Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És? Mit mondtak? Maradhatsz? Vagy azonnal kiürítették a szekrényed? 😅
nem csak biztos pálfordultam 😅
...magyarul aki másra nem volt jó, azt bevágták sofőrnek 😅 de ne sértegessük az itteni Sofőr Urakat 😁 Sztem is egy szar meló, én nem csinálnám, de azt is megértem, hogy valakinek ezt is el kell végezni. Ha nincs rá jelentkező, akkor csak a fizetéssel lehet motiválni...
😆
Én minden nap saját ágyban alszom és átlag 9 óra a munkaidőm, szervizes vagyok. Nem is sok a lé.
Vazze, itt senki nem kap millákat hanem amit írtam kivéve ha képes 3-6 hónapokat folyamatosan kint tölteni akkor talán megvan a milla. De továbbra is, ha akkora hatalmas jóság, királyság babaság akkor miért nincs tolongás? 🤔 😅 Nagyon kitolhatott veled egy sofőr vagy akkora fizetést hazudott, hogy ilyen irigy lettél ránk. 😄
Persze, mindig az a jó nekem, amiben épp vagyok - hisz erre törekszem... 😁 de ezt inkább ne "fojtatsd" 🤣
Pedig nagyon úgy nézel ki mint akinek nem változott a gondolkodásmódja. Most is és 5éves korodban is csak az volt a jó ami neked éppen most van.
régen az mhsz idejében tényleg a hülyéknek adtak c jogsit
akinek volt rendes szakmája annak ritkán kínálták fel az ingyenes c jogsit
Akkor ezzel azt mondod hogy a kamionosoknak nem normális az értékrendjük ?
...és csak a hülyék nem tudják, melyik a "helyes" válasz a kérdező szempontjából.
Szóval, ha "rossz" válaszokat ad, attól még nem biztos, hogy pszichopata - csak hogy hülye 😅

Komolyan mondod, hogy ott nálatok végig tudtok olvasni 500 kérdést? Akkor ott ez nem pszichológiai teszt, hanem szimplán stressz-tűrés teszt 🤣
Nehéz? Nem, elviselhetetlen normál értékrendű ember számára.
Mert a nagy jólétben az emberek már nem akarnak dolgozni. Nyugatabbra ezt még jobban látod, csomó (20 éve még jó) szakma már alantasnak számít - ilyen a sofőr is.
Persze nyugat jobb helyzetben van, mert oda még mennek a magyarok-románok-lengyelek trógernak, de nálunk már hiánycikk.
Pontosan.
A 'németprémiumautó' egyszerűen az ami a neve: egy drága termék egy jóléti állam polgárainak. Aztán bekaptuk a renccerváltást, és itthon is mindenki "gazdagnak" akart látszani 😅 és vették a drága német autókat - persze 10 évesen 🤣 dehát ugye kicsi, sárga, de a miénk! 😅
Nem kell ebbe sokat belegondolni, de ha az itteniek közül valaki mondjuk havi 5 gurigát keresne - és nem most, hanem évek óta - akkor az se meggyőződéses suzukis lenne 🤣 Volt régen az amegállapítás (ami talán még most is igaz nyugaton, de régen biztos igaz volt) hogy az autó = fél évi kereset. Ha annál drágább, az már túlköltekezés, rongyrázás, stb. válasszatok. Németben egy átlagos szakképzett dolgozó így pont vehet egy új Golfot - egy középvezető-orvos-mérnök meg egy BMW-t.
Érdekes megközelítés,pint annyit kapnak amennyit megérdemelnek,ezek szerint nyugaton ugyanazért a munkáért többet érdemelnek.
Ezek tipikus piszichikai kérdések,nálunk is ezek vannak,csak 500kérdés.
Beteg vagy, Pipi? Aggódom... végre egy normális hozzászólás... 😁
Pálfordulás? Bizony, pár éve még nem volt jó - nekem. Azóta viszont nőttek a hatótávok, meg a töltő hálózatok, főleg, hogy már a Tekla töltőire is rá lehet akadni (az meg van sok mindenütt) Szóval már másképp látom a saját szempontomból, változott a véleményem.
Nem vagyok olyan szerencsés, mint te, hogy most is pont úgy gondolkozzak, mint 5 éves koromban... 🤣
Én ezt nem is boncolgattam sehol sem, hogy alul vagy felül lennének fizetve a kamionosok. Én ezt nem tudom megítélni ezt mindenki egyénileg dönti el, mit mennyi pénzért vállal el. Én annyit tudok, hogy jelen életszakaszomban 1 misiért sem vállalnék el nemzetközi kamionozást(kezeit széttáró) Én csak arra válaszoltam, hogy szerinted pénzt is felesleges nekik adni, mert ide semmi nem kell se szaktudás sem gondolkodás sem logika(kezeit széttáró) Szóval ezt bármelyik hülye is tudja csinálni. Én ezt nem is vitatom azt viszont igen, hogy tudom, hogy kemény fizikai és főleg mentális dolog ez. Nem feltétlenül arra utalok amikor épen vezet egy sofőr(kezeit széttáró)
bútorboltozzunk? Oké. Most vakargatom a fejem. Van egy konyhám ami 195 cm széles. ez elfordul saroknak ott van még 142 cm helyem. A 195 cmre kell elférni egy 50 széles kombisütőnek meg egy 80-as mosogatónak a 142-re egy 50-60 cm mosogató gépnek. Azon gondolkozom akkor mennyi marad konyhapultnak??? Szar a helyzet mert ezt valahogy egy olcsó blokk konyhából kellene kihozni(szemeit körbeforgató)
Hogy az egyik keres 700-at a másik jó ha 300-at. Az osztrák hetelős meg annyit mint egy kamionos és ő is ugyanúgy nincs otthon.
Nincsenek alulfizetve a kamionosok, hiába akarod félremagyarázni amit mondok.
és azok mivel tudnak többet attól mint aki fuvarozik? Az is vagy egy betanult munka. Gépen dolgozik vagy anyagot kever, mozgat stb. Mivel különb mint egész nap szopni a túlzsúfolt autópályákon vagy várni az indrustriákon, hogy levegyenek? Legalább ő közösségben dolgozik és ágyban alszik(kezeit széttáró)
szomszéd faluban olyan 700 körüli a netto heti egy olasz kanyarral
néha már csütörtökön itthon van, de péntekre szinte mindig hazaér
amikor kiégett alatta a kocsi akkor csak hétvégén ért haza mert sokat kellett várni a műszaki mentésre
igaz ez autószállító, ehhez kell némi eltökéltség
hát úgy van ez amikor 20-on pár évesként elmegy az ember ilyenre az még először kaland. Aztán kis idővel kiderül nem egy rózsaszínű álom. Ha 4 kézbe mégy valakivel akkor legyen az a legjobb barátod előbb-utóbb előjönnek a nézeteltérések a folyamatos összezártság miatt. (kezeit széttáró) Az se lehet jó amikor minden vezetési időd végén parkoló helyed kell vadászni és azon izgulsz időben meg tudsz e állni. Vagy olyan e a környék, hogy mire felkelsz felvágták e a ponyvád ellopták e az üzemanyagod vagy eltörték e az orrod a zuhanyzóban csak mert nem tetszett a pofád. Sok hasonló sztorit ismerek. Vannak dolgok amik nem változnak és a migráncsok megszaporodásával ez szerintem még rosszabb lett. (kezeit széttáró) Én ha eljutok életem abba a szakaszába lehet egy rövidebb időre kipróbálom a kaland miatt ha megérem(kezeit széttáró) Az még azért nem most lesz(óranézegetős)