Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Milyen jó idő volt ma ! Láttam sok mocit ! Mennék én is szívesen , csak anya meg ne tudja , mert bajom lesz ! 🤫
Azt szerintem hagyd is, az az előző szerződőé volt. Te többek között erre hivatkozva kérd az új bekötést, hogy az anyagot kinek kell biztosítani azt nem tudom, de hogy az óráig méretlen a vezeték és azt biztosan nem a szerződőnek, esetleg hozzájárulást kell fizetni, ebben majdnem tutira biztos vagyok. De a szolgáltató honlapján biztosan van szerződéstervezet.
És ahol nincs vezetékes víz , ott mit mond a jog ? 🤔
Köszi ez jó, én is úgy tudtam hogy állampolgári jog az ivóvízhez jutás, ezért is érzem támadhatónak, hogy komplett lekötötték a csövet és nem csak korlátozták azt.
Akkor az, ettől lenne kék a pulya.
Én is a föld alá egy aknába a vízműrendszer, onnét be a házba. Most már megette a fene. A szomszédnál még megvan a kút, ő öntöz róla, nekem 9 méternél 2 méter lenne a vízmagasság, tehát elvileg 7 méteren már van víz.
Mármint mi ?
Az sem lehet olcsó.
https://www.ajbh.hu/documents/...

Hivatkozz az ellátási kötelezettségre. Itt megtalálod a jogszabályokat, hogy volt-e változás, azt ki kell kutatnod.
Állítólag a vasas víztől tud nagyon vízkövesedni , vagy valami ilyesmi !
Hát az más.
Lehet hogy nincs , de a bojlert sem kell leeregetni és kitisztítani ! Nincs azzal sem problémánk !
Ezért írtam, hogy bioecet, az nem annyira büdös. Nálunk a gépkocsimosó adta a tippet, ő reggeltől-estig ezt csinálja, neki ez jött be.
lehet ott nincs annyi vas
felénk mindent besárgít még a sziklakert köveit is
Nálunk a mosással soha nem volt promléma !
Csökken a hemoglobin mennyiség,ezáltal a szállított oxigén mennyisége is.
én ezt akartam 25 éve már, de mindenki hülyének tartott és nem lett belőle semmi
a szerelőaknába akartam fúratni a kutat aztán ott nem fagytt volna el télen
budi meg a fürdőkád ment volna a fúrt kútról
felénk vasas a víz, sárgítja a fehér cuccokat, nem szerencsés mosni a fúrt kútról
Fúrt kút házivízművel , inni , főzni ballonos !
Pedig ez biztos sajnos, kijöttek megnézni, levették a vízórát. Benne a volt a vízkorlátozó lemezke, de vízmentes volt a cső is. Állítólag kértek és kaptak engedélyt a polgi hivataltól a bekötő cső bontásra én ennek a jogosságát tudom csak vitatni.
Nekünk a vezetékesvíz hiánya miatt így lett megoldva !
ezen túlvagyok
citromsav, vízkőoldó teszt volt egyik sem hozta le
majd kérek ponyvamosó szert a szomszédtól az lehet lehozza töményen, 1:80 higítás kell neki elég agresszív lúg
ecetet nem próbáltam utálom a szagát, annyi fbs elkentem már hogy hányingerem van az ecet szagtól
mostanában csak ecetsav mentes pasztákat használok, csak abból ami jó baszott drága
Ha most építkeznék, tutira dupla rendszer lenne kiépítve a házban, egy a fogyasztásra, a másik meg mosás-wc.
Igen , a labor után azt mondták , csecsemők , kisgyerekek ne fogyasszák ! Mi sem tettük , ittuk az ásványvízet , 2 éve meg a ballonos holmival oldjuk meg az ivóvízet !
Én még ilyet nem hallottam hogy azért ásnának.Mindenesetre ennek utánajárnék,a jogi részének is.
A szélvédőt amúgy bioecetes ronggyal szoktam mosás után áttörölni, pont ezért. Az autót meg sacc/kb. szintén áttörlöm, de emennyire egy pamutrongy leviszi.