Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A "régmúlt ízeire" csak azért nincs igény mert nem lehet kapni, nálunk is 2 pékség szállít a helyi 3 boltba és a haverjaim azokra esküsznek mert nem ismernek mást, van szomszéd helyeken félegyházi ami szerintem szintén gagyi, de egyikben sincs kenyér már délután főleg a kovászosnak mondottak pedig drágábbak mint a boltiak, nem igény nincs hanem készség annak megteremtésére, belepunnyadunk a puruttyába és csodálkozunk ha ezért lenéznek.
https://drive.google.com/file/...
Élesztős, de fasza. Nejem süti, immáron évek óta. Ha valaki otthon megpróbálná.

Ha nem érdekel, lapozz.
De nem erre alapozva.
Csinalja az eladhatot, marad ido, kapacitas, az uresjaratnal ez is jobb. Persze van igeny a minosegre, akar egyre jobban, de erre alapozva en tuti nem csinalnek pekseget. Van hely az orszagban, ahol talan megelne, de videken en keves eselyt latok ra. Ezt a sajat kornyezetemra alapozva mondom, lehet, hogy mashol nagyobb az igeny a regmult izeire. Nalunk is volt regen a Pojtner nevu pekseg, gyerekkent a muttetek oda kuldtek minden szombat reggel, jo emlekiem vannak rola, mert hazafele mindig megettem a sarkat, da annyira nem, hogy tesco- vagy lidlis pekaru megsebezze a szamat. Igaz, nwm is vagyok nagy kulinaris beallitittsagu, egy minimumot elerjen, akkor mar nekem jo.
Megcsinálják és veszik is ahogy én is az 1500/kg-os fehér az 1800/kg-os félbarnát és a különlegesebbeket 2500 körül, 17-ig vannak nyitva, de délután 2-3 körül már semmiféle kenyerük nincs tehát veszik és erős igény van a jófélére is, velük szemben van az albán ahol viszont mindig van kenyér és azt is veszik hisz jóval olcsóbb, ahogy írtam pár hónapja dabason nyílt egy és most már 3-5 napra vesznek fel kenyérrendelést pedig a legolcsóbb 2000-be kerül.
Szerintm megcsinalnak ma is,csak ha ki kellene fizetnie a vasarlonak a 500 ezer forintos pek munkaidejebol ketannyit, senki nem venne, de mindenki hisztizne, hogy a patas lopja a penzt a stadionokhoz.
a kádár kockában már nem volt hely a kemencének, így kemencés kenyér se sült
Apád vagy igénytelen volt vagy muterod volt akkora mint te és faternak nem volt választása, ette amit kapott. 😁
Ez nagyjából így van, nekem azt mondta pékség tulaj vagy 20 éve, hogy nem olcsóbb az alapanyag az adalékkal mint a hagyományos sőt, de rettentően időtakarékos és munkaerő/idő is kevesebb kell miatta mivel nem kell keleszteni, annyit dagasztani stb., így végülis igazad van olcsóbb az adalékos na meg kiszámítható a minőség, állandóan egyformán szar míg a jó pékségnél változó, mindig megjegyzem az eladónak vagy a tulajnak ha elöl van, hogybépp mi a véleményem amit nyilván már utálnak és még ha kényszeredetten is, de vigyorognak. 😁
anyám 50-ben született ő még dagasztott kenyeret, tanyán éltek és ott ekkor még ez ment
már a 70es években ez teljesen megszűnt, nem volt kenyér csak ilyen zsömlefélék meg sütemény, de azt se kemencében hanem már sparheltben
Képes volt rá? Akkor nem éltek volna olyan rövid ideig mert agyonverték őket nem véletlen, hogy a pék férfiszakma, ehhez tökösnek kell lenni! 😁 Amit a nők ezer évekkel ezelőtt és ma még az araboknál csinálnak kovásztalan kenyeret olyat mi is csinálunk mikor grillezünk és faszénen a rácson utoljára sütjük meg és szeretem is, de az már másnap kemény tényleg csak frissen jó, na azt csinálják a nők. 😆
Én odaballagtam a szálloda grilltetaszára , süttettem 3 palacsintát , egy lekvárost , két nutellást , lefolytottam egy jeges almalével ,vacsoráig már kibírom ! Ha már így a jókenyérrel meghoztátok az étvágyat ! ☺️
Pont ez nem penészes, ha neked olyat sikerül a sarki péktől venni akkor az nem túl jóféle és épp az a lényeg amit írsz, frissen, ropogósan, na ezt veszíted el már csak amíg hazaérsz nylonban, de a jó kenyérnek még 3-4 nap múlva is ropogós, de nem kőkemény a héja és a belseje, de ez igazából már nem vita, mint írtam volt én kenyérbuzi vagyok más meg más buzi, nekem a kenyér a vesszőparipám aminek a vesszeje lehet, hogy néha felcsúszik ha épp rajta lovagolok, de már megszoktam. 😁
a kovászoson is van haszon bőven
mert az alapanyag olcsó 70 deka liszt kell egy kiló kenyérhez a bl80 ilyen 350-500ig megy zacskózva, nagy tételben tuti olcsóbb, szóval 250-350 az alapanyag
a sütés ára kb egyforma
a meló inkább a több, mert jóval tovább tart az elkészülése, de ha sokat készít egyszerre akkor azért eloszlik
szerintem egy 500as tuti maradna rajta bruttóban, ha helyben árulja
csak ha kiteszi a 2000 forintos vagy még drágább kenyeret akkor csak hümmög a nép és megy a teszkóba a 800 forintosért, amin tuti nincs 100 forintnál több haszon
Az is nagy túra lenne egy Busával , vagy egy bivallyal ! 😂
Azért nem sütnek jó kenyeret a pékek mert a szaron több a haszon... a jó minőségű alapanyag drága, még ki is kell spórolni... nálunk francia pék megy mint a fene, pedig egy rakás szar, amit süt. Felhabosított levegős ízetlen mocsok, másnapra meg morzsává hullik, mikor vágod
De fagyizót találnék 10méterenként ! 🙃
Ott hova mennél vele 😃
Se felvonulás se csesznek 😅
a kenyérsütés nem elméleti fizika, kb minden átlag nő képes volt rá aki 100évvel ezelőtt született
nekünk még könyebb mert tudsz venni dagasztó gépet és nem kell izzadni a teknő felett órákig
kell pár recept akit kipróbálsz és a számodra legjobbat alakítod ha szükséges, 10-15 sütés után olyat eszel amilyet szeretnél
amúgy azért nem sütnek jó kenyeret mert a nép 80% nem venné meg, mindenki azt csinál amit el tud adni
ezért egyre silányabb minden, mert egy ideje csak a vételár számít
kememcét meg csinálhatsz egy kupac agyagból szinte ingyen
csak ugye a lustaság mindent visz, a kifogás keresés sokal egyszerűbb. én már csak tudom, profi vagyok ebben
Egyszerűbben oldjuk meg... két naponta veszünk frisset, annyit amennyi két napra elég
Csak a bivaly hiányzik ! A kölcsönzőkbe csak robogók vannak , meg néhol 1-1 Harley ! 😉
A tradicionális balkáni kenyerek mondjuk szerintem úgy szarok ahogy vannak. Kutyát dobálni jók mert kemények. Rendes tradicionális magyar kenyerek azok a jók. Frissen ropogósan. De még a franciák is tudnak. Ha neked a száraz rágós penészízű kenyér jön be akkor egyed 😁
A sarkipéketek albán? Nem feltétlen a származása csak a technikája mert ha igen akkor nincs kérdés. Haveromék is a bezacskózott szeleteltet szeretik kőparaszt létükre mert úgy sokáig puha..........hááát a jó kenyérnek nem ez a fő jellemzője amire rá kell vezetni a rosszhoz szokott népeket, neked ehhez sok idő fog kelleni, eleinte talán nem is ízlik az igazi, de egyre inkább vágyik rá az ember talán ahogy pipi írta valami rászoktatószer van benne. 😁
Én szoktam. Bár a kenyér az macerás a nagy méret miatt, ahhoz olyan sütő is kell, de zsemle, kifli, bagett méretet az otthoniban is meg lehet sütni.
Az hogy mi az olcsóbb azért az sem egy éles határvonal.
A teljes költség szinten sok esetben már a villanyautó olcsóbb, sok esetben meg nem. Ez mindig az akutális körülménytől is függ.
De és sosem lett olyan amire vágytam, a kenyérsütőgépesnek a héja rossz bármilyen jó a belseje a sütőben sem lett jó kemencében annak hiánya okán nem próbáltam, de nem vagyok pék így nyilván sosem sikerülne viszont én sofőrködök a pék meg sütögessen, mindketten leresünk a tevékenységünkkel így a pék joggal várja el tőlem, hogy szállítsak neki és azt kifizeti én meg, hogy jó kenyeret süssön amiért én fizetek. Mindenki csinálja azt amihez ért és azt tegye jól és akkor mindenkinek lesz jó áru és szolgáltatás, ha belekontárkodunk egymás dolgába akkor egyikünknek sem lesz bevétele és minden csak szar lesz. 😁