Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bidé még nem jött meg, KIA-zunk még...
Asszony néha szól, mikor kicsit durvábban megyek, akkor mindig mondom neki: "A BMW évtizedek óta dolgozik az imázson, én nem tehetem meg, hogy rombolom" 🤣
Ebben van valami, el kell ismerjem... de az autó a családé, sokxor kell, a motor az én hobbi eszközöm, 2 hetet van használva egy évben... meg aztán az autót, mint hobbit is előbbre sorolom a motornál. Autóval többet megyek, és gyorsabban 😁
astra lengéscsillapítója kb nulla, emiatt nem megyek gyorsan, az 53ason ha van kamion elöl bármilyen messze is látom meg akkor én is beállok 80-ra és leszarom ki mennyivel szeretne menni, úgy se tudom megelőzni szóval minek siessek(ha nincs kamion szabályosan 90-el poroszkálok)
alsóbbrendű utakon ami szar ott ilyen 60-70 a tempó, szokom a sebességet mert a rücsis gumikkal nagyjából ennyi lesz a terepjáró végsebessége....
na ennyi felvezetés után a lényeg: van kőrösön egy kék tesla, az mindig megelőz, még akkor is ha 90el megyek.
de vannak a környékben fehérek is csak ezeket nem tudom megkülönböztetni, de ezek is mindig megelőznek, nekem még egy tesla után se kellett mennem se 70el se 80al mindegy hogy xys típsok
és mostanában sokat téblábolok, a kék tesla minden hétem rámelőz legalább 1x
De volt 120-as Skodám szóval de bizony kemény vagyok! 😆
Ahogy nézem 130-nál elhanyagolható mértékben szarabbul fogyaszt mint a Tesla, de még bőven kényelmes így is. Kompenzálták nagyobb akkuval.

BYD Seal LongRange 18perc töltés, 109kWh
https://abetterrouteplanner.co...

Tesla M3LR 8perc töltés, 94kWh
https://abetterrouteplanner.co...

És hogy legyen viszonyítási alapod ugyan ez az út
Hyundai Kona 1óra 9 perc a töltési idő és 123kWh a teljes fogyasztás. Pár éve a Konát még Tesla killernek tartották, de végül nem lett az...majd most talán a BYD 😆
https://abetterrouteplanner.co...

Mondjuk ezek amit nekem számolt változhat a forgalommal, és időjárással, mert ez a tervező élő adatokkal optimalizálja a töltés helyét is idejét, de mindenhol a megengedettel számol. Nekem amúgy 140-re állított tempomattal szokta hozni azt a fogyasztást, amit ez kitalált.
Mekkora cumi ha magasan pozíciónált étteremnél nincs töltő,vagy foglalt.
Azért 180-as végsebességgel nagyon nem kell emberkedni.
Szendvicset az eszik aki nem áll meg. Te magasan pozícionált étteremben fogyasztod el a az ebédet mint minden tehetős villanyautós, nem PET palackba hugyozol, a másnapos szendvics majszolása közben miközben a térdeddel egyensúlyozod a kormányt a sávban 😁
Ducato volt amelyek 180-al előzött. Na arra a baromra én is azt mondtam hogy menj a picsába a közelemből, mielőtt kinyírod magad.
Ez a BYD, vagy a KIA? KIA generációjánál még belefért a poroszkálás, de BYD állítólag jó autó, nehogy azzal égesd a villanyautókat hogy megelőz egy Passzát vagy egy furgon. Nem érdekel ha 30percenkén kell kiállnod tölteni , vagy leszorítod az árokba de akkor sem csinálhatsz ilyet 🤣
Mindjárt kiderül hogy a tesla egy űrhajó.Érdekes hogy a valóságban pont ők utaznak 70el és ezzel sort generálva.
Van itt elég erő két autónak is, legfeljebb besegítek neki a gyorsításba 🤣
Igen, amúgy erre figyelni kell. Pont ugyan úgy ahogy motorral is, nem lehet ész nélkül sort előzni.
Viszont nem a Passátokkal van gond, azok úgy sem mennek. Az erősebb autókra kell figyelni mert azok hajlamosak kiugrani tükörbe nézés nélkül. A többiek sorban egyesével előzgetnek, és indexet is szoktak használni, na meg nem rángatják a kormányt váratlanul.
Valamint ahol a Tesla simán előz, ott a többség meg sem próbálja.
Ha meg olyan a szitu, hogy végre tud előzni akkor én sem kezdek bele, mert neki nehezebb, nekem meg nem okoz gondot a következő lukban megelőzni.
Mivel hoddad es teklád van nem. 😆
Én meg Lambót előztem Skodával. Oszt akkor én már kemény vagyok? 😆
"Többx felmerült, de arra az évi 1-2 túrára jó ez is. "
Tehát akkor megtehetnéd,de nem veszel mert arra amire kell jó a használt is.
Akkor most mi is a probléma azzal hogy én így gondolom az autóval?Érdekes,ha te gondolod így az oké,ha én akkor az azért van mert nincs rá pénzem.
Majd lehet, 1x gondolok egyet, és veszek valami újat. Többx felmerült, de arra az évi 1-2 túrára jó ez is. Én nem az a típus vagyok, aki már februárban reszket, hogy mikor ülhet motorra 😁 nekem más hobbim van - pl. két puskám többet ér, mint a motorom, és most veszek még egy jó drágát, ha meglesz rá a papírom.
M5-ön sokat megyek, ritkán akkora a forgalom, hogy ne lehetne sávot váltogatni. Igazából a haver is jobbára a belsőben halad, ha utoléri valaki, kimegy. Most vasárnap reggel mentünk, gyér forgalomban.
Hidd el,ez az ember nem akar mutatni semmit,egy szakadt amarokkal jár,a G-vel csak alkalmakra.Nem,ezt a részét nem tárgyaltuk ki. Miért 20éves motorral jársz?Csóró vagy és nem teheted meg hogy vegyél egy újat,vagy arra amire te használod,jó ez is?
A G abszolút státusz-szimbólum... szép sütemény lehet a barátod 😁 milliárdosként használt autót vesz 😅 olyan, mint pipi - á, még rosszabb, mert ő mutatni akar, pipi meg nyíltan vállalja, hogy igénytelen.
Az én motoromat meg már 100x kitárgyaltuk. Egyébként minden ráköltés nélkül meglett a friss müszi, indulhatunk olaszba 3 hét múlva.
Mivel 110-120-at megyek a lommal kurvára tudom, hogy igazi szopás ez a sebesség.Sajnos a hülye szabályozás szerint a kamion 90-el mehet.Tehát kb 5 percenként mehetsz ki a bal külsőbe azt sasolva mikor jön a türhő 160-al mögötted.Akkor rálépsz a gázra,majd vissza 110,és ujra meg ujra meg ujra.
Rohadtul nem papás.Inkább idegesítő.Így gyorsan megy fel 130-140 re a sebességem,ott meg már fogyaszt 12-t a nagy bódé miatt.
Tudom, engem is meglepett, de el lehet érni... kompromisszumokkal - pont mint a dízellel a gyári katalógusban megadott fogyit.
Igen, villannyal számolni kell (akinek nem megy ez, az tankolja teli a dízelét 35 ezerért)
100 km 110-el 54 perc, 130-al meg 46, 2*8 perc nem érte meg, hogy ki kelljen állni (akár csak negyed órára is) töltögetni.
Itt vettem házat,nem örököltem,na de most akkor luxusban élek vagy sem.Milliárdos ismerős most vett egy G mercit,használtan.Te miért 20éves motorral jársz?
146 😁 ezért vettem, nehéz volt, mert mindenki SUV-ot akart nekem eladni... és a villanyosok többsége is SUV.
Azért 110es pályahasználatnál azt mondani hogy nem kellett lassan menni .......
Arra próbáltam célozni hogy wltp nem a valóság.