Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem egy fillért sem adott az állam.
a szaldó egy nagy hiba
de nem azért mert "tárolja meki télire" hanem mert napközben nem tud vele mit kezdeni
40 éve se volt sokkal másabb a rendszer szóvsl kurvára nem volt fejlesztés és emiatt nem tudnak mit kezdeni a napocskás árammal
ésxa szaldó miatt sokan tették fel és sokkal nagyobbakat mint ami célszerű lett volna
ilyen 2-5 kwp panel bőven elég lett volna a házakra a nyári többlet fogyasztást pont fedezte volna
Már maga a szaldó renccer is egyfajta támogatás...
Azt hiszem pont ő nem vett fel támogatást, de amúgy igaz.
Érdekes, a napelemesek akkor nem ugattak a sok "prolira" meg "támogatásra" mikor az állam telibaxta panellel a házukat ingyen meg féláron... akkor nem hiányolták a "piaci alapot"...
Atom csak abból a szempontból jó, hogy az egyenletesen termel. Ezért van rá szükség. És ugye ha nem lenne atom azt fosszilis energiával kéne pótolni, annál meg minden képen tisztább és olcsóbb. De amikor termelnek a megújulók, akkor azok olcsóbbak.
Éppen ezért baromság ez a rendszer ami nálunk van.
Optimálisan, amikor lehet akkor nap és szél energiát kéne használni, és csak ezek kiegészítésére használni a hagyományos energiaforrásokat.
Már ezzel is jelentős megtakarítást érhetne el az ország, ha nem irigykedne, meg baszakodna a napelemesekkel a sok proli, hanem mint egy rendes kapitalista országban piaci alapon kezelnék, és nem kommunista monopóliumnak, meg rezsi támogatott áramot nyomnák a lakosságnak.

Az a buzi aki képtelen volt előre látni ott dögöljön meg a 200ft/kWh áram árral, a napelemes/akkus rendszerek meg keresnek ezen annyi pénzt hogy télen meg tudják venni a drága hagyományos energiát is amikor nem süt a nap.
Na ez az üzenet itt is betalál 😆
http://youtu.be/VAJtHlr-vQ8
atomtól nincs olcsóbb
a napos cucc szakemberek szerint kb 6 év akatt hozza vissza azt az energia mennyiséget amibe a gyártáshoz/felszereléshez kell
20-25 évig a panelok termelnek szóval mindenképp pozitív az energia mérlege
ami hibázik az az általa termelt energia felhasználása, ez egyenlőre még nem mindig sikerül teljesen és ez nem feltétlen a napelem hibája
de a szar telepítés miatt még több gondot okoz mintha ésszerüen lenne telepítve
Vagyis akkor megsem olcso az ingyen napfeny,szel, faxom tudja mi.
Es a tavfutes tamogatasat most meg sem emlitem.
Nekem sem az inverter rögzít, hanem az okosház rendszer.
Volt usb drive az egyik inverterbe de hibás az összes rögzítés. Ezért is nincs adatom, pedig ki akartam elemezni excelben, hogy mekkora az optimális napelem, meg akku.
Nekem úgy éri meg hogy értek hozzá és így durván olcsón megvan. Szaldóban amúgy elég jól megérte sokáig, csak amikor elkezdték támogatni onnantól lettbdrága a telepítés, aztán meg a cuccok is.
Én az elmúlt 20 évben minden évben kiszámoltam, hogy érné meg a napelem de mindig az jött ki, hogy sehogy... persze más a matek, ha támogatják vagy ingyen adják. Most meg az akut próbálják mindenáron eladni a népnek de nekem az se jön ki sose pozitívra
Hát azt igy is ugy is kellene
Dehogynem az enyémmel verik, meg a tiéddel. Az atommal megtermelik 12 forint körül, és mennyi a KÁT tarifája? 38? És a különbözetet ki fizeti?
Ugy igazságos ahol használják.. megtermelni nem muszáj
A függetlenseget nem tudja senki, csak azt hiszi. Ezek akkor döbbennének rá ha tényleg levágnák a hálózatról
Egyszer volt szó, hogy ki/hol fizessék az erőművek karbonadóját, ahol megtermelik az áramot, vagy ahol felhasználják...
Félreértés ne essék, én nem akarom bántani, ha neki van erre pénze, van akkora felülete, hogy annyi napelemmel megvalósítja a függetlenséget, akkor legyen.
Nem a tiéddel verik, jelenleg semmi kára senkinek belőle.
Lásd német energiagazdálkodás....
Nyáron szemrebbenés nélkül belengetik a kooperációs hálózatot aztán majd szakad ahol a leggyengébb, mint pl tavalyelőtt asszem a szerbeknél, télen meg veszik a franciáktól az atomból termelt villanyt. Közben nyáron fizetik az átnem vettetet is mert hát a zöldenergiát nem lehet csak ugy elkótyavetyélni, hisz ingyen van
Én - most ebben a pillanatban nem tudom hogyan - mindenképpen kifizettetném az emberekkel a döntésük árát, nem érdekelne, hogy beteg mama meg féllábú gyerek.
(Ilyenkor általában azt kapom, hogy irigy vagyok, de nem, csak nem szeretem, amikor az enyémmel verik.)
Én nagyobb bajnak tartom azt, hogy nem értik meg, a napra (szélre) alapozni nagy hiba és a a hálózatot, benne az erőműveket akkor is akkorára és úgy kell méretezni és üzemeltetni, mintha mindenki onnét fogyasztana. És ennek ára van, amit a fogyasztók fizetnek meg, még akkor is, ha évente csak 1 kWh-t fogyasztanak. Ez olyan mint a felszerelt mentőautó ára, ha egy évben egyszer sem kell vonulnia, akkor is meg kell venni és fenntartani.
Csak igy lehet. Másképp nem adja ki.....
Na jó,de a kéribaromlacinál még a nap is másképp süt.Nála még éjszaka is süt.
És persze ezek villanyautót akarnak télen is tölteni plusz hőszivattyúval fűteni. Amikor van, hogy napokig, de volt már hogy hetekig a napot se láttuk csak a szürkeséget 8-9 órán keresztül, a többi koromsötétség......