Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Oké, hogy van pozitív élettani hatása. De mint mindennek is, ennek is a mennyisége a döntő. Most direkt nem nézem meg, emlékezetből írom, a csecsemőknél valami kékséges dolog van, a sok nitrit a vér hemoglobin tartalmát, vagy a hemoglobin funkcióját változtatja meg, ezért kékülnek el a babák.
2 év alatt nem ! Kellett volna ?
Ööö... nem volt még tisztítva-vízkőtelenítve soha?
Nem tudom, nálunk jellemzően soha nincs gond, és csapvizet iszom szinte mindig.
Mindegy is ! Mosni , wc-t öblíteni jó a nitrites is , főzni , inni ott a ballonos , nyáron hűtve , télen akár teaként , hibátlan ! És nem kell cipelni sem ! Én így kímélem a feleségemet , nem kell hurimálnia a boltból az ásványvízet ! 🤫
a gerincre szoktak tenni egy csapot és onnan jön a befelé menő cső
ilyesmi a cucc csak vastagabb
ráteszik, rátekerik a csapot, csapon keresztül megfúrják, aztán ahogy kihúzza a fúrót egyből elzárja
Jaja, kiásták állítólag. Aki kijött ember azt mondta, hogy 99% hogy nem vágtak semmit hanem van rajta egy szelep és csak az van elzárva. Persze 10 év alatt bármi történhetett vele. Próbáltam rávezetni őket, hogy mivel szerintem és a tervező szerint is jogtalan volt ez a művelet, kezeljék már úgy az ügyet mintha csőtörés lenne és állítsák helyre a dolgot, a tartozás és vízóra szerelés kifizetése mellett. De basztak rá, csak azt hajtják, hogy ezt mind nekem kell fizetni ha akarok vizet.
ismered azt a mondást hogy: ki a tisza vizét issza saját vizét issza vissza?
a földben megy a víz mindenfelé
Ez mondjuk igaz , fekete a T5-öm , lehetetlen lemosni vax nélkül ! A motorral nincs gondom , azt soha nem mosom !
az meg kén, ha kiengeded kancsóba pár óra alatt elmúlik
felénk még egy kis metán is van a vízben, én nem teszteltem de állítólag meggyullad a buborék
ha locsolunk néha- néha reccsen a víz mert kijön egy-egy nagyobb buborék
autót mosni nem jó, sok az ásványi tartalom és rajta marad a kocsin, ha szárazra letörlöd mosás után akkor nem vészes, de egy kis fátyol akkor is marad rajta, szélvédőn meglátni
én avval mosom az opelt mert néha 5 centi a sár rajta, de olyan foltos a szélvédő mint a leopárd mert nem mindig törlöm le rendesen, aztán le sem akar jönni róla semmivel sem
De ha nem szántóföldön lakok , hogy kerül alám műtrágya ?! 🤔
a sok műtrágyától van a magas nitrit
plusz kurva sok vegyszer is van. gyomírtók, csávázószerek mind lemennek a talajvízig mert soknak több év kell mire lebomlik
de pl a ddt nincs használva 50+éve de még nem bomlott el.......
Nekem az alföldi víz is rohadt büdös.Egyébként hogy szüntették meg a bekötést,kiásták a gerincet,vagy mi?
Nitrites , rendben , de akkor mégegyszer nézd meg ezt :https://szabogalbence.hu/nitra...
Kút vizet,te?Azt hittem O'suisse-t adsz nekik.
Megnézem , de hol ? Szedjem szét az automatát ? Drága vizsgálat lesz ! Egyébként kompresszoros a hűtője és olyan halk , hogy szobában van 2m-re az ágytól ! 🙃
Amúgy pont Kaposváron, amikor ott reszelgettem a gyorsítót, a belvárosban volt a szállás, és olyan záptojás szagú víz jött a csapból, hogy nem bírtam vele fogat mosni, az normális arrafelé?
Az, de már ez a helyzet, így ha én is fúrnék, esetleg öntözni meg autót mosni lenne jó, de hát... a füvet nagyon ritkán szoktam, csak amikor pótlom a foltokat, a cserepeseket hagyjuk, az autó mosása meg... mikor térülne meg egy százezres kiadás a fúrásnál?
Azt viszont nem tudom , hogy a magas nitrit tartalom mitől lehet !? 🤔
Milyen géped van és hogyan fúrsz vele? Esetleg kooperálhatnánk. Szerintem nálunk semmi köves cucc nincs, max agyagos vizzáró réteg. Amikor a gépes dolgozott az udvaron, 1,5 méteren már bugyogott fel a víz 🙈 Amúgy az udvaron egymástól 1-1,5 méterre volt egymástól az ásott kút és a szennyvíz gödör, az is biztos finom volt 🤣
Nagyon jó, akkor majd nézd meg az összes oldott ásványianyag tartalom mennyiségét a palackosodban, meg a helyileg illetékes szolgáltató vezetékesében.
Mindjárt keresek egy fényképet az említett cég tisztítóműhelyében készült munkák során, hogy hogyan néz ki egy ilyen gép belseje, amikor a rendszeres tisztításra viszik.
Ha nem találok, nézd meg egyszer a tiédet.
Idióták !
Semmit nem csinál a vízmű. Meg kell vennem a szerelvényeket is tőlük, aztán ha minden megvan ( kiásva a gödör, ott az új cső stb) akkor annyit csinálnak, hogy rákötik a gerincvezetékre a bekötőcsövemet, meg a másik végére felszerelik az új vízórát. Azt nem tudom, hogy vörös szőnyeget kell-e leterítenem, esetleg lesegítenem az úriembert a műveleti gödörbe 🤣
Azok tudják mi a jó !