Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha lenne egy nyamvadt leaf-ed a porttadon hitelesebb megvalto lennel,de mig dizel szuttyadekot meg avensist es aszmat tartasz........haaaat,egy bibliaárus jehova hihetőbb. 😆
Nincs is olcsobb, nincs is jobb, csak sokba kerul elinditani.
szerinted miért nem jár mindenki mopedautóval?
pedig a vételár olcsó, keveset eszik, fenntartása is olcsó
miért vesz a nép benzines meg dízel kocsikat ami 5x annyit eszik ?
mikor térül meg a drágább nagyobb fogyasztású kocsi a mopedautóhoz képest?
vagy akár egy matizhoz képest?
mégis megveszik és használják ráadásul a többség 😆

sanyi se agyalt sokat amikor megvette az újabb kocsit pedig a régi is ment még, az megtérül neki, de a villanyos amivel spórolna havonta 10 ezreket az nem éri meg.....
Ja,horvatba az aszmaval is eljutok,az nrm egy nagy szam,tizedannyi befektetessel,teny hogy ezust szinu nem feher,es jo karcos meg rozsdas.
De nekem az hogy teca lenne a non plus ultra es arra lelkendezzek hogy lejutok senjbe tenyleg nem er 16 milliot SE.
Barmikor bemehet 10 ork hozzad es agyonver,igy az ovek a befektetesed a napelembe.
Hmmm,tehat a tereles helyett csak egy naggyaboli szam,a teca meg a zoe saccra 30 milla,egy ilyet kiszolgalo akkus offgrid rendszer,futessel,vilagitassal,aminek van akkora redundanciája hogy kibir egy telet mindegy hogy minusztizenot vagy csak minuszot van hetekig mennyi lehet hogy szerelok rakjak ossze nem laszlo a hobbista anteennas?
40-60 milla?
Tartunk egy szazasnal?
Ennyibol elvagyok ugy egesz eletemben hogy meg futja nyuggerszallasra is ha tulelem a 70 et.
Es szolok,egy 14 napelemes rendszer van fenn,meg a kondenzacios kazan cserevel es mondjuk 5 erdei felvagva hobbikent uzemelve boven bennevagyok a rezdicsökibe.
Kb 3 milla befektetessel.
Nagyobb a megterulese mer csak a gaz felar 900e-es megsporolassal 3 ev alatt visszajon,a te befektetesed 10-15 ev?
Pontosan ezen háborgok én is.
Majd ha végre a Gyurcsányék nyernek Klára asszonnyal, akkor lesz itt jó világ (ironia) 🤣
Szereted mozgatni a célvonalat.
Ini legalább lépett a napelem irányába a nem túl bőséges lehetőségeihez képest, pedig maláj kurvákra is költhette volna.
Kb. 10 éve mikor ugyan ilyen stílusban mondtam a Tesla Roadsterre hogy soha nem lesz meg hülyeség, én meg mondtam hogy azzal már le lehet menni a horvát tengerpartra, arra emlékszel? Na azóta nekem van olyan villanyautóm amivel kényelmesen elmegyek a horvát tengerpartra, ráadásul Tesla és sokkal jobb mint az akkori kezdetleges kis széria. Szóval akkor kinek lett igaza?
Hát persze hogy nekem, 😄 és ugye én csak nem fotelből okoskodok, én meg is vettem, te meg egy földhözragadt kőgeci troll vagy ahogy Ini rámutatott 😁
amikor nem volt olcsó benzin azért ment a sírás 🤣
amúgymeg bármikor bezárhat a tankolás nem jog csak lehetőség
Az ilyenek mint ti le vagytok igazából szarva. Nekem nem érdekem egy cseppet sem hogy nektek jó legyen. Ti majd utolsónak szálltok be amikor már más választás nincs. Én csak a köcsög komcsi elmű bukását szeretném látni amiért hatalmával visszaélve eddig kiskirálykodott ahogy a Matáv is tette amíg tehette, de ahogy a Matáv bukott úgy az elektormos művek vége is közeleg 😁
ezért írtam hogy troll vagy 😂

opel meg a tuti dízel egy évben összesen megy 3 ezret
erre a felhasználásra értelmetlen nem alsópolcos minél olcsóbb kacatot venni
ha lenne 2 milláig villanyos terepjáró amiben fekve elférek régen megvettem volna még akkor is ha 100 km alatt van a hatótáv
de ilyen nincs
de ha úgy dolgoznék mint a sanyi akkor is lenne villany verda mert 2x50 km távokra már kurvára megéri

amúgy az offgrid már megy, ha ráköltenék kb 3 millát akkor le is lehetne vágni a drótot, ráadásul nyáron az összes szomszéd légkondija tőlem kapná az áramot napközben ebből meglenne az aggregáthoz a gázpalack....
Piaci alapon az áramot akarom. Azt pont leszarom másnak mennyibe kerül. Az számít hogy nekem jó legyen.
De amúgy kollégák nem győzik letenni a bolti az akkus rendszereket most.
Nem. Elvileg még kérhetném, de a szigetüzem olcsóbb.
Hát az elektromos műveknek biztos... meg ugye lőrincnek 😃 Egyébként termelnének az emberek befelé, ha nem lenne ennyire megnehezítve a rácsatlakozás (egy régi háznál milla++ tétel a legutolsó szabványú mérőhely 3 fázissal) meg a 6 Ft is vicc - bár tudom, hogy a 40 Ft-os villanyszámlábólis csak 4-5 Ft az áram ára....
De minek egy két autós rendszer saját furotoronnyal és finomitos benzinkúttal?
Bezárt mind?
Reggel még tankoltam. 🤔
Mert neked már egy két villanyautós offgrid rendszer megy a hazadban.........
Ja,nem egy dízel bizgeret tákolsz......
😁 ...de ezt valahogy sosem emlegetik a benzines pártiak...
Batta környékén olcsón lehet fúrni, nem kell mélyre csak el kell találni milyen üa kell és ott fúrni. 😁
vannak elvakult hívők és elvakult ellenzők
és van egy szűk réteg okos ember aki ki tudja számolni hogy neki megéri vagy sem, ha igen akkor mekkora....
ja és vannak a zoli-féle kőgeci trollok 😂
kevesebb mint egy 2 autós rendszer saját fúrótoronnyal olajfinomítóval és benzinkúttal
Szerintem filléres tétel lehet ha ennyien csinálják csak az olyan megátalkodott maradi haladásellenesek mint mi húzzuk vissza a népet. 😁
Kb mennyiben kerul egy ketvillanyautos offgrid rendszer,meg a ket villanyauto?
Piaci alapon,nem a csinaldmagad mozgalomban mert joskapista tomegevel nem egy microsilver.
Ez igaz, azt nem tudom használja-e?
Mondjuk csak azért mert amit magamnak megcsináltam azzal többet nyertem mint amivel támogattak volna.
Az elektromos műveknek.
Ha megnézed, a kurvadrága import áramot váltotta ki amit a napelem betermelt. Tehát elég jól kerestek ezzel. Nem jótéteményből volt szaldó.
Aztán amikor elkezdtek többet termelni akkor törölték el egyik napról a másikra. És ez volt a baj.
Mert amúgy az hogy kivezetik amikor már nem jó, az még rendben is lenne, bevezethették volna a piaci alapú áramkereskedelmet a hogy máshol. Azzal ösztönözték volna az értelmes betáplálást és beruházást, de nem. Nekünk ezt is sikerült elcseszni.
Ezért van az, hogy most mindenki szigetüzemben gondolkodik és leszarja hogy a nyári termelés 70% nem jut vissza a hálózatba, égessék csak az uránt, meg a gázt akkor is amikor nem kéne.
Pedig a megújulók meg a villanyautók értelmes támogatásával, simán az ország energia költségének 2/3-a itthon megtermelhető lenne orosz/amcsi kitettség nélkül, azaz itthon maradna az a pénz amit maláj kurvákra lehetne költeni.