Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudom, ma nem mentem még ki a kapun... itt bent meg nincs belőle 😁
A mostanira nem vennek merget, hogy eddig birna, de ki tudja...
Van par helyen, hol vagy az enyem, vagy a szomszed novenye belenott, de ott sem hamlik meg le a drotrol a muanyag.
Olyan van nekem is 3 éve, de az uv álló a kötöző meg nemigazán bár lehet, hogy az is gyártó függő mert régebben volt olyan ami jobban bírta.
A műanyagos drótfonat nálam kb. 30 éve bírja fullban a napon, annyi változott, hogy eredetileg zöld volt, most kék, meg ha piszkálnám, jó eséllyel hamarabb letörne a drótról, mint újkorában.
Nekem még az életemben nem kellett visszamennem javítani magam után. A többlet idő meg hát... én nem gondolom többletidőnek, amikor valamit úgy csinálok meg másnak a pénzéért, mintha magamnak csinálnám. Ha a konkrét munkát nézem, akkor azt gondolom, hogy amekkora napelem tartó konzolsort ott láttam, annak az alapozása, a tartószerkezetének kiépítése, a napelemek, a kábelek szerelése mellett egy plusz délelőtt még bele kellene, hogy férjen, és akkor lehet, hogy nekem is tetszene.

És írom ezt annak a tudatában, hogy látok tisztességes munkákat (ezzel kapcsolatos a jelenlegi beosztásomban végzendő feladatok egy része) is, akkor ezek szerint ezek voltak egy-egy vállalkozó utolsó hattyúdalai mert ezután mind tönkrement?
Az inverterbe magába nem kötöttem bele, ettől függetlenül akkor is tettem volna valamit fölé. Az, hogy valóban lehetséges, hogy a hűtés kialakítása mégis megfelel a szabványoknak, de ezt már írtam kicsit korábban is, ha megkapta a működési engedélyt, akkor lehet, hogy mégis megfelelő.
A lényeget továbbra is tartom, az egész kialakítása nem tetsző, sőt, inkább nekem visszatetsző.
(Nincs munkaidőm ma, az ilyen is csak neked jut eszedbe, ha a másik valamilyen neked nem tetszőt ír.)
mert ott telibe verte a nap
árnyékosanb helyen sokkal tovább tart
pl a fólia sátorban kitart 3 évig is
Vasárnap kevesebb a hülye mindenhol.Figyeld meg és tudhatod.
Bakker, hétfő van? Azt hittem vasárnap... 😄
Maszekba két sörér eltököl az ember bármennyit.
Egyébként nem fizetik meg.
Asszem éhen halnál hamar ha maszek lennél.
Mindenesetre én biztos nem dolgoznék veled, a probléma megoldásokra és a hatékony de megfelelő kivitelezésre törekszek, nem a problémakeresésre és halmozásra😀
Persze, mindent lehet másképp csinálni,itt egy kis többlet idő ott párezer plusz de elbirja a meló🙂
Aztán majd még kétszer felvonulsz mert nem végzel aznap meg még pár tizezreket elszórsz de ugyis lesz aki majd jól körbe fényképezi és kiposztolja hogy azt másképp kellett volna😀
Táblát tettünk fel a kerítésre és pár hónap volt a kötöző, inkább drótozok. 😁
a gyorskötözőt megeszi a nap 2-3 év alatt
Motorozni fogtok?
És a DC vezetékek csak lógnak ott, meg lengeti a szél? Még egy gyorskötözőre sem tellet? De igénytelen! 😝
Az inverter adatlapján szerepel. Bárki rákereshet a googlen és megnézheti a név alapján amit lefotóztál.
Az idézőjeles szöveg az IP66 védettség definíciója. Kikerestem hogy neked ne kelljen, mert így is képes vagy mellébeszélni, de ez jó mert ez azt jelenti értelmes dolgokba nem tudsz belekötni 😆

És mivel arra válaszoltam amit írtál, szóval DE. Te voltál az személyesen aki vitatta a szabványoknak való megfelelést, és pontosan erre válaszoltam. És ha visszaolvasol talán rájöhetsz, hogy nem nagyon mondta senki, hogy a szabályosságot vitatod a többi hozzászólásodban, csak azt mondta mindenki más is, hogy igazad van hogy randa, de ettől még megfelel a szabályoknak. És ha visszaemlékezel azt is írtam hogy a fotókból csak a földkábel és gégecső alkalmazása kérdéses, mert az nem látszik.

Szóval ezek után úgy gondolom ez a vita már kifulladt hiszen mindenki egyetért, és te is már csak kétségbeesetten próbálsz valamibe belekötni hogy elteljen valahogy a munkaidőd ,de nem vagy igazán formában...ilyenek ezek a hétfők. 😆
A láblengetéssel nincs gond, jó módszer az, ha olyan a motor üléspozíciója, de kanyarban a kanyarsebességhez kell a gumi tapadása. Ez a gumi pedig nem igazán tapad jól aszfalton, már csak a mintázata miatt sem. Anyaga sem az a puha mint egy jó utcai sportguminak, különben szakadnának le a bütykök.
Ha felrak egy jó supermoto gumit, akkor már tudhat gyorsabban kanyarodni.
nekem kpe csőben megy a napelem vezeték. könyökökkel 2 végén dobozokkal teljesen víz és vakond álló
32es 10 bar-os kpe cső mindent is bír
de minek ezt húzgálni? 😅
Én még a fűnyírón kívül nem húztam ki nívópálcát. Azt is csak azért mert már füstölt 19 évnyi használat után azt csipegette az olajat ott tudtam pótolni(gondolkodós) Nekem amikor a futásidő úgy kívánja elviszem szervizbe oszt kicserélik az olajat. Nem kell nekem tudni mi történik a futásidő alatt(kezeit széttáró) Ha meg nagyon nagy baj lenne akkor jelezné a műszerfal,hogy nincs benne olaj(szemeit körbeforgató)
Volt ilyen a tömpe orrú hájesznél egyszer(gondolkodós) Friss olajcsere után mentem a telephelyről a postára(kezeit széttáró) kb. 500 méter. Mire a postához értem világított az olajlámpika(gondolkodós) Mondom, hát ez, hogy? kiszállok az autóból hát látom ám, hogy húztam az olajcsíkot magam után 😅 vissza lehetett sétálni az olajfolyáson a kiindulási pontig 😅 5-6 liter olaj folyt el 4-500 méter alatt(fejét fogó) Mint később kiderült az olajszűrőnek valami pereme gyári hibás volt azt kiszakadt vagy mifene(gondolkodós) Ebből annyi lett, hogy garanciába az autósbolt állta az olajszűrő árát szerintem még egy 1000-es sem volt 😅 Hát ki voltam vele segítve 😂
Ilyenkor azt kell írni, hogy aki ezt a szart kitalálta, annak a kurva anyjának műtétjénél a torkában is törjön el a levezetett intubálós tubus ugyanígy.
Jó legyen autó, 2 hete hete ugye írtam, hogy a haver kicserélte az új nívópálcámat agy szarra ami bele is szakadt az első kihúzásnál és ezért karter le és kipiszkálása a beleszakadt részeknek és új nívópálca belehelyezése, na rá 2-3 napra új nívón olajszintellenőrzés és vazze az új is eltört a tetejétől pár cm-re, de még a műszál tartotta valamelyest így sikerült kihúzni, tegnap a piacon vettem kemény 500ft-ért egy valamire való bowdent aminek a külsejéből és belsejéből is faragtam fém pálcát amik meglepő módon teljesen jók és könnyedén akadásmentesen járnak, vajpn gyárilag miért nem fémből készül? A képen látszik, hogy az új hol van megtörve 5-6 ki-behúzás után.
Akkor apádnak vagy anyádnak nincs köze hozzád. 😁
Szerintem kevesebbe.
igen. Ez még is meghaladja a beruházás költségvetését ami jelen esetben is tized százalékban lenne mérhető az összberuházás költségeihez mérten(kezeit széttáró)
Megfizetik... Én nagyon ritkán dolgozok villamossággal, sőt, egyre kevesebbet, de vannak a vállalt munkáimnak olyan részei, amit nem vagyok hajlandó a saját, amúgy elég szigorú elvárásaim alatti színvonalon megcsinálni.
itt pl minimum lenne nálam a gégecső magasabbra húzása és nem kötegelővel rögzítése, hanem valami pántoló szalaggal, de minimum Hilti-szalaggal. De ez én vagyok.
Nem szükséges túlzásba vinni, a tetején lemez, oldalt- és hátul meg egy kellően kis méretű nyílásokkal ellátott perforált lemez, ennyi.