Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amelyik 300 ezret futott és 10+ millát adnak érte - na az az igazi luxus 🤣 pl. az ilyen 6-8 éves nagy német SUV-ok....azokat veszik a mutogatók, és aztán sírva keresnek 21"-os kínai gumit rá 😅 ha meg javítani kell a Tiptronic váltót, tökön szúrják magukat 🤣
Egyébként aki megteheti, megveszi a 10+ millást, aki meg nem, az nem. Nem kell magyarázni ezt...
Szerencsés vagy, ott örököltél házat - vagy borsodban születtél, és az ottani fizuból vettél a Balatonnál ingatlant? Nem hiszem 😄
Na jó,csak 161.
No,hát a seal nem egy 2 meter magas kocka.
Amiről beszélek, nem Enyaq... a WLTP vegyes 570, város 690... a légellenállása sokkal jobb mint az Enyaq, a tömege is kisebb.
A haver 3 éves KIA-ja WLTP 460, 400-at mentünk vele a múlt 7en, a lentebb említett sebességekkel, és még volt benne 40 km, mikor hazaért. Nem kellett centizni, meg lassan menni se.
És akkor amelyik 10+millás autóba 300ezer van,az minek számít nálad?Nem,luxus annak aki nem teheti meg,aki megteheti de nem vesz,annak nem luxus.Sok embernek egy balatonparti ingatlan luxus,nekem van,akkor én most luxusban élek?
Igen, egy 10 millás luxuscikk annak, aki jelenleg egy 300 ezret futott dízelt használ. Lőrincnek nem lenne az 😁 Már maga egy új autó is luxus, ha nem így lenne, akkor nem 15 év lenne az autók átlag életkora...
...bár az is lehet, hogy a többség van olyan okos, hogy 20 évessel járjon, csak a kevés hüjje vesz újat 🤣
Na arra kíváncsi leszek,az enyaq wltp szerint 500+km,azt mondta az ember a valós km, ésszerűen használva 350km.
Hát azért elég szar lenne ha egy 10millás autó luxuscikk lenne.Egy lambo urus az luxuscikk,de egy 10+ millás autó nem.De akkor legalább te is tisztában vagy vele hogy kidobott pénz.....
Itthon nem kell, de külföldre igen. Eddig út (vezetés) közben ettem 😁 ez meg fog változni 😂 legalább kényeztethetem többet a testem 😁
A SEAL úgy hajtva, ahogy én szoktam, elmegy 400-at, papásan 500-t is. Az itthon mindenre IS elég.
Aztán mi lenne a csigaházzal?
Ez a lom ilyen tempban ker 9,3-at nyaron.Joaz na,egy lokomotiv homlokfeluletevel es majd 800e km -el a gyomraban.
Én is kötnék kompromisszumot egy jó szponzorral aki kifizetne nekem egy elektromos ótót ! 😏
Nem hiszem. Kereshetsz annyit, hogy jól megéljen a család, de annyit biztos nem, hogy 10en millát ki tudj dobni kvázi feleslegesen, luxuscikkre. Az egy évi bevételed... meg a villanyautóba nem tudnál gázolajat se ügyeskedni a cégtől 🤣
Akkor te is szendvicsevő,hugyozó szektatag leszel? 🤣
Nincs is még villanyos autód,de már most emlegeted a kompromisszumos megoldásokat.De most akkor hogy van ez,akkor tudsz még egy napot maradni ha azt máshol megspórolod?110?Az autóúton a megengedett.Pályán a 150 az utazó,szóval gyúrjál még az előzésre,na meg aztán sokkal többet nem is tudnál menni,180 a vége vagy mennyi?Egy a lényeg,kérlek ne tartsál fel!
Hát a 90-100-nál 15 kW fogyi 150-nél már 40 😃 180-nál meg már vagy 60, de ezt KériLaci tudja jobban. A KIA is pillanatok alatt 150-en van, de akkor a fogyi mérő már csúnya látvány...
Szóval a gyorshajtás 3x fogyival is büntet - ilyen nincs a benzinesnél, ott papisan 5,5, pályán 150-el meg 6,5.
Hát mi mindig 100-al megyünk a villannyal, pályán meg 110-115-el (onnan ugrik a fogyi, és a +töltésnél elhagynánk azt az időt, amit megnyertünk a 130-al)
Nyugi, majd én megelőzlek, én nem fogok lassabban menni, mert belföldön mindenhova elég lesz a hatótávom, ahova szoktam menni.
Külföld? 1 órával később érek le az adriára, na bumm - legfeljebb elmegyek 1 nappal többre, azt megspórolom a villannyal év közben. 😃
Hidd el bőven beleférne,de nem látom értelmét.És ha lenne olyan ami az én igényeimnek megfelelő,azt sem venném meg újonnan.De nincs.
Mondjuk teklasat a furgonnal is eloztem az M4 en.
Es nem azert mer gyors a lom duc. 🤣
Érdekes dolog ez,engem még elektromos autó nem előzött meg,és nem azért mert száguldozok....illetve de,egyszer sárvár felé egy teslás barom 70el ment mindenhol,ő megelőzött a lakotterületen 70el.Aztán országúton visszaelőztem és soha többet nem láttam.Egyébként nem tudom náluk mi ez a 70,talán ott a legjobb a fogyasztás,de nagyon bevált nekik,nekünk már kevésbé.Pont 3napja mondja a kollégám,nem egy autóbuzi,neki az autó tényleg csak közlekedési eszköz,napi szinten ingázik a 8-ason,aztán mondja hogy annyi elektromos autó megy 70-75el,nem érti hogy miért.Kérdezi hogy ennyire ki van számolva hogy haza érjenek?
Eld ki magad azzal hogy sosem indexelsz. 🤣
Kb a bohocauto BMW idealis meret varosban,ahol nem kene szennyezni.
De ez csak egy sima vasarlopszihologia.Konnyebb ravenni 2-3x tobb penzt kiadni a vevonek ha kap erte 1,5x nagyobbat,erosebbet.
Tehat ha van egy kocsid amit lecserelnel,a szogugyanakkora valtomodell mondjuk egymillioval kerulne dragabba,de minek csereled le?Nem nagyobb.
De ha kapsz egy 15 cm itt,25 ott,es nagyobb,hatakkor mar mennyvel jobb erzes nem?
Kozben meg egy ilyen felfujt puffancsban semmivel nem nagyobb a belter egy normal kozepes sedannal.
Neeeeem, a pénztárcádnak megfeleőt nem rajzoltak - és ezt most nem baxogatásból mondom. Neked még sok másra kell költened, kicsik a purdék, jó hogy nem fér be egy 10en millás játékszer. Jó az öreg VW is, az is elvisz.
Nekünk viszont már nem kell semmire spórolni.
Nálam az volt az alap... már nyugger lettem, elég lesz egy papás villanyos... azokkal lehet menni a külső sávban, a BMW-vel meg nem 😁
Azért a sor előzésnél nem kfejezetten szórakoztató, mikor elindulsz a végéről az 500 LE-vel, és a közepéról a pumpedűze Passát vagy a furgonos áruterítő hüjjegyerek is úgy gondolja, ő is sort előz 🤣