Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja és ugye ezek tényleg terroristák. Ezért is megy most az oszlatás, mert eddig félre nézett a német hatóság a szélsőbalos szervezeteknél de átléptek egy határt:
https://villanyautosok.hu/2024...
Ezek csak hasznos hülyék akiket felhasználtak a Musk ellenségei.
Nyilván ezek az ökoterroristák elhiszik a küldetésüket, de nem ez az igaz ok.
Azt mondják a gyár vízhasználata ellen. Valójában azonban a Tesla gyár az egyik legkisebb vízhasználó a régióban. Van egy spárga farm, az is több vizet használ fel, na meg a közeli papírgyár meg durván többet. Ráadásul a Tesla az engedélyezett vízhasználat töredékét használja fel, míg a több gyári is jóval meghaladja azt.
Magas volt a nitrát tartalom a szennyvizükben. Kiderült a Tesla az ipari vizet saját maga tisztítja és visszaforgatja, csak a párolgásból származó veszteséget pótolják. A nitrát pedig a dolgozók hugya és szara volt a WC-kből, mert csak az megy a csatornába.
Tiltakoztak a fakivágások ellen is a gyár építése és bővítése során. Azonban ezt az erdőt a közeli papírgyár ellátására telepítették. Monokultúrás erdő volt, nincs ökológiai értéke. A Tesla viszont 3* annyi fát ültetett változatos fajokból mint amit kivágott.
Aztán van egy olyan csoport aki autóellenes simán. Csak az nem világos hogy miért pont a Teslával van bajuk. A többi német autógyár nem zavarja őket.
Harmadik a kapitalizmus ellen csak úgy általánosságban. De ezeknél sem világos hogy mi bajuk pont a Teslával, és a többi kapitalista cégek miért nem támadják....mondjuk az igaz hogy a Tesla nem hajlandó leszerződni a szakszervezeti maffiával, és be sem engedi a gyárába. Nyilván a dolgozók ha akarnak csatlakozhatnak mert ez törvény biztosítja, de a Tesla jobb ajánlatot ad a dolgozóinak mint a szakszervezet, így senki nem akar csatlakozni, és ez is fáj a kommunista internacionálénak.

De világszerte támadják ehhez hasonló eszközökkel, minden régióban más létező csoportokat, hasznos hülyéket felhasználva. Szerintem a Twitter fáj a balosoknak, mert rést ütött a propaganda gépezeten a szólásszabadságával.
a nép idióta
egy ismerős pár hete vett egy gmc pickup-ot 55 milláért, de a 3 ezres motorral kérte megrt az 5 ezres többet fogyaszt
persze céges kártyával tankol így nagyjából mindegy mennyit fogyaszt
ráadásul egy hilux telejesen megfelelne arra a célra 15ért aztán 10 évig mászkálna a maradék 40 millából

amúgy ha 70-el mehetsz közúton mit zavar hogy ennyivel megy a villanyos? vagy az autópályán is hetveneznek a villanyosok?
Azzal, hogy nekik nem mut a haszonbol semmi. Amit mondanak, azzal csak hazudnak.
Mert aki használja az is tudatában van hogy szart se ér a villany de jobb hangoztatni hogy elmegy 400km-t. Az egyik delikvens épp tegnap ecsetelte hogy éjfél után hazatartva még husz percet valahol tölteni kellett 400 forintért higy reggel indulva kibirja a másnapot. Átszámoltuk gyorsan azon az áron benzinessel 23 literes fogyasztásra jött.
Mert terepezni szoktál és nyilván lassan mész a közúton, de enhem vazze a kamionnal tartanak fel pedig ahogy írom a 95%-a 85-re van korlátozva és ugye előzési tilalom van ezért még meg sem előzhetem a derék delejhajtányost, ja és ez mindennapos történet pest környékén amit egyáltalán nem értek hisz a többség már elmegy 3-400km-t gond nélkül akkor hova spórol? Ha springem lenne akkor még annak is inkább kitaposnám a belét mint, hogy égessem magam. 😆
nekem életem egyik nagy élménye lenne ha az f astrával levtudnék előzni egy 40+ millás autót(nem kamiont)
de valamiért eddig még nem sikerült 😆
A pályán sajnos sokszor feltartanak pedig ultragáz szerintem, ma a nulláson elég hosszan egy újnak tűnő EQS400 merci ment picivel lassabban mint a sor csak akkor gyorsított mikor előzési lehetőség volt (amúgy ez sokaknak "jó" szokása főleg kamionos körökben) és nekem érthetetlen, hogy egy amúgy nagy hatótávú villannyal miért kell ilyen magát lealázóan közlekedni? Egy kis springgel, mivvel, c-zeróval vagy régi leaffel még érthető, de egy ilyennel nagyon kínos mikor egy 30 éves suzuki vagy fastrából beintenek neki mikor lehagyják. 😆
Lehet, hogy csak nem vettem észre, de egyáltalán miért tüntettek, mivel, kivel van bajuk a tüntetőknek? Mert nem mindegy, hogy muskkal, a vengégmunkásokkal vagy magával a villanyautókkal van bajuk. 🤔
Hát... egyszer írtam blackiex-nek, hogy én pont ezért haladtam előre a motor életkorát illetően, hogy az ilyen problémákkal ne kelljen foglalkoznom.
Fraszt,kocsog hodda.
Hmmm,vegulis on es res allasban ha megszivom megy a benzin,off-ban meg nem.Igy eldontottem hogy mukodik. 😃
Nem volt itthon csak resolajcső,meg huzalkotegelo,remelem jo lesz az is,meg hogy mivel huzom meg ezt a vakum csatlakozot,lovesem sincs. 😆
Igen ez alap applikáció a villanyautósoknak, főleg a kezdőknek és nem Teslásoknak. De szerintem tud magyarul
Ha mukodik az mar fel siker. Nem hiszem, hogy baja lesz, ez a gyarto eleg turheto motyokat csinal.
Ecet.
Én a cégnél alkalmazott mosóembertől hallottam, hogy mosás után ecet (bioecet, mert az állítólag nem annyira ecetszagú).
Legrosszabb esetben is hatástalan lesz.
Tankolj másikat.
Gogkrém gyenge. De nekem van olyen cérium izé😄 üvegesek használják üveg polírra, ott kérdezd. De vasoxid is jó, csak az nem olyan hatásos.
fogkrém nem lehet jó? az is csiszol finoman
most ilyen cérium izét tuti nem akasztok le a vegyesboltunkból
szilikon tuti nem került rá
nem sérült csak foltos
új ablaktörlővel is ilyen
ami kerülhetett rá: levéltetű mézharmat, és a jóféle afrikai por
a mézharmatot lehozza a víz a port meg a dörzdi szivacs+ vízkőoldó
de erről nem jön le a folt
újonnan nem volt ilyen
Kanizsan tankoltam,mer a bérfurgon mol volt,aztan ott van lidl,ott peksutis cucc,hugyozni az egyik sarokban lehetett volna csak sokan neztek,letettem rola,es senj volt a megallo.
Szilikon nem kerülhetett rá? az nehezen jön le... vagy egyszerűen ilyen a szélvédő, a Vitaráé új korától ilyen volt... nedvesen foltos, mintha párás lenne, törölhettem akárhogy.
Amatőr,a velkanykocsisok alap rituáléja,töltőre fel,hugyozás,szendvicszabálás.
Ahova járunk szinte rendszeresen, az tőlünk 800 km, 1x szoktam megállni Letenyénél. Ott nagy kút, meg kell venni a szlovén matricát, aztán legközelebb Rovinjnál egy supermarketben - és már ez is sok, pedig jó része pálya. Megállás nélkül nagyon nem esne jól...és benzint tankolok, de 30-35 perc így is megvan a megállás.
Nem. Ha már úgyis el kell tölteni fél órát, hugyozok is egyet 😄 az mindig jól esik. Meg egy KV, üdítő, valami kaja... hopp, már kevés is a fél óra - főleg a határ menti nagy kutaknál, ahol sorállás van mindenre IS.
Szendvics? Az nem kell, csak olyan helyen állok meg, ahol Marché van, az a legdrágább! 😁