeled a saját cselekedeteidet, úgy hazudsz magadnak ahogy akarsz. Amikor felfordulsz, a halálod pillanata egy végtelen hosszú ideig fog tartani neked, és abban a pillanatban, ami amúgy végtelen, a Teremtő a dolgok valódi értékének súlyát fogja rád rakni, ott nem lesz mellébeszélés, hogy alkoholizmus veszélye és kára azonos a munkáéval, ott az erkölcs, az igazság és a jó valódi természetét fogod érezni, a büntetésed, ami egyben a személyedtől függően a jutalmad is lesz, abban az egy végtelen pillanatban újra fogod élni az életedet DE úgy, hogy a cselekedeteid a valós értékük szerint fognak megjelenni benned, így ha hazudtál (magadnak), hogy jó gyerek vagy de amúgy egy szar-szemét, akkor ez fog téged kínozni örökkön át. És ez lesz neked a pokol.
Ha jó volt az értékrended és jó volt amit ez szerint cselekedtél, vagy legalább valóban megpróbáltál így élni, akkor örökkön-örökké a paradicsomban leszel, mert mindig csak jó érzéssel nézed vissza önmagadat.
Tehát nekem hazudhatsz, hogy te valóban az alkesz életmódot a munkával egyenértékűnek veszed, vagy csak nem akarsz szembenézni önmagaddal, nemsokára a valót fogod érezni egy pár tucat évmilliárdig a tizenkettedik hatványon, és az pont 10 a mínusz száznegyvened része lesz az örökkének, meg még ennyi tízszer.
Ha igaz a pokolról- és a mennyről alkotott elképzelés.
én 10 évig jártam csepelre a dzsindzsásban, több mindet láttam mint te
amíg nem nitrót szimatolt zacskóból addig nincs nagy baj
Lattam Csepelen azt a boldogsagot, ami az alkesznak jut... Vagyis dehogy jut, amit csinal maganak.
Es nem csak Csepelen, latom itt is, csak a tomenyseg mas.
amúgy az alkesznak van a legjobb élete
ha összekapar egy kettespet borra valót akkor boldog, és kb minden nap boldog
most hogy egy pet palack 50 ft csak 20 flakon kell a napi boldogsághoz
nincs gondja semmire sem
nem agyal olyan faszságokon mint te 😂 mert te még mindig idióta vagy bárhogy akarod csűrni csavarni a mondanivalód
Dehogy forgatok én bármit. De majd adod te lejjebb is. Mondhatod, hogy én is, csak én nyugodtan elmondhatom, hogy én legalább megtettem a lehetőségeimhez mindent a normális, egészséges élethez, a genetika, a rám eső repülő persze ezt keresztülhúzhatja, de nekem így is, úgy is, de nem kell bánkódnom az életvitelem miatt. Az alkesz is ezt MONDJA, de majd meglátja mindenki...

Tudod, amikor valaki már odáig jut az érvelésben, hogy a munka is veszélyes és az ugyanolyan rossz, mint a alkesz életmód meg a drog vagy a cigi, az már a legalja annak, hogy leszegett fejjel rohanj a falnak, hogy én (te) aztán majd megmutatod a világnak, hogy ki a fasza csávó.
Mert hát te is mondtál EGY példát, tudok én többet is, ebből az az egyik, hogy a volt öntudatos kollégám is kb. így volt mint te, aztán levágták a lábát érszűkület miatt, aztán persze a leromlott, ganédombra hányt egészségi állapota miatt begyulladt a sebe, szepszis miatt levágtak egy szeletet, aztán megint, akkor maradt meg valahogyan kb. fele súlyban, szégyenszemre a saját anyjához kellett visszaköltöznie ellátásért, nem ám ő segítette volna az anyját, aztán persze elfogyott a pénz, az antennás cégnél nem tudta fizetni (többek között) a díjat, csak az ingyen alapcsomag volt neki, így falábbal felkúszott a villanyoszlopra a szűrőt kivenni a kábelből, de persze azt hitte, hogy nem veszik észre, megint kiköt megint falábbal az oszlopra, aztán öregotthon vagy elfekvő, ki-hogy nevezi, aztán a méltóságteljes megváltás. Úgy ment el, ahogy született, szinte semmivel, igaz, a kocsmárosok, cigaretta boltosok megvoltak. Ez sem baj, ilyen milliószámra volt-van-lesz, csak én a magabiztosságtól duzzadó, nemártadohány, meg csaknéhasörmegpálinka, a szomszédcsakkefírtevettésrákbanhaltmeg24évesen embert végigkövettem.
Az első, teféle érvrendszert szerintem tőle hallottam, hogy a munka olyan veszélyes mint az alkesz életmód. vagy a cigi, tilcsuk' be azt is.

Természetesen ezt kívánom senkinek, de a tapasztalat sajnos mást mondat velem.
Írjak még példákat öntudatos emberek történeteiről? Meséljem, aki az alkoholizmusát a lánya hallásproblémájának elviselhetetlenségének tudta be, és a végén vadászpuskával az agyát a mennyezetre lőtte? Esetleg a vonatos történetet? Az is csúnya volt.

Nem, kérlek ne baszogass, ha nem tudsz önmagaddal szembenézni, én sem szeretek ilyeneket írni, de amikor hülyének néznek és jellemtelenül érvelnek, az azért kihozza belőlem ezt.
tény kiforgatásból jelesre vizsgázhattál
amúgy aki bármit is megbán az gyenge ember.....
nem iszok nem szúrok, orvosi fű jöhetne azt el tudnám viselni, sokkal jobb mint a sok patikacucc
igen.

A tények kiforgatásával próbálkozás tetszik, egyet jó régen, egyszer, de tényleg csak egyszer már írtam, a mutter az egészségügyben dolgozott, ő azért mesélt megtörtént eseteket, például az összes végstádiumos beteg kivétel nélkül megbánta az életét, de amit tett, azt pláne.
De félned nem kell, amikor prezident leszek, nem kell dolgoznod, sem járulékot, sem adót, sem hozzájárulást nem kell fizetned. Szívhatod, ihatod, szúrhatod, ahogy és amennyit bírsz. Ja, és hát falhatod is.
lehet vannak olyanok akik tagadják hogy ártalamasak ezek a dolgok
de
a motorozás is lehet ártalas, a hegymászás is meg nagyjából az összes sport is ártalmas lehet
a munka meg végképp ártalmas
szóval akkor most mit tennél?
a motoros fasza gyerek de a dohányos meg egy közellenség?
Nekem nem is kell. Eleg, ha majd a jovoben az orvos megmondja.

(Megjegyzem, en kifejezetten szorakoztatonak talalom, ha valaki a nagy nyilvanossag elott akarja bebizonyitani, hogy a dohany, cigi, drog az tulajdonkeppen artalmatlan szerhasznalat.)
én leszarok mindent
a gerincem olyan szar hogy reggelente kb 20 perc mire annyira helyreáll hogy ne érezzem a csákányt a hátamban
a lélegzet vétel úgy fáj mit amikor el van törve a borda, csak nem egy borda fáj hanem kb egy 40 centis szakasz
ezek után szerinted érdekel bármi is ami összefügg az egészségemmel? hogy esetleg a reggeli cukrom nem 6 hanem 8??
3x2 fájdalomcsillapító gyógyszer eszek amiből max 2 bogyót lehetne enni, ez szerintem jobban rongál mintha söröznék 0-24ig heti 7 napot
plusz még mellé némi port ha még így is nagyon fáj napközben
nemsokára vége a szőlő hordásnak akkor majd a mohácsi doki rendbetesz annyira hogy tudjak menni ősszel pecázni

amúgy még a kérdés mindig nyitott hogy bizonyítod hogy a füst miatt lett a rák és nem egyéb ok miatt
Persze.
Te amúgy rettegsz szembesülni a saját életviteleddel? Ezt komolyan kérdezem.
mostanában valami hiba lehet a gyógyszereddel mert kurvára nem ezt írtam
fuss neki mégegyszer
Tudtam, hogy megint előjön az unalomig ismert ellenérv, EGY ember példájával, hogy a papa 92 évig mezítlábas Munkás és akkor is a bakról esett le, ellenben a szomszéd Ferikével, aki 24 évesen csak zöldet evett meg kefírt és mégis tüdőrákban halt meg.
A prosztatarák genetikailag örökletes,tehát vizsgáltasd magad rendszeresen.Föleg ha a faterodnak is volt.
belegondolsz ez a havi 21 kilőt patron még egész jó gyógymódnak tűnik, legalábbis első hallásra
olcsó,természetes, nincs mellékhatás
ami hiba benne hogy 50 felett kicsit nehezen megy a kivitelezése
Igen ez is egy teória ami arra utal, hogy tulképp egyik dokinak sincs fingja sem, hogy bármelyik rák mitől alakul ki igazából.
prosztata
nekem azt mondtaxa doki hogy havi 21 patron a minimum és elkerül a rák
ha nincs meg a havi 21 akkor sokkal több az esély bármilyen életvitel mellett
Fater prosztatarákos volt és gyerekkora óta láncdohányos, 70 volt mikor vége lett, kérdeztem urológus dokit, hogy összefüggött-e és azt mondta, hogy a prosztata nem, az gyulladás, de inkább stressz ahogy a belek is, van ráhatása a ciginek és táplálkozásnak, de a hajlam ha van rá az döntőbb.