Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem,jót röhögni rajta.
ez nem szint kérdése
ha iszik az ember egyből előjön az igyazi jelleme....
Akkor reszegen, cigivel a kezemben uvoltve kene szidnom a rendszert, hogy ellopjak a kisembertol.
Azert egy szint ala nem sullyedek.
Józanul is kretén 😁
nekem a 2 bot meg az orsó kb 30 ezer volt viszonylag új mert a régit eltörtem
van egy 3. ugyanolyan bot tartalékba is ha valamelyiket eltörném
orsó is valami gagyi okcsó tica, de a féke tökéletes, a többi paramétere nem érdelel
zsinór nekem úgy van hogy 100 méter van az orsón tavasszal és ősszel ledobok 8-10 métert mert a belógó nád eléggé kirojtozza a zsinórt
aztán amikor kb 40 méter van rajta akkor feltekerek újat
amikor eszembe jut akkor egyszer megfordítom a zsinórt evvel nyerek 10 métert
szóval egy 2000 forintos zsinór kitart vagy 4 évet
ólom amivel pecázok saját gyártmány, de nem veszítek egyet sem
horog ami több fogy elég kagylós az alja és ha egyet felkap akkor mire kihúzom akkor kibassza a hegyét, egy ötös nem takarja be az éves horog fogyást
de a lényeg
a botok/tartók, szák, matracon kívül az összes peca kacatom elfér egy szimat szatyorban és ebben a 2 napra való csali+ etetőanyag is benne van
maggal utálok pecázni, múltkor teszteltem 2 kurva nagy jász jött meg egy kisponty, de egész éjjel csipogott a jelző
Ez a hülye még nem jött rá hogy ha ő is betaknyolna mint a többi akkor ő is ugyanolyan kretén lenne mint a többiek,így fel sem tűnne neki a többiek kreténsége.
mert kihúzol(kezeit széttáró) Ha tisztességesen berúgnál mint a többi akár jól is érezhetnéd magad(kezeit széttáró)
De inkább odamégy és józanra iszod magad a szénsavmentes ásványvízből, meg eszel egy tányér hínárt, hogy másnap elmondhassad, hogy rajtad kívül mindenki milyen faszkalap 😅
akkor hol marad az élvezet? Kawa legalább tisztességesen becsülettel végig szopja ezeket a túráit 😅
azért én ismerek ilyet a környezetemből is aki vagyonokat elkölt a pecacuccaira 😅
Ami nála alap,hogy évente lecseréli a botjait orsóit hiszen ha kijött az újabb modell azt azonnal meg kell venni 😅
De csónakmotort sátrat is két évente cserél hisz mindig jön újabb. 😅
Aztán a kis bisz baszokra is otthagy alkalmanként 40-50 ezer ft-ot (hüledezős) A zsinórokat is évente lecseréli nem ám valami normálra hanem prém zsinórokra ami szerintem parasztvakítás de hát ha az kell akkor az kell(kezeit széttáró) Egy dobját 15 ezer forintért tekertet fel 😅 Én 2-3 évente szoktam a zsinórt cserélni de azt is csak azért mert a balfaszságok miatt pl. csónakmotorral összeszedem stb. elfogy róla kb. 100 méter akkor már nem elég a biztonságos behúzáshoz(kezeit széttáró) De én mondjuk 2500 Ft-os zsinórból feltekertetek 2 dobot az 2-3 évre megint jó vagyok 😅
Ezek az újdonság vásárlók azt hiszik,hogy minél fényesebb a felszerelésük annál több és nagyobb halat fognak 😂 Látom a lesajnáló tekinteteket amikor látják, hogy a 15 éves csónakmotor fedlapja be van repedve azt fekete szig-szalaggal ki van javítva vagy a 15 éves rod-podom bus-bárjai szigszalaggal vannak össze kókányolva mert minden menet kiszopósodott már rajta vagy a 10-15 éves botjaim néhány gyűrűjét magam ragasztottam már vissza vagy az orsó amelyik kúposra teker mert kikopott a kukactengely azt már rég eldobták volna 😆
Vagy akár a sátram ami 15+ éves kicsit penészes itt-ott mert vizesen raktam el néhányszor és lusta voltam otthon kicsomagolni kiszárítani(kezeit széttáró) aztán ezek odajönnek annyi féle csalival, hogy a metró áruház megirigyelné, mert összesen nem tartanak annyi terméket a fénymásoló papírtól a műzliig ahány színű, ízű, méretű és formájú csalival felszerelkeznek. Nálam meg van büdös kukorica meg 2-3 féle bojli azt kész. Én már eszközöket nem vettem 15 év óta. Mondjuk 2 éve vettem egy nagy merítőt mert a régi megadta magát meg egy mérleget mert az is feladta a harcot kb. ennyit költöttem horgászfelszerelésre. Aztán amikor a tákolt cuccaimmal elkezdem fogni a halakat akkor meg megy a csodálkozás, hogy a fényes cuccok meg nem hozzák a halat 😅 Akkor mindig elmondom nem a felszerelés hozza a halat, hanem a horgászathoz való minimális értés 😅
(meghajlós)
mikre nem baxátok el a drága időtök(gondolkodós)
Margitszigetről hazajövet szombaton elkapott egy nagy zuhi. Szépen lemosta az autót(meghajlós)
Sajat kollegak, a csajok ott voltak, nem a faszkalapok miatt mentem. Ilyenkor mindig az a vegso megallapitasom, hogy megint igazam volt, mint mindig. A nyomorusag alkohollal csoda torteneteket mutat a szemlelodoknek.
Az eggyel felettem levo mindig kerdezi, minek jarok ilyen helyre, o nem erti, hogy lehet ezt vidaman is nezni ha nem eled bele magad.
Hja kérem, nem kell.ilyen helyekre járni.....élőben korrektebb, bár arra meg kevesen veszik a bátorságot
Hat, azert tudnek meselni mashol hogyan megy,es nem forumon hanem eloben is. Volt szerencsem megtapasztalni a hetvegen, amikor valaki iszik, hogyan kerulnek elo a melybol a serelmek.
Es eleg, ha csak tobbet keresel, pontosabban azt sejtik, hogy tobbet keresel.
Az csak kérinél van
Vele pont nem, amugy en epitonek gondolom az ilyent, ha nincs anyazas a vegen.
Koszi, autoval a celig, a motrok hatul figyelnek, ha megerkeztunk, motor leemel es hajra!
Tudom, puncisag, de nincs eso problema, nincs cucc mennyisege problema, nincs lerohadas ki hoz haza problema.
pecásokkal nincs baj többségében egyszerű lények
Nekem 2000-es évekbeli LINN erősítőm van, 5 db TDA 7492V iC van benne... mint a kommerszekben. Ez 5*100W, de ennek van olyan verziója, ami mono, de úgy, hogy 3 db 7194V van párhuzamosan, és ebből 2 szett hídban. 200W kórül tud, és abszolút csúcskategória, 2000-es években milliókba került... de ha te veszel ilyen IC-ket a neten, és összeforrasztod (még a gyári kapcsolásom is megvan hozzá) az nem fog úgy szólni közel sem. Szóval a paraméterek önmagukban nem érnek semmit. A kivitel, a válogatás, a gyártás minősége, és leginkább a tápegység - ezek a fontosak.
Fémréteg ellenállást sztem már nem trimmelnek, a régi széneken is bifiláris volt a vágás - de sztem az utóbbi 30 évben már olyat nem is használnak. Tény, hogy sok a parasztvakítás a "szakmában" de kérdem én: melyik hobbiban nincs ez? A hifisták teljesen idióták tudnak lenni, sokat ismerek, de sehol nincsenek pl. a horgászokhoz képest, és abból több is van - a focibuzikat nem is említve 😁
Igazából az erősítők már a 80-as években is elég jók tudtak lenni.
Egyenletes frekimenet, alacsony zaj. Nincs más elvárásom, azt meg tudják. Főleg a hibrid IC-s cuccok. STK sorozat az nagyon menő volt amikor középiskolás voltam. Voltak bent műszerek, és jobb volt az ezzel épített erősítő paramétere mint amit tudott mérni. Nekem ennyi elég.
Hangfal a problémásabb, de ott sem feltétlenül a drágaságon múlik, hanem azon hogy fröcsöntött szar már minden. Nem teszik bele a jó anyagot, aztán persze hogy rezeg a műanyag doboz, akármilyen drága. Egy hangszoró teste pont olyan meghatározó mint egy akusztikus hangszer rezonátora.
Pont ezt mondom én is. Nem vagyok audiofil, és ennek baromira örülök. Nekem elég ha szépen szól, mert az így sokkal olcsóbb 😁
Nem. Én vagyok gyors, hatékony, ügyes, okos, szép és szerény 😆
...meg aztán elég könnyű takarítani. Nincsenek felesleges ficakok.
Az ajtóréseket autó mosó után szoktam kitörölgetni. Az gyorsan megvan.
2-3 óra hosszába már az is belefér hogy lekezeljem a bőr üléseket, kiporszívózza, meg áttöröljem műszerfal ápolóval a belteret.
Oké, laikus vagyok, de ettől én még nem hallom a különbséget, akkor sem ha elmagyarázzák 😁 főleg így 50-hez közelítve, már bőven a fülem a gyenge láncszem.
De ha esetleg hallanám is a különbséget, akkor is leszarnám, mert attól nem szól jobban.

Legjobb az volt, amikor egy audiofil haver esküdözik hogy ez mennyivel jobb, mert nem vas, hanem réz kupak van a kerámia ellenálláson. Mondom nocsak, mióta gyártják vasból a lábakat. Levettem a polcról egy random ellenállást megkarcoltam, és az ónozás alatt természetesen réz volt. Mi más lenne, vasból direkt nehezebb gyártani az ilyesmit. Teéjesen el volt ájulva hogy micsoda minőségi cuccaim vannak 😆 aztán rámutattam, ha már a vas és a réz közötti különbséget hallja akkor arra is érdemes lenne figyelni, hogy nem spirálisan legyen belevágva az ellenállásba az értéke, mert az bizony indukció. Szerintem azóta is azt keresi 🤣