Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát asszem erre pont van(gondolkodós)
gerincről semmi féle képen nem vághatják le a betápot ilyet még csaknem is hallottam. A mérőórába tesznek egy szűkítőt azt vissza plombázzák. Persze aztán fene tudja milyen lehetett a külső körülmény(kezeit szétáró) ha nem tudtak bejutni az ingatlanba mert két oroszlán őrizte a kaput a vizet meg már nem akarták ingyen adni akkor esetleg elképzelhető de ez meg ellentmond annak a törvénynek, hogy muszáj valamennyi ivóvizet biztosítani a háztartásoknak a létfenntartáshoz. Ha a gerincről levágnak akkor ez e lehetőség nincs. Aztán ha cigányputri volt akik nem baszakodtak az ilyen szűkítősdivel hanem kibaxták belőle a picsába egy mozdulattal plombástól, mindenestől akár akkor is elfordulhat ilyen eset. Nekem gázzal volt hasonló esetem ami tényleg nem volt jogszerű még is beszűkíteték az 1 hete megvett lakásomba 😂
sokfelé a nyugvó szint is 8 méter alatt van, ha szivattyúzzák akkor még jobban visszaesik, innen már nem szívná fel a pedró, ide búvárszivattyú kell annak meg kell átmérő, nem fér el az 50es csőbe
vannak ilyen bazi hosszú többlépcsős mélykút szivattyúk amiket leengedhetsz 20+ méterre is
hát víznél valahogy másként van. Árverezett pecóknál is a víztartozást nekem kellett bepengetni. A villany gáz az nem volt érdekes azt nem örököltem az ingatlannal a víztartozást viszont igen. Az a baromi nagy szerencse, hogy amikor a delikvens nem fizeti a vízszámláit akkor fél év után legkésőbb rákerül egy szűkítő a mérőre ami kb. azt eredményezi, hogy le tud jönni kb. napi 4 liter víz. A vizet teljesen nem zárhatják el ez valami jogszabály féle. Aztán a szűkítő kivetetése miután a víztartozást rendeztem az új házon az is pluszba még 27 ezer volt az utolsó esetemnél. (kezeit széttáró) Azért sem szoktam ezzel különösebben foglalkozni mert néhány százezernél nem tud több lenni a tartozás(kezeit széttáró) A legdurvább 220 körül volt plusz szűkítő kivét 27 plusz óracsere az is 20 körül (kezeit széttáró)
Ez már a Balcsi kistérség, itt a gazdag NEResek laknak, 30eFt/m a kútfúrás 🙈
nitrit, nitrát, na meg a vas. Ebből mindenhol többlet van aztán ettől teljes mértékben iható a víz. Vannak helyek ahol a nitrát viszont olyan magas koncentrációban van ami már tényleg nem iható de az viszonylag ritka(kezeit széttáró)
Ahhoz én is. Nekem 40-es pvc-vel fúrtak az öntözőrendszeremhez. Kész lett a kút anyaggal együtt 150-ért 42- méteres teljesen tiszta iható a vize(meghajlós) Ásattam köré egy lyukat azt lett belőle 1,7 méter mély akna zsalukőből. A pedroló onnan hozza majd a vizet amikor rákötöm (meghajlós) én nem is értem milyen 1,5 meg 2 millió forintról beszélgettek 70 ezer forintos szivattyú felkapja a vizet nem kell hozzá megvenni egy komplett víztornyot 😂, mondjuk nekem 3,6-on van a nyugvó 1,7 en a szivattyú(kezeit széttáró)
125-ös cső??????????????? Mi a fszomnak????????????? Nem a tiszát akarja senki feltölteni aszály idejént 😂
Ennyire nem tudom én sem, egy vízügyi mérnöktől kell megkérdezni, vagy aki érti a jogi nyelvezetet, utána kell olvasni. Annyit bizonyosnak vélek, hogy települések belterületén azért már biztosítani kell (illene) a megfelelő minőségű vezetékes ivóvizet. Általában.
Ne igyál vizet,ártalmas,sör jobb,azt mondják. 🤔
nekem 150 ért megfúrták tavasszal, lehet itt könnyebb fúrni a homokban mint a mecsekben 😅
nem emlékszem pontosan de régen azért voltak a kutak mert sok házban nem volt víz
de már egész jól elfogytak, egész faluban 1 db van, állítólag azért hogy a tanyasiak onnan tudják vinni a vizet
bár én még sosen láttam hogy használta volna valaki
Ha van kút, akkor van gerinc is, tehát rá lehet kötni. De közkút nemcsak helységek külterületein elvárt?
Ezt csak kérdem.
A bekasmegyei lakotelep folott a hegyen maig ciszternaba hozzak hazhoz a vizet,es csatorna sincs.Ismeros lakott ott.
kell lenni közkútnak
ha van, akkor meg is van oldva az összes külterületi vízellátása
nekem ki kellett ásni az óra aknától a gerinc vezetékig az árkot, a bekötésnél 1x1 méteres gödör kellett nekik
az óráig ők adták a csövet és a csapot óra utáni csap már plusz pénzes volt(lehet csak simán lehúztak)
Pontosan.
Akár. De nem házanként egyet.
valszeg csak akkor , ha lakott területen van a házad, ha kinn a kertségben, akkor intézed magadnak az ivóvizet
Ideállítanak egy lajtkocsit a házunk elé ?
Nem, valamilyen lakosságszám alatt csak biztosítani kell az ivóvizet, tehát akár lajtoskocsival.
Fel kell jelentenem az önkormányzatot , és akkor holnap ássák a vezetékes vízet ? Vagy vesznek évente házivízművet ?
https://net.jogtar.hu/jogszaba...

I. FEJEZET
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1. Alapelvek

1. § (1) A víziközmű-szolgáltatás alapelvei:
..
c) az ellátási felelősség elve: e törvényben meghatározottak szerint az állam vagy a települési önkormányzat (a továbbiakban együtt: ellátásért felelős) kötelessége és joga gondoskodni a közműves ivóvízellátással és a közműves szennyvízelvezetéssel és -tisztítással kapcsolatos víziközmű-szolgáltatási feladatok elvégzéséről,

Ettől azért bonyolultabb kicsit, mert vannak körülmények is, de ez az alapelv.
Felénk 17 fok volt. Nagyon jó volt már menni. Erre is sokan elővették a kétkerekűt. 👍️