Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ménem szóltál adtam.volna eph jegyzőkönyvet.....
Azon az éghajlaton amúgy sem teremne semmi. Kanadában mit szüretelnek? Pedig ott lenne hely ilyenre.
(Azon a szélességi fokon túl, mint Norvégia.)
Az olcsóbbak mindenképp.
Elég sok mediterrán hőszivattyú forgalomba került, és mivel sokkal olcsóbb azt veszik. Ha ilyen marad az éghajlat fasza az is. Ha beüt a tartós minusz tiz gond lehet ezeknél bármit is irtak a -15-ről
annyi lenne a haszon hogy a lusta alja nép éhenhalna
aki meg szeret dolgozni megszakad majd csak azért hogy ne haljon éhen
a fűnek nem kell nagy meleg, növényevők meg szeretik a füvet, mi meg a növényevőket
rozsnak se kell túl sok napfény szóval lesz sült marha friss barna kenyérrel
Norvegia ha a foldkozi tengeren lenne se tudna mezogazdálkodni,egy baszott hosszu hegylancbol all a szelen gedvadok fjordal.
Nem sz a vegelathatatlsn csernozjom.
13 ezer(lesz mert eddig 0 volt a túlfizetés miatt) a havi gázszámlám, eddig kb 700 köbméter fogyott a télen, október elején van a leolvasás onnan számít nekem a tél
az akku eve márka, a lidl cuccoktól tuti jobb, ahonnan van a kép mentés egy holland oldal, aliról még olcsóbb de ott 0 garancia van, plusz sok akku sérülten(horpadtan) érkezik a béna csomagolás miatt
Fenéket, nézd meg, Norvégia egy-két százalékán folyik mezőgazdaság, kőszáli kecske biztosan, de az meg kinek kell? Ha szar az időjárás, szar lesz a növényvilág is, biztosan tudna valamit zabálni a tehén, de silány növényzetből nem nagyon hinném, hogy nagy haszon lenne.
legeltetés menne........
nem tudom mennyire igaz amit a "tudósaink" állítanak, lehet tévednek és nigériai éghajlat lesz
az sem vonzóbb opció
Mert én pl. pontosabban nálunk mindenki dolgozik, reggel elmegyek, asszem egy vagy másfél fokkal alacsonyabb a hőmérséklet munkanapokon, hazaérkezés előtt meg asszem egy órával előtte elkezdi a felfűtést, és így megy éjszaka is.
A kondenzacios teljes beszerelesi koltsege hivatalosan kerult eph jegyzokonyvel egyutt 150000 volt.
Az akkuk meg tuti gagyi kinai parside minoseg. 😃
miért kell automatán felfűteni?
én bekapcsolom októberban aztán kikapcsolom májusban, ha úgy érzi hogy fűteni kell akkor bekapcsol
nincs tekergetve, kapcsolgatva
pl ha ilyen idő van mint ma be sem kapcsol mert a légkondi fűt kb este 7ig, reggelig meg nem hűl le annyira a lakás hogy a konvektor bekapcsoljon
pesze most jönnek a hidegek tuti be fog kapcsolni
Ha Norvégia, akkor itt a mezőgazdaságnak befellegzett meg a turistáskodásnak is. Halászat ugye hol is, mi lehetne még?
Jó nyílván ha van egy működő rendszer akkor azt rengeteg pénz felújítani és nem is biztos hogy megéri. Nekem semmi nincs ezért valamit választanom kell, akkor viszont olyat választok ami ma korszerűnek számít. Pl. nekem nem volt plusz költség a H tarifás óra, mert új mérőhelyet kellett csináltatnom. Pontosabban annyival mégis több amennyivel többe került a 2 mérőhelyes szekrény, de ennyi. A gázt bevezetni szerintem sokkal többe lett volna és +1 szolgáltatóval kellene küzdeni.
Én tartom magam ahhoz a régi véleményemhez, hogy a jó szigetelés a legfontosabb. Ha ez megvan, akkor egy konvektoros fűtés sem jelent az üzemeltetés során annyi plusz energiát, hogy ne vegyük számításba. Van előnye: nem kell semmi plusz energia hozzá, de viszont nem tud automatán felfűteni mire hazaérek. Meg persze még jó pár másik szempontot is figyelembe kell venni, ha építkeznék én sem ezt választanám, de fafűtéstől mégiscsak inkább.
bútorboltos zolinak meg érdekesség
13kwh akku nem sokkal több mint 500 ezer
ez egy éve 1.2 milla volt 3 éve nagyjából 700 ezer
szóval egyre olcsóbbak az akkuk........és nem csak pár százalékkal
ismerőséknél a kondenzációs kazán csere meló(meg az idomok) díja kb egy évi fűtésem volt, az egész mindenség meg nagyjából 5 évi fűtésem
szóval nem feltétlen a modern a jobb, legalábbis jelenleg mert még mindig nagyon olcsó az energia
ha fiatal lennék én mindenképp a napenergia felé mennék el, iszonyat mértékben túlpanelezni minden égtáj felé amerre csak sütni képes a nap
Oké, de itt az üzemeltetést akarták csak összehasonlítani a többi rendszerrel. Nem néztem végig, mert már az elejét hibásnak gondolom, így - habár a sorrend nem változik, mert a modern az mégiscsak modern - számomra felesleges időtöltés lenne.
A migrik úgyis itt hagytak 1 rakás csónakot Spanyolország partjainál, majd evezünk visszafelé, biztos kimentenek meg adnak szállast meg költőpénzt bankkártyán 🤣🤣🤣
Csak kerdes,ez kb mennyi most........ 🤔
Az ára,ami draga. 😆
A vizes hőszivattyúk durván túl vannak árazva ugyanaz a 8-10kW vizesben legalább dupla ár a légcsatornáshoz képest. Ezért sem ez lesz, ha emlékszel pedzegettem, hogy belekúrom a hőcserélőt a cefrés hordóba és abból keringtetem a vizet, de Kawa szerint ez nem működne. Szóval marad a hagyományos levegős mód, az kijön olyan 7-800k-ból, az pedig nem 1 éves fizu manapság.
ha megáll a golf-áramlat akkor itt nálunk meglehetősen hideg lesz, nagyjából norvégia éghajlatra számíthatunk
szóval küzdhet a hőszivattyú 😂
Nem tudom mi az igazság, de a videóban a kondenzációs kazánra ír 90%-ot, attól pedig biztos hogy sokkal rosszabb a konvektor. A klímára is csak 3-as cop-t számol, pedig minimum 4 már kötelező a H tarifához, nyilván -15-ben ez nem lesz meg, de a tél nagy részében nincs is ilyen hideg.
a hatásfokon túl amit azért nem szoktak figyelembe venni:
nekünk huszonpár év alatt a 4 konvektornál volt egy mágnes meghibásodás(6 ezer volt az sos javítás), azért egy hőszivattyúra ettől többet kell költeni ennyi idő alatt
amikor vettük a konvektorokat kb egy havi fizetésem volt a 4 konvektor, igaz ilyen számla nélküli áfamentes vásárlás volt, most ez egy átlag melós bérből lenne 2 hónap számlásan jótállással
a hőszivattyúnál ez inkább egy évi fizetés
A konvektorra 60% hatásfokot ír, pedig az adatlap szerint attól azért jobb:

https://konvektorcentrum.unass...
Kollégának nem szóltak időben, nem is nézett körül, ezért körbeásva a a fa tövét, majdnem a talajszintnél vágta ki a diófát, elment a fegyvermester megnézni, hogy megvenné, abban a pillanatban kanyarodott is hazafelé, mert olyan méretű volt a tuskó, hogy nem jött ki belőle a hosszúfegyver tusája.