Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mert ezt nem írtam?
Hát igen,mikor a tudatlanok raktak mindenkit lélegeztetőgépre.
Miben is haltak meg?Tüdőgyulladás,igaz?
Képzeld,ebben most is halnak meg emberek,csak azzal már nem tömik a fejét az olyanoknak mint mondjuk te.
Talán mert te csak a cikkig jutottál.
Nem tudom minek reagálsz rá.Ha hidegen hagy 3év elteltével,akkor ne reagálj rá.De úgy látszik mégis érdekel a téma,mert reagáltál, ráadásul úgy hogy én ezt nem is neked címeztem.
a gyerek amíg kirepül az még 30 év....
addig tönkre is megy az új ház
Veszel egy robotot aztán az lenyírja helyetted naponta-hetente.
Lassan kész van az a házunk ahová elhúzódunk öreg korunkra amikor a gyerek már kirepült és sikerült belőle egy jó megélhetési politikust kinevelnem(meghajlós) Amikor az öreglánnyal ketten maradunk elhúzódunk. 90 nm2 körbeszigetelt épület, 3 félszoba amerikai stilusú nappali-konyha spájz kazánház kamra egybeépített duplagarázs maradék kb. 250 nm2 udvar amiből 100 fű 50 beton a többin kertészkedhet az asszony. A füvet én vállalom, mert nemsoká telepítem hozzá az öntözőrendszert 2 hetente remélem 70 évesen is le tudom majd vágni az egy tagban lévő füvet 😅
Bár szerintem ha megélem, hogy odamegyünk kap drótot körbe alulra aztán egy robot fűnyíró megcsinálja helyettem 2 naponta aztán visszaáll a helyére tölteni,mint ahogy öcsémnél is van(kezeit széttáró)
nem tudok rá mást mondani csak annyit, hogy a számomra ismeretlen helyi vagány csávók is élhetnének még ha megfelelően kezelik őket nem pedig kinyírják őket(kezeit széttáró) Elméletileg tavaly és az idei évben több kovidos megbetegedést regisztráltak mint amikor a kormány szerint plafonig ért a szar a napi 10-12 ezres megfertőződéssel(kezeit széttáró) most miért nem hallunk az elhalálozásokról? Azért mert mindenki le lett oltva vagy azért mert végre helyén kezelik a dolgokat és gyógyítanak a gyilkolás helyett?
vagy
csinálsz 3 lakást abból a hodályból aztán beszerzel egy kisebb/jobb házat
3 embernek 3szint.... ennyire nem utálhatjátok egymást
erdő tele van akáccal szerintem van vagy 30-40 hektár ami akár azonnal is kitermelhető lenne az eladásra szánt fát nem otthon egy lyukban tárolom mert csarnokaim nincsenek hanem az erdőben 😅
jó bor jó autó és utazások ezek nálam nem szerepelnek az elsődleges szempontjaim között(kezeit széttáró)
Talán egyszer ha valami mély álmomból én is sznobként kelek majd fel akkor lehet veszek egy új béjemvét 😅
Számításaim szerint sokat kell még erre aludnom(óranézegetős) 😂
ksh? De hát annak mi is szolgáltatunk adatot 😅
A valóság sosem fog kiderülni(kezeit széttáró)
így van zelenszkíj és amerikai csapata nem alszik(kezeit széttáró)
igazából én betermeltem a tárolóba 100 mázsa fát. Eddig amíg nem volt ez a gázkvóta mizéria a régi szójer dövál álló kazánommal úgy, hogy a padlás nem volt leszigetelve elment évente 3500 m3 gázom. De ez viszonylag elég kiegyenlítetten minden évben(kezeit széttáró) Visszanéztem az 5 éves gázfogyasztásomat és 3200-3600 m3 közötti gáz fogyott mindég(kezeit széttáró) Aztán, vitya vagy rezsiszilárd de mind1 is odabaxta az 1729 m3 gázkvótát. (szemeit körbeforgató) Gyorsaba elkezdtem számolgatni mibe fáj nekem egy ilyen intézkedés(szemeit körbeforgató) Szóval az 1729 m3 gázt megkapom a régi 110 ft-ért akkor az 190190 Ft. a fenmaradó 1771 m3 meg belekerül/ne/ 767 forintjával 1358357 Ft-ba(fejét fogó) Szóval az éves fűtésem kijönne 1548547 Ft-ra azaz egymillió-ötszáznegyvennyolcezer-ötszáznegyvenhét forintra(fejét fogó) Az addigi 385000 Ft-hoz képest(szemeit körbeforgató) Szóval cselekednem kellett(kezeit széttáró) Első körben leszigeteltem a padlást. Másodsorban átmódosítottam a fűtésrendszert. A szójer dövál ment a kukába helyette lett egy bosch kondi kazán. Meg bekerült a rendszerbe egy vegyes üzemű szilárd tűzelésű kazán 1 köbös puffertárolóval. (kezeit széttáró) A kondi kazán lényegesen kevesebbet zabál mint az elődje és nem utolsó sorban a födém szigetelése is sok energiát megment amit nem tűnik a semmivé a tetőnél(meghajlós) Idén nekem 1 hónapot kellett tüzelnem a vegyessel ez kb. 18-20 mázsa fát jelent. Szóval a tárolóban ha semmi nem változik van jelen pillanatban még 4 fűtésszezonra való fám(kezeit széttáró) Bár ha egyszer időm engedi és nem a romos épületeim felújítása őrli fel a drága időm 😅 Akkor talán eljutok odáig, hogy a lábazat kap egy xps szigetelést a belső járószintig. Nekem 2 szintes az épület földszint és 2 emelet. Ezek teljes értékűek nem tetőtér beépítéses. Az még plusz lenne egy szint ami szintén beépíthető volna de hát mijafaxomnak(fejét fogó) Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy szintenként a 2 szigteletlen erkély és földszinti lodzsa mint 1 hűtőbordaként szerepel és húzza be a hideget a házba(gondolkodós) A földszinti lodzsával nincs is nagy gond, mert azt az új sepakk bontókalapácsommal felbontom, kiásom alapszintig kap rá egy 4-5 cm-is xps-t majd visszatemetem és újból burkolom(kezeit széttáró) A lábazattal sincs gond, mert kiverem a lábazati díszkövet és kap helyette egy 4-5 cm-is xpst körbe majd megy rá egy lábazati gyöngy(kezeit széttáró) A felső 2 erkélyt viszont nem tudom elszigetelni a háztól mert akkor leesne az erkély 😅 Azt meg úgy tervezem, hogy becsomagolom xps-el felülre megkapja a járólapot körbe meg nemes vakolatot. Nekem padlófűtésem van. A lábazatról beáramló és a teraszokról beáramló hideg eleve hűti a padlóba léfő fűtő köreimet. ezt kívánom a fent említett művelettel majd megszüntetni ha kijön rá a lépés8kezeit széttáró) Mivel a telek mostanság nagyjából állandóak én úgy számolom, hogy lehet, nem kell begyújtani már a kazánba se, mert ez a művelet megspórolhat akár 3-400 m3 egy szezonba az meg már elég a kvótába való beleféréshez(kezeit széttáró)
Ami kell az kell, ha ennyi és nem megoldható egy kis okossággal akkor meg kell venni, ez van. Csak azért kérdeztem, hogy egy keretet, vázat össze tudok dobni és valami más célra szánt, megfelelő erőt kifejteni tudó szerkezettel meg tudom hajtani akkor jó. Olyan ez mint a vizes hőszivattyú, legalabb duplája mint a sima klíma ugyanabban a teljesítményben, mert arra van kereslet.
Szerintem csak spájzol hogy drágán el tudja adni. 😆
Erdői vannak, és akkor 100 mázsát csak hasogat, őrizget, és mással fűt? Akkor nem nóóóóórmális... ja, ezt tudtuk eddig is 🤣
Annyit spórolhatna, hogy költhetne drága borra, jó autóra, utazásokra - de legalább új joggingra 😅
Itt van neked statisztika... azért láccik, hogy a kovid 10-20%-ot "termelt"
https://www.ksh.hu/stadat_file...
Azt nem mondta, hogy eltuzelte, csak hogy 100 mazsat felhasitott vele. Sztem csak spajzolja. Hatha kell valamikor.
Én csak azért idézem ezt a két szerencsétlent, mert őket ismered, meg talán Bléd is 😅 Hiába mondok itten HVCS-ket, azok nem jelentenek semmit... pedig itt is volt pár... jó karban lévő 30-40-es férfiak, pár nap alatt mentek a levesbe. A nyuggerek is fogytak szépen...
Az, hogy ennek kapcsán kik és mennyit (kevesen és sokat 😅) loptak, az most nem téma, én az egészségről beszélek.
épp ezt akartam mondani... amit Zoli vett pár éve 50-ér, az most 100, a tied is 180... Laller sztem nem akar ennyit költeni rá - 50-ér meg szart se kap.
Amúgy ez nem kerek nekem... ha te 100 mázsát eltüzelsz, meg határon vagy a gázkvótával, meg még ingyen vellannyal is fűtesz - mijafaxomra megy el ennyi energia?
(fejét fogó)
még annyit azért hozzáfűznék az esszémhez, hogy csollány és kóbór halálát elég elítélendő módon felhasználták a propagandájuk kiszélesítésre. A két szerencsétlen ember halálával térítettek. A haláluk tényét felhasználták a félelemkeltésre mint egy véres kardot körbehordozva. A rogáni gépezetnek nyilván semmi sem szent. (kezeit széttáró)
Én ilyet vettem tavaly előtt decemberben.
https://www.szerszamallomas.hu...

Ez egy 7 tonnás gép állvánnyal(meghajlós) 50 cm-re felkuglizott fa kb. 50 cm átmérőig/ha jól rémlik/ belefér. Az összerakása egy kicsit puzzle de nem megoldhatatlan. igaz most ezt 179-ért látom akkor olyan 140 környékén volt(kezeit széttáró) Ami belefért azt el is hasította gond nélkül(meghajlós) 100 mázsa fát hasítottam vele 2 hétvégén kényelmesen az udvarról helyére behordással sarangolással(meghajlós)
Biztos jó megoldás ez a bérelgetés is de én még úgy sem kínlódnék vele, hogy nekem van hozzá megfelelő szállítójárművem(kezeit széttáró) Faxom se cipelgetné évente(kezeit széttáró)180 ezer ft kb. 30 mázsa fa ára. Aztán ott van örök életnek elég jó garanciával és szervízhátérrel(meghajlós) Persze mindjárt jön F.levi azt megmondja, hogy egy rönkhasító mekkora egy szar dolog már 😂