Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szerintem sokkal több embernek van fúrt kútja
itt felénk faluhelyen 500 házból 495-ben van fúrott kút, van ahol több is
tuti nem
bizonyítsd
én mindig azt írtam nem való mindenkinek, pl a panel patkány menjen tömegközlekedéssel
Tehát te feltételezed, hogy akinek van akkupakkja, annak van ásott/fúrt kútja is?
Konkretan te azt mondtad hogy mindenkinek jo mert xy stat szerint az atlagnal siman elmegy a hatotav meg tudja tolteni,a kivetel meg ha mashova megy az csak mulo kenyelmetlenseg.
Azért egy 20 millás Tesla m3 5évesen már csak 8milla.Szóval azért évente kidob az ablakon közel 2.5millát.Az több mint 4000liter üzemanyag évente.
Na ez az igazi hülyeség, ki tudja mi lesz 1-2-3 év múlva? Már most többszöröséért tudom akár otthon is tölteni mint pár éve utcai töltőn meg nár akár drágább is tud lenni mint egy diesel és amúgy milyen autót nézzek pariban egy most 12 éves leaf-el ami 40km-t tud és 3.5 milla? A 13 éves citroenem most kb. 1.5 millát ér a 3 éves renault meg kb. 4-4.5-et, még bármelyik többet tud mint a villany hasonló árban ha nem így lenne te is villanyt vettél volna nem dieseltbés benzinest ahogy Zoli írta. Járj elöl jó példával ahogy szintén javasolta és ne más f@szával akard a csalánt csapkodni. Klaci legalább azt hirdeti amit csinál így van relevanciája annak amiket ír.
azért ha nincs áram a vezetékben akkor is jobban jár a szigetes ha éhezik
legalább a szarás után kezet tud mosni mert ugye ha nincs ára a vízmű se működik
városokban az emberek 90% fertőzésen hullana el pár hónapon belül
szóval nem olyan rossz az, persze az atomvillanást ha látja a szigetes ugyanúgy elhullik mint a nem szigetes
a csóróknak mindig szarabb
de ha a 4 milla mellé másik 4 kölcsön akkor amit a 2x70km alatt spórol azt befizeti a törlesztőbe és máris olcsó a hitel
és a kocsi megmarad....
sokan azt azért nem számolják hogy a drágább kocsi 5 év múlva is drágább lesz, minduntalan a szaros 500 ezret érő passattal akarják versenyeztetni a 10+ millás villany verdát, persze hogy nem éri meg
Egyszerűsítve, amíg van lakossági ártámogatás, és/vagy a fogyasztásod nem lép át valamekkora értéket, abban az esetben amire nullára futtatnád a beruházást, addigra jó eséllyel egy újban gondolkodhatsz.

A másik hülye érv a hülyéktől, ha nem lesz, lekapcsolják, Putyin az atomjával kinyírja a hálózatot... Persze, ebben az esetben éppen a legkisebb gondod az lesz, hogy az elektromos autód vagy a mosó-szárítógép mikor üzemeljen.
Tehát a konklúzió? Nem éri meg! És mégis másnak szinte kötelezővé tennéd akkor is ha nagyon nem éri meg neki sem. 😆
Ja, a vejem erősen villanyozódni akar mivel neki is napi 70km oda-vissza, de talán 4 millát tudna beletenni, hát azért nem kapni olyat ami biztosan tudná ezt a távot még pár évig főleg nem a leaf. 😁 Én is felvillanyozüdtam pár hónapja mikor erről itt erősebben szó volt és én is kb ennyit szántam volna rá, de akárhogy számolgattuk itthon sehogy sem jött ki.
Semmit nem spóroltam volna a beruházás árának a többszöröse miatt, de ezt már számoltuk ezerszer, még mindig a gazdagok meg a mókkirályok játszótere a villany, a népnek még messze nem éri meg, azért annyira senki nem hülye, hogy ha megéri valami akkor ne azt csinálja.
sosem mindtam hogy mindenkinek jó
igazándiból tényleg pár alkalomra kell, de ezen kívül nem lenne használva
az opellal múlt héten elmentem gyeprácsot venni, az asszony cuccolt valami szarokat az anyjához pár hete
aztán nagyjából ennyit ment ami nem peca célú megmozdulás volt mostanában
szóval nem kifogás, erre kell
melóba nem járok ha véletlen mégis akkor vagy gyalog vagy robogó
szóval mutasd az a villanyos csodát megyek megvenni
amúgy spórolnék is mert a dízel szörny nem fog 12 alatt enni, de engem a bébifókák is érdekelnek meg a gréta boldogsága is
Milyen szemlelet?
Nagyfesz trafo sem, cigany yem arab sem, nigger sem, zsido sem, kutyas ember sem, egy csomo minden nem.
A baj az, hogy te mindig eletszerutlen peldakkal probalkozol, ha nincs ra valasz, te azt sikerkent konyveled el a vitaban.
Kifogas,kifogas,kifogas pedig sokat sporolnal es a villanyauto mindenkinek jo,csak mulo kellemetlenseg az egyeni preferencia,belefer nyaron hogy nem fersz bele,par alkalom.
ezek a megrögzött idejétmúlt szemléletek
ha 9-15ig 10 forint volna az áram 18 után meg 200 akkor a háziasszony nem lenne rest beállítani a mosogatógépet hogy a 10 forintos árammal mosogasson
a bojler a fűtés/hűtés java is ekkor mehetne és máris kisimulna a termelési csúcs
2024- ben még mindig a kapcsolgatós vezérelt áram a csúcs amit az elmúlt 50 évben annyit tudtunk módosítani hogy nem óraszerkezet kapcsolja.....
szóval ne az újdonságokat alacsonyítsuk már le a 40-50 éves szokásainkhoz
én ezt eddig is tudtam
de valljuk be a legproblémásabb is egyben
te sem tapsolnál ha a törvényben előírt védőtávolságra tőled atomhulladék tároló épülne
pedig állítólag nagyon biztonságosak
gondolom az erőműről se vélekednél másképp
gondolom szénerőmű se legyen a közelben......
bassza kutya rábeszéltél
opel ér 150 ezret, toyota kb 1 millát, a terepjáró 1,2
szóval mutass egy olyan villanyos kocsit aminek hajt eleje-hátulja a hasmagassága 40 centi vagy több, és elfér benne egy 200x90 matrac
és a hátsó ajtó felső része a matrac tetejétől minimum 90
hatótáv elég 120-150 km tényleges
és elfér 2,5 millában
igérem holnap megveszem, még akkor is ha ma éjjel nem tudom eladni a másik 3 kocsit
jó lenne zöldben, de a szürke is megfelel
Akkor másképp, hogy megértsd:
a sok drága közül az atom a legkevésbé drága.
A gyorsneutronos reaktorok pont a radioaktív hulladék teljesen zártkörű használatában a legjobbak,sot a már eltemetett hulladékot is újrahasznosítják.
Terelsz,elég nagyot,te dicsőíted az elektromos autót,de hogy egyet vennél már végre hogy az összes szuper tulajdonságát élvezd azt már nem,pedig egy leaf vagy egy mitsu emiev nem drága,eladnad az asztmát és az Toyotát és meg is lenne.
De nem.Ez kamumegvalto tünet.
Ha piaci alapon kezelnék, akkor a naplopóktól is úgy vennék meg, amennyiért legolcsóbban máshol, és ezen felül levonnák azt a részt is belőle, amit a bizonytalanság okoz. Tehát leszerződök veled, napi 11 kW-ra, amikor ezt nem teljesíted, akkor megveszem a részedet máshonnét, de azt levonom tőled. Mert ugye arra nem lehet ellátásbiztonságot alapozni, hogy amikor neked éppen van felesleged, akkor eladnád, de másnak is akkor van feleslege.
Na, erre számolj üzleti tervet.
repülőm sincs meg hajóm se mégsem fikázom egyiket sem
és egyik sem lesz
új autóm se se benzines se fízel se villanyos
amire reálus esély van az egy új gumicsónak, de egyenlőre nem kell a csatornára
de csak azért új mert 10-12 évet bír a ragasztása ezeknekva gagyi pvc csónakoknak, akkor is ha a szekrényben áll
plusz leszerelni
mert egy hőerőmüvet bezársz 150 év múlva összedől az itolsó épület is aztán elvan
atomerőmű leállítása/leszerelése csúnya sok milliárd forint