Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az, hogy a benapozott órákat nem tudja felmérni a többség az év azon 150 napján amikor nem annyira a napsütés dominál egy dolog, de hogy a sajáz fogyasztását se, az mégiscsak borzasztó. Mindenki azt hiszi kurva keveset fogyaszt, pedig nem......nem gondolom hogy télen csak épp világit meg a hűtő megy néha a tévével.
Nekem az új kocsi gumi az első erdélyi út után szálszakadt lett
Aztán le sem szarta a gumis
Szóval az új is lehet szar nem csak a futózott
En bevallom, full nem ertek hozza, egyelore csak a szamokat latom, azon gondolkodom. Az biztos, hogy a napenergiaban van elony, az elektromos autoban is, csak a teljes felhasznaloi elereshez vezeto utat nem.
Ultem ilyen magasitotott motoron,az ulespozicio jo,kenyelmes.
De olyan vitorlas tetejen erzes.
többnyire nekem se a mintázat kopik el, hanem a szálszakadás miatt kell cserélni, az ujrafutózottnál biztos csak nagyobb ez a fajta kockázat
Az ilyen full okosokat simán levágnám a hálózatról.....és vissza csak felár mellett köthetne.
Debrecen környéki cég küldi
2 év gyári van rá, ezek ilyen újrafutózott gumik, az új ára 110-120 körül itt meg a 4 150
ha 5 évet bír akkor már megéri
Haver szerint jók ezek az újrafutózott gumik csak az uv fényt nem bírják, majd szétvágok egy takarót aztán letakarom a kocsi napos oldalán a gumikat
Ez ugye targoncára kell?
nézegettem már ezt a kajmán -malatesta utánzat gumit, bazározik egy cég itt nálunk vele, de nem mertem még venni
amióta megy a kégkondi nálunk is fogy az áram rendesen
pedig ma se mosás se mosogatás nem volt még fagyi keverés se
A magyar lakossági átlagfogyasztás egy napra eső része 7 kWh. Azt azért figyelembe kell venni, hogy napelem/szigetüzemmel rendelkezők azon részei a társadalomnak, ahol szerintem magasabb a fogyasztás, mint az átlag.
Ennyit kell tárolni, mínusz, amit belecsepegtet a felhős-téli napokon a rendszer. Ehhez viszont akkora teljesítményű napelemek kellenek, ami a pillanatnyi fogyasztás mellett is fullra töltik az akkukat.
Az akkor nálad hogyan jön ki, hogy 11 kWh két napig elég?
nekem buta az inverter csak a havi adat van meg, az adott hónapban tudok napi adatot lekérni, egyéb kacatokért meg nem akarok pénzt adni
most én is kíváncsi leszek a télre mert megtoldottam egy panellal, ami emel a feszültségen annyit hogy előbb indul az mppt
Majd kérdezd meg jövőre. Addigra lesz közvetlen adatrögzítésem a dologról.
télen nekem sokszor napokig be sem volt kapcsolva az inveter
az mppt elindul kikapcsolt állapotban is és tölti az akkut, ha teli lett elfűtöttük
ilyen 50-60 kwh jött be decemberben
Nincs olyan, hogy nincs termelés 2-3 hétig.
Tudom így érződik télen, de eddig tapasztalatom az hogy 3 összefüggő nap volt a leghosszabb amikor csak ilyen 1kWh jött le a napelemről. Ez kb. az inverter saját fogyasztása. Itt kellett volna kisegítés mert valószínűleg 3 napot már nem megyek el tisztán akkuról.
És az igaz, hogy tiszta napos idő sem sok volt, de amikor volt akkor lejött 15kWh, egy átlagos napon meg 8kWh.
Az már beosztható. Villanyautóimnak elég ha csak a jobb napokon akkor töltenek amikor teli van már a házi akku, és a köbméteres víztároló is 90 fokos. (az olyan 100kWh energia)

Természetesen még nem volt tiszta üzemem a folyamatos berhelések miatt.
De ha egyszer lesz akkor meglátom mennyit kell bővíteni. Jelenleg nekem belefér még 4kW napelem a 6kW mellé, meg 16kWh akku a 11kWh mellé. Azzal meg ha jól becslem már menni fog a tisztán szigetüzem.
Ha leszigetelem a házat, meg lesz egy rendes hőszivattyú, akkor persze megint mehet a variálás, de addigra meg lehet még olcsóbb lesz az akku és napelem.
akku a gyenge pont, ha nincs nap 2-3 hétig akkor az akkunak bírnia kell
mert ha 3-4 napig nics nap elvan az ember nem kell feltétlen mosni pont akkor amikr nem süt, de hetekig nem lehet húzni mert csak 15 pólóm van 😁
6kwh napi átlag fogyasztás+1 az inverter 3 naponta +2 a szárító(40+éves nem hatékon darab) ez 21 napra majd 200kwh akku kapacitás, ami még a visszahívott kigyulladó akkukból is annyi lenne mint több éves folyamatos aggregát használat
ráadásul egy évben 1-3 alkalommal van ennyi folyamatos napmentes idő
Nem visszavinni, hanem eladni kellett volna, most saját fuvaros céged lehetne, csak ne kérdezzenek az első milliódról 😆
Nekem csak a digi optika van bevezetve, de az korrekt árú. Telefon drót le van vágva. Előző tulaj még használt, de ő is itthagyta a faxot ami rá volt kötve 🤣
Azért ezt ettől függetlenül megnézethetnéd valami haverral aki ért hozzá. Nem olyan bonyolult ezt bevizsgálni. Mostanában haltak meg ilyen miatt.

https://tenyek.hu/video/a-kadb...
Na látod hogy gazdaságos a szigetüzem. Nincsenek is hálózaton mégis megy minden 🤣
Valami nullponti energás reaktort feltalálhattak a cigók 🤣
Nem is a vezeték, az viszonylag ritkán szarik be. A bojler vezérlése is lehet szar, és pont az okos bojlerekkel szoktak ilyeneket szívni az emberek, mert felrakják a mesterek, de beállítással már nem vesződnek, az a felhasználó dolga.
5* ös napelemnél nekem nem kellene aggregát, és azzal már a fűtés is kijönne és a gázcsövet is levághatnám 😁
Katonaként posta kábeleket fektettünk a déli pu.-nál az Attila úton, 1.80 volt a mélység betonba tett csövekkel mert az állítólag atombiztos már. Csak érdekességképp, rengeteg 2vh-s fegyvert, lőszert és még holttestet is kiástunk, eleinte még hívták a tűzszerészeket amivel elment egy fél nap mire elvitték és ez miatt a postai művezetők visszadobatták ha kiástunk valamit és kisebb fegyver/lőszer óránként akadt garmadával nagyobbak naponta 1-2 valami. 😁
nekünk van mert anélkül nincs net
legalábbis a számlán van, készüléket nem láttam vagy 10 éve
gyerek már tudott volna telefon nélkül is de drágább volt telefon nélkül mint telefonnal
Nem csak unios,haboru vagy termeszeti csapas idejen is jobb a vezetekes,nem veletlen terveztek az internetet anno vezetekes telefonhalozathoz.