Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gumicsizma kell a melóhoz, az meg neked úgyis jól áll 😂
mennyien beszopták avval 😂
szivattyú le aztán ahogy szívták a vizet ment össze a pvc cső
aztán ameddig bírta a szivattyú addig működött a kút utána lehetett újat fúrni meg másik szivattyút venni
Akinek a motor moci, az homár, ez tény, ezen meg se kell sértődni 😅
Nem hát, mert 80m körül már kilapitja a rétegvíz nyomása.
A rendes cső olyan, hogy ráállhatsz .
Megint bizonyítottad a tudasod 😁
nekem ez a 150 volt a kútfúrás ára tavaly tavasszal aztán ezt tsanyi táborfalváról elfogadja e vagy sem az az ő dolga(kezeit széttáró)
A tetőmosás is 180-ba belefért az 5-6 ezer helyett ami neki került ha lesz napsütéses idő csinálok képeket. Valami vegyszerrel megnyomatták egy elektromos permetezőről aztán vitte a dzsuvát a sima magasnyomású mosó is. 2 délelőtt végeztek(kezeit széttáró)
De sanyi szerint kamuzok(kezeit széttáró) Nem mondta ezt így ki de erőteljesen célzott rá 😅 Aztán fene tudja ha itt is kiderülne, hogy a megrendelő a pest mellöli tárnokról érkezett falura itt is lehúznák e azt nem tudom 😂
nekem is húszezer volt tavalyelőtt nyáron, amikor kiszáradt a kertünkben az ásott kút. annyiba került a 110es KG cső 4x5m ,plusz elküldtük az asszonykát egy tálca sörért, az volt még a költség
elkéstél
csomó helyen árulják
pl
https://www.ontozeswebaruhaz.h...
Amúgy felénk fúrógép nélkül is leszúrom a csövet bármeddig egy izmosabb szivattyúval
a hajlékony 1" slag lemegy 10 méter alá csak megy mindenfelé
A 125-ös csövet is le lehetne dugni évvel a kimosásos módszerrel 20 méterre bár az tuti szenvedősebb lenne
azon gondolkozok még, hogy a kútfúrás mellett még a kútfúrás eszközeit is árulom, mert zé logikája mentén állandó piacom lesz úgy, hogy a konkurencia száma meg az eladásokkal nem növekszik 😅
a szivattyú a legdrágább benne
Fatert megkérdeztem 20 ezer volt a műanyag kút amit nekik csináltak anno
Akkor még szakközép és jártam az órabér kb 50 forint volt
most a putrisok se dolgoznak 1500 alatt
szóval a mostani 150 ezer nem gáz
pedig régen fillérek volt a víz ára mindenki a vezetékes vizet locsolta
de kb lófasz volt emiatt a víznyomás
amikor ment a tv-ben az isaura akkor locsoltam mert volt rendes nyomás
aztán 90 felé lett a műanyag kút meg a lengyel piacról beszerzett ruszki káma(ami még most is fasza) és végre nem kellett baszakodni a vezetékes vízzel
mindig nem lehetnek a leggyorsabbak(óranézegetős) beállítok egy riasztást azt mire reggel felkel megnézni a fészbukot én már az ő melóját csinálom fél pénzért 😅 Egyébként azzal a cuccal amivel nálunk felvonultak semmi olyan nem volt ami nem beszerezhető(gondolkodós) A legértékesebb eszköz talán a falétra lehetett rohadtúl felemelték a létrák árát(dollárjeles)
ismerős kútfúrók mondták, ők veszik meg az ilyen motyókat, hogy ne lépjenek be újabb hobbisták a piacra
nem túl rég a fészbukon láttam hogy azt a fúrógépes cuccot 300 ért hirdették
aztán még aznap elkelt
úgy látszik akkor nálunk korrektebbek, mert a máshol elbaxott munkát nem azzal akarják behajtatni ahol sikerült 😅
Na szóval beszélgettünk egy kicsikét azt mondta alföldön mindenhol van víz olyan nem nagyon van, hogy egy kút nem sikerül(kezeit széttáró) Mondja, hogy olyanba futottak már bele amikor valamiféle kőzetrétegbe ütközve újból kellett kezdeni a melót 1 méterrel odébb de mondták kb. 100 ból 1 eset és az is megoldódik a végén ha van hely odébb fúrni(kezeit széttáró) Szóval a homoksivatag alföldön nincs olyan, hogy nem sikerül a kút 😅 A hegyek lábánál más a helyzet de ott más a felszerelés is amikor kőzetet kell átfúrni nyilván az ár is más és nyilván a munkával eltöltött napok száma is az 5 óra alföldes melóval ellentétben 😅
vedd azt is figyelembe, hogyha nem sikerül a kút, nem ad vizet, akkor egy napot törted a magad a semmiért, a letolt cső is a földben marad , elnézést kérsz , hogy rumlit csináltál és csendben eltávozol. kb ezért fúrnak túlárazottan , mert azokat a napokat , amikor nem jön össze a mutatvány , azok fizetik meg , akiknél összejön.
15 ezer/méter 😅 A hülyének is megéri a homksivatag alföldön persze főleg csak annak 😅 nálam kipakolással bepakolással együtt 9-kor jöttek délután kettőkor felhívtak, hogy vihetem a pénzt mert összepakoltak a futóra indulnának haza(óranézegetős ez bruttó 5 óra munka. Ebből kaptam kb. 22 szál 40-es pvc csövet meg egy lábszelepet. Azt a műanyag rángatós istenfaxát megköszöntem de nem kértem amit mindig szívesen felraknak a kútra ha végeznek. Annyit mondtam nekem álljon ki a földből a pvc cső meg legyen rajta 1 kupak(kezeit széttáró) Aztán örült eszköz igénye se volt ennek a műveletnek. Még csak nem is full extrás fúrórendszerük volt mint mamlasznak itt állványról szó sem volt.(kezeit széttáró) Voilt egy motoros fúró amibe belefért ez a műanyag pvc- Volt a végére maszekilag készített nem túl bonyolűlt fúrófej, meg volt egy olyan iszapolós ponyvájuk hát pont úgy nézett ki mint egy pontybölcső 😅 Meg egy magas létra amiről a 2 méteres szálakat kényelmesen lehetett fentről fúrni, meg az a szürke színű tubusos pvc ragasztó 😅 Ha életlenül valamit kifelejtettem elnézést kérek de én hirtelen ennyire emléxem 😅 Na annyi volt a sztoriba a szaktudáés az a10 per amíg néztem mit csinálnak beszélgettünk. Szóval mivel a környéken már sok kutat fúrtak elmondták, kb. mire számítsak megmondták, hogy hol lesz a kútmélység ezt 2 méter pontossággal meg is mondták még a pillanatnyi nyugvó szintet is eltalálták fél méterre. Aztán a hordalék, hogy mosódott kifelé mutatták milyen színű talajt keresnek és mikor lehet megállni a kúttal. Ilyen sárga színű homokot kerestek ami időközönként menet közben többször is felbukkant de mondták milyen vastagságban a fasza. Nyílván nekem került belőle a felszínre az olyan volt, hogy a napsütésben körülötte már minden kiszáradt az meg még 1 hét múlva is nedves volt(kezeit széttáró) Szóval nyugdíjas koromra megfelelő elfoglaltság lesz ez(gondolkodós)Heti kettőt elvállalok táborfalva környékén. Kitanítok 2 cigányt azok kapnak cigit meg bort meg kaját mivel gavallér vagyok kapnak fejenként egy-egy 10-est is(meghajlós) Ők kipakolnak megcsinálják a munkát, felhínak, hogy főnök jöjjön kész a meló visszamegyek bepakolnak aztán hazaviszem őket a putrijukba(meghajlós) Hétfőn mivel nincs kedvem dolgozni csak keddi és csütörtöki fúrást vállalok és 15 helyett elvállalom 12 ért méterét 😅 Úgy számolgatom havi négy misi beszalad tisztán az tavasztól nyár végéig is szűk 30 misi(dollárjeles) Mondjuk annyit nem értek, hogy sanyáék környékén 1 db napelem nincs de egy sazros kútértasz utolsó cigány is kipenget 6-7 száz ezret ez nekem fura(gondolkodós)
nekem 42-3 méter a kút 150 volt anyaggal szűk 4 ezer forint/méter(kezeit széttáró) Ez tavaly tavaszi ár. Na mind1 mamlasz legalább most már tudja, melyik részen érdemes ezzel foglalkozni én meg bekuncsorgok hozzá segédnek és kitanulom a szakmát 😅 Persze 3 kút után dobbantok és önálló leszek keresek segédnek forintos cigányokat és veszélybe sodrom lőri helyét a forbersen 😅
Volt russzki laktanya van közelben így a környéken még 100m-en is majdnem tiszta gázolaj vagy benzin tör fel. 😄 Oár u-val arrébb olyan 70m körül van iható víz, na még ott sem jön ki 150-ből, nekünk locsolásra való kútra mondta a fickó, hogy talán 40m-en ami 300 lehet, hogy lesz olyan minőség.
felénk pár éve 70 ezer volt egy ilyen műanyag kút fúrása
szóval a 150 körüli összeg most reálisnak tűnik
7000-7500 Ft/méter
Neked valamiért mindig mindenki olcsóbban dolgozik mint másnak. Nálunk ezért az árért kb. félév a várakozás.
atya világ (fejét fogó) Persze úgy van ez, hogy kit, hogy lehet átbaxni.(kezeit széttáró) Téged levettek a tetőtisztítással is nekem végül is megcsinálták gombokért azt úgy néz ki,mintha újból lenne héjazva a ház(meghajlós) 15 ezer per méter? 42*15= akkor nekem azért a kb. 4 órás munkáért 630 ezret kellett volna kipengetnem? hát én azt mondom pajtás a kapun át se tehették volna a lábukat mert vascsővel kergettem volna ki őket 😂
végre dolgoznál valamit(imádkozós) legalább ez fizikai munka eszed úgy sincs sok 😅 Nálunk 150-200 ezerért fúrnak egy 40+-os kutat ebbe benne van az anyag de olyan mint ahogy írtad sima szürke pvc ha ez az információ esetleg segít valamit az árazásban(kezeit széttáró)
Akkor már hárman vagyunk.
mer azon szerinted nem jön ki a víz? 😅