Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

akkor szereljünk
ez a frenkit cucc miféle lehet? be van állva a fékem meg kellene csinálni
https://alkatreszek.hu/243914_fre_js
ilyen vackokhoz nem értek, de nem akarok 20+ezreket költeni egy 20-éves kocsira ami lehet csak 2 műszakit megy
Kaptunk keresztfatertol egy narancs hosszabbitot,ez a tuti.
nem tehetek arról hogy ekkora pro vagyok, mindent is megtervezek, ráadásul gyorsan
amúgy néha zavar is hogy ennyire okos vagyok, lehet elkezdek inni hogy fogyjon a sok eszemből 😀

de hidd el ahogy igény van az teljesülni fog, most még kurvára nincs igény a plusz áramra azért nincs jelentős fejlesztés
Ja.......villanyautosok.hu átköltözött ide. Kb ugyanazzal a gondolkodásmóddal😄
Olvassak vissza?
Elektromostol mar herotom van.
amúgy egy mosás ha jól emlékszem 0,6 kwh a mosogatás mintha 0,8 lenne
a hagyományos hűtő eszik 250w a no frost meg 90w felé
már nem emlékszem mindenre
a régi digi beltéri 50w volt, a mostani meg nincs 10w, csillár 5x6w budi lámpa 3w( de még így is elviselhetetlenül fényességes)
gázbojler van az nem eszi az áramot, ha villany lenne akkor az lenne vagy 7-8kw naponta, de a gáz sokkal olcsóbb meg gyorsabban is felfűt
😀bameg ezt nem.hiszem el 😃
Pénzt nem ketesel, nem adózol, nem költesz de a beruházásokat vágod hogy kell megoldani 😄
A hálózat fejleszés nem olcsó és halad nagyfeszen is meg elosztói szinten is lassan. Viszont paks kettő még nincs az alternativakkal meg ne gyertek,mert napsütésben kevesen töltenek mindenki éjjel akar. Venni meg drága a villanyt, ha lesz egytalán más országokban mivel gondolom ott is a villanyautó lesz az alap.
ha nincs elég akkor lesz
megépül a paks2 a paks 3 a paks 15, ami lehet éppen a tisza tó mellett épül majd meg
mert ha kell villany lesz villany, bárhonnét is de lesz, ha nem lesz akkor összeomlás lesz
de addig senki sem fejleszt amíg nincs rá igény, először mindig az igénynek kell meglennie
a villanyautó sem úgy lesz hogy december 31-én még minden a régi pöfögnek a benzinesek meg a dízelesek, január 01 meg minden háztartásban töltünk két-három villanyos kocsit mert a jótündér kicserélte villanyosra az összes kocsit
Szorozza 10-el mert a putrikban is annyival több van. 😁
Ez nemrég változott, voltunk vacsorálni valami japánban a corvin köz tájékán, de alig volt parkolóhely este 7-8 körül miközben az utca egyik fele majdnem üres volt, először vidáman beálltam, de azért valami gyanús volt így elkezdtem táblákat keresni és találtam olyat amin az van, hogy 18-tól 06-ig csak helyi engedéllyel rendelkezők parkolhatnak, hát ezért volt ott hely.
napelem előtt vagy 2 hónapig jegyzeteltem
az átlag napi fogyasztás 6 kwh a napmentes időben ebből 2kwh
a légkondi ezt nagyjából duplázza
ha nekem sikerül másnak is fog, csak igyekezni kell 😂
Mindegy, ehhez is kb annyit értenek mint a villanyautóhoz😄
Ezzel a hozzáálással rengetegszer szembesülök nagyon okos fogyasztóknál, hogy azt hiszik a konnektorból korlátlanul folyik a villany(nem az áram mert annak fizikai hatásával tulajdonságsival nincs tisztába) csak automatát kell cserélni. Bármeddig amint mevés mert vett megint valami szart. És még az autótöltés ezen jóval tulmutat.
Aha.....értem. még jo hogy nem rád bizzák a fogyasztás megtervezését😃 nagyon messze jársz a realitástól. Ne magatokbol indul ki.
Ja kevesebbet eszik de a mosogép joval többet mikro nem is volt, meg pakold már egy csomóba az otthon fellelhető összes dugvillával rendelkező eszközt. Aztán ezt szorzd meg hárommal mer máshol több van
Tehát attól vennéd el a kocsit aki később ér haza?Ez miért logikus?
Én meg az intézkedési terv első napján az áramtiolvajokat szétvágatnám a kiccsaláddal egyetemben. ha eddig nem fizették akkor ezután sem, így a felszabaduló, el nem lopott energia mehetne az inkubátorok működtetésére. Börtön: csak a személyzetnek. Kocsma, cigigyár szintén mécses vagy bezár. Nyuggernek csak közegészségügyi intézménybe lenne ingyenes közlekedés. Cigány felzárkóztatás csak mécsesfénynél, a szorzótábla, ABC-s könyv olvasása, illemtankönyv olvasása megy az nappal a természetes fénynél is.
És még most csak az első nap, reggel 8:15 van, 15 perc telt el a prezidenti munkaidőmből.
ha így haladunk a folyamatos növekedéssel ettől durvább dolgok is kötelezőek lesznek....
amúgy mint felvázoltam egy egyszerű háztartásban simán tölthető a villanyos kocsi 200km távra
aki meg panelban lakik az beszopott menjen busszal, ha már ilyen proli hogy csak panelra tellik 😂
amúgy én azoktól elvenném a kocsit akik nem tudják parkolóban tárolni, és az egyirányosított utca egyik fele nem parkoló, az utca......
egyből jó lenne pestem fasza közlekedés ha kitakarodnak az összes parkoló kocsi az utakról
Ezentúl minden családnak kötelező alvás lesz 11:00 - 17:00 között, mert tölteni kell a járgányt.
Nem érted,ha mindenki így csinál ahogy te felvázoltad,szerinted a rendszer elbírná?
én úgy számolom hogy ha csak 12 órát van itthon a kocsi(mivel 8 óra munka meg legyen 4 óra egyéb távollét)
12x 22 amper(22x230= 5 kw) szóval 60 kwh az elérhető, menjen el ebből 10 a háztartásra ,arad 50 kwh kocsiba tölthető áram, ez lazán 200 km még télen is, és kurva sok ráhagyással számoltunk
és ez egy lófasz 25 amperes főbiztosíték, amit kicserélnek bármikor 32amperesre ingyen és akkor már annyi áram lesz hogy már a kocsiba se lehet tenni ennyit
napi 2x100 km meg nem sokan ingáznak
Nem,de nem is kellett minden egyes ingatlanhoz.És azért ne felejtsük el hogy egy villanyost háromszor olyan sűrűn kell tölteni és 10x annyi ideig,ha az utcai töltőket nézzük.
6 órán át amíg mindenki alszik 11-5 ig nem történik a házban semmi
de egy okos töltő szerintem lazán 2x ennyit is beletolna, pl most 110-120w között fogyaszt a ház
De akkor teljes powerrel csak az autót töltenéd, nem?
minden géppel csinál mert kurvára el van kényelmesedve
ha megy a légkondi egész nap akkor azért több a fogyasztás se akkor se több mint 15 kwh naponta
a legdurvább ami volt eddig az 18 kw, de akkor a szivattyú is ment fél napot, a kompresszor is zörgött pár órát meg mittudomén
a mosógép is eco a mosogatógép is aztán nem sokat fogyaszt. a sütő inkább ami megdobja, ha süt 2 adag tarját vagy ilyesmit akkor azért az is pörgeti mert 1000w óránként és süt 4-5 órát
szóval 6 óra alatt 200km megy bele, ez kb egy bp oda-vissza, ennyit nem szeretnék menni naponta