Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És azok a kutak a holdról estek le? azokat is fejleszteni kellett egyszer valamikor.... a villanyt meg most kell fejleszteni mint ahogy fejlesztik is mindenhol
És honnan tudod hogy ő mit tud és mit nem?Aha,új kutat nem kell építeni,mert már van elég.A villamos hálozatot viszont ennek kiváltása miatt kéne fejleszteni.
Én értek az áramhoz (is😄) télleg nem fogyasz kevesebbet a mai, mert mind nagyobb... ki néz ma már 52 centis TV-t? 😁
Azt viszont pont Kawának kéne tudni, hogy a villanyhálózat fejlesztése drága - mint minden ma - de mégis az a legolcsóbb. Mennyivel több lenne új kút építése, folyamatos feltöltése, tankhajóktól kezdve számolva
Ez a lentebb említett okból lenne hasznos.Na meg azt azért lássuk be hogy belsőégésű hatótáv sokkal kiszámíthatóbb,nem kell reggel a hőmérőt néznem hogy na ma vajon hány km-t tudok megtenni.Ott van 1000km-ed,meg nagyjából pár km-enként kút.
Úgy számold, hogy ha 25A, akkor 5,7 kW-al tudnád tölteni, azzal 3 óra alatt megy bele 100 km-nyi. Szóval ezzel nem mennél nagyon messze - de amikor otthon parkolsz, mindig töltődne, és ugye ingyen (lesz majd valamikor, mikor megtérül)
Hát akkor ti annyit fogyasztotok manapság mint 62'-ben anyámék, nejed hány kw-ot eszik a mosogatás alatt? A pc-hez a kerékpáros áramfejlesztőt gondolom megállás nélkül bírja 6 órán át, mondjuk gondolom fenyítenéd is ha megszakadna a letöltés. 😁
... akkor olajkutat meg finomítót is kéne a többibe... mert az is olyan, hogyha kifogy a beletöltött energia, akkor megáll, mint a szög 😅
Persze tovább megy, de ha én egy seggel akarok 2000 km-t menni, és nem akarok közben 10 percet elbaxni holmi benzinkúton, akkor ezt meg kell oldani valahogy 😅
Én nem igazán értek az áramhoz,de szerintem egyik sem fogyaszt kevesebbet,de majd kawa megmondja. Máskülönben ha kevesebb lenne a fogyasztás mint régen,akkor mi szükség van a bővítésre?Mindenhol mosó,mosogatógép ,sütő,mikró, számítógép,wifi,klíma stb.....ezt még minden háztartás megspékelné egy autótöltéssel,lenne csúnya világ.
a mai fogyasztás:
ennyit fogyasztottunk ma
volt egy mosás egy mosogatás ment a pc kb 6 órát
ezután elfogy éjfélig max még egyszer ennyi
1 fázis 25 amperen érdemes kiszámolni ezen felül hány km mehetne bele a villany verdába
úgy gondolom nem szeretnék olyan messzire menni mint amit bele tudna tölteni
hasraütésre mondanék minimum 300 km távot
Mit keresel te zagrab utan? 😆
a hűtő kevesebbet eszik mint akkor a tévé is
este 10 után meg ritkán mos-vasal mosogat az ember
lehet tölteni
és nem kell minden nap 1000 km távra tölteni
Egy
Persze. Nincs messze😃
Ezt megnézhetem? 👁️‍ 🙏
Hány szabad töltőfej volt?
Régen sokkal kevesebb áram fogyott egy háztartásban.
Ezek hány órája állnak itt?

Azt is mondta a holland kapcsolat, hogy vannak mozgó műhely... töltőautók, akik hívásra mennek címre (akár út szélére), ha mégis valami hülyének megáll a verdája, akkor azt a helyszínen feltöltik részben-egészben. Az érdekes, hogy ide semmilyen előrefizetéses töltésszolgáltatás nem érvényes, ellenben olyan árakon mennek az elektronok a töltőautóból a jóképességű sofőr autójába - ha már hülye volt - hogy valószínűleg elmegy a kedve az egésztől, de legalábbis átértékelődik ez a sötétzöld villanyautózás.
Te is mindig olyant látsz bele az ÉN véleményembe, amit ki sem mondtam.

143. alkalommal, csak neked: jelenleg olyan problémák vannak, ami évtizedekig biztosan nem teszik lehetővé azt, hogy aki most belsőségésűvel jár, az elektromossal járjon. Mármint mindenki.
Amint megkapom, küldöm.
(Az amint-on van a hangsúly.)
De ha már villanyautós fórum nesztek😀
Azért ezt a villanyfütést ne hozd fel példának mert egyrészt akkor is leterhelték vele a rendszert másrészt meg azonkivül csak egy 120 wattos hűtő egy csöves rádio meg egy kékes tévé volt az össz fogyasztó a világitáson kivül. Szóval nagyon laikusan látod ettől ez baszott nagy hálózatfejlesztés nem kis szökkenés. Nézd meg az akkori országos csucsfogyasztást meg a mostaniakat.
azt azért elfelejted hogy amíg alig volt benzines/dízel kocsi alig volt benzinkút
és senki sem épített gyosan 1000 benzinkutat mert a következő 10-20 évben majd lesz sok kocsi az utakon
ezt nagyjából elfelejti mindenki
meg azt is hogy 40-50 éve kurva sokan fűtöttek villannyal otthon még vidéken is, kiskőrösön a panelokban csomó helyen csak villany fűtés volt, ha akkor meg tudták oldani a vételezési pontokat akkor a villanyos kocsikét is meg tudnák
persze csak ha akarnák......
szóval ha a villanyos dolgokba tényleg ÉRTŐEN belelátnál és nem csak egy aktatologató kerékkötő lettél volna látnád hogy ezek nem megoldhatatlan problémák
tedd már fel azt a katalógust amiben benne van a gyári tesla aggregát válsztási lehetőség
pár képet csak tud küldeni az ismerősöd ismerőse
mert a neten sehol sem találni ilyet
Tévedni emberi dolog, viszont nekem elég csak említenem a tényszerű dolgokat, még csak összefüggéseket sem kell keresnem, és értelmeznem sem kell. Elég csak a kegyetlen valóság kivetülésének említése, máris pária vagyok sokak szemében.
De vállalom ennek ódiumát.