Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A 10 fokhoz fűteni se nagyon kell amúgy sem, fűtés nélkül sem ment 4-5 fok alá odabent, pedig még szigetelés sem volt.
10 foktól minek több? nem kell hűteni a fröccsöt 🤣
Attól függ milyen mélyre, igaz, hogy sok lenne a lépcső vagy drága a lift, de elég mélyen inkább a hűtés lenne a gond. 😁
Én ezt nem hiszem, oda is komoly szigetelés kellene ha 10 foknál többet akarsz, mondjuk az megvan ingyen az biztos :-)
ha leástad volna a házat a föld alá kb negyede fűtés kellett volna
Mekkora ötlet ugrott be, a dízelfűtés kipufogócsövét körbetekerem a kültéri alatt, az úgyis hulladékhő, de leolvasztani jó lesz, így tudom duplázni a fűtési teljesítményt és -15-nél is kurva jó SCOP-om lesz 🤣
Nekem szart se adtak érte még ingyen sem kellett igaz kicsi volt.
Haver azokkal is fűt, felvágja szalagfűrésszel, sok lapot cserélnek, de neki megéri.
Nem akarom leírni, hogy ez jelenleg mennyibe került eddig 4 klímával 120nm mert tartunk attól, hogy rossz a számla, de tavaly február 2.-tól április 15.-ig összesen 24000ft volt persze -10 alatt bekapcsoljuk a gázt is, de ez ugye ritkán van ahogy idén is csak pár napot használtuk.
Lehet ez lesz, nekem csak útban van. Szétvágni sem tudom, illetve nem akarom szétbaszni vele a fűrészt. A szomszéd is mondta anno, hogy benne van ilyen bicskakészítő csoportokban, és jó pénzt adnak a dió rönkkért, de hát nem úr aki nem herdál 🤣
ha olyan a hőszivattyú mint a légkondi akkor van fasza meg kevésbé fasza........
sógoréknak valami 10 milla lett volna 3 lakásra a gázkazán kiváltása
Dió tuskó? Az a legdrágább fa (mármint az általánosak közül) A puskák is dió tussal kerülnek legtöbbe 😃 Hirdesd meg jófogáson, lehet, pénzt adnak érte, de ha neked csak nyűg, akkor biztos elviszik ingyen.
Nekem még a tuja tuskókat meg törzseket is elvitték ingyen, pedig az a legszemetebb fa...
Csak zolinak😃 ennek kb a tizszerese már beépült, ez valami.ujabb szállitmány
A H tarifát hőszivattyúra adják, szóval kell hogy legyen egy fasza hőszivattyúd. Légcsatornás fűtés lesz, egy osztódobozba bekötve a kandalló, legcsatornás klíma és lehet a tartalék tartalékának bekötöm a dízel fűtésemet is, az is 8kW. Klímát is 8kW körül néztem, ami fűtésnél 9kW. Ennek a szívóágába akarom bekötni a hővisszanyerős szellőztetést is. Amúgy a tetőgerinchez raktam egy 150mm-es légtechnikai csövet, amikor süt a nap a tetőlemez simán 40 fokos volt most télen, szóval lehet onnan is tudok meleg levegőt szerezni kvázi mint egy napkollektorból. Aztán ezt az egészet automatizálni kell valahogy, hogy mindig a legoptimálisabb legyen. Az osztódobozból meg mehet a levegő az egyes helyiségekbe így külön szabályozható lenne mindenhol. Ez az elmélet, aztán lehet faxság az egész. 😁
a h tarifa akkor olcsóbb ha van egy fasza hőszivattyúd és nincs kint nagyon hideg
mert kb 25 forint a h tarifás áram a gáz meg 150, 1 m3 gáz kb 10kwh villannyal ér fel szóval alapból drágább a h tarifa
de ha van egy hőszivattyúd ami tud egy hármas szorzót egy fűtési szezonban akkor már jobban jársz a h tarifával
csak ugye egy jobb hőszivattyú drágább mint egy gázkazán
szóval azért nem könnyű okosnak lenni
de ha most építesz ki fűtési rendszert legalább 2 féle legyen de inkább 3, ha hosszútávra tervezel, mert tuti lesz itt szopás minden téren minden mennyiségben
Tuskók is jók? Azokkal úgysem tudok mit kezdeni, a diófáé akkora hogy meg sem bírom mozdítani, szóval inkább gyere érte. Valahogy csak felkötjük a gülüszeműre 🤣
Oks 🤣
Ki van mutatva, hogy a H tarifás klímas fűtés a legolcsóbb, meg amúgy is be akarjak tiltani a gázkazánokat. Nics központi fűtés kiépítve amúgy, úgyhogy ebbe az irányba nem is terveztem elindulni.

http://youtu.be/U-b0ksmYyjE?si=KaToZWP6VpRG_mtM
Be szoktam gyújtani ha ott vagyok, én spec imádom ezt. Tavalyi erdőírtásból is van egy nagy kazal fa, az már elég száraz, meg a régi tetőről lebontott rengeteg léc, na az meg pláne 😁 Most meg ekkora fákat vágtak vissza az 15 méteresről 5-6m-re kb.
Hozd el nekem. 🤣
Ezen nincs is mit magyarázz, teljesen egyértelműen látszik, hogy mennyire csak az a jó ami neked van.
Blődivel megtippeltük de nem gondoltam hogy ilyen rövid idő alatt, jóformán napokban lesz mérhető a szemléletváltásod miután az asszony kap 4millert villanykocsira 😂
nem tudom mennyi most egy gázcsonk kiépítés, anno kb egy havi munkabér volt, de x évig a helyi adóból leírható volt
ha van központi fűtés akkor esetleg megérné, kurvasok gáz van tuti lesz ez olcsóbb is
Nem értesz te semmit. Magyarázkodni meg nem fogok, egyrészt mert már mindent leírtam többx, másrészt nehogy úgy tűnjön, hogy magyarázkodnom kell.
lehet, megint letiltalak, mert idegesítően hülye vagy és mindig kötekszel - pedig letiltva csak frílaci van, ö nem azért, mert hülye, hanem mert egy rosszindulatú savanyú fax, és mérgez. Szóval nem is tudom, melyőtök a rosszabb 😅
Én értek mindent 😂 látom itt a köpönyegforgató fejlődésedet. Az elektromos autó szar volt mindaddig míg az asszonyod cégére lehet pályázni 4millert. Innen már jó a villanykocsi. Aztán a napelem eddig egy soha meg nem térülő hülyeség volt, egészen mostanáig, a villanykocsiig.
Na ez itt a tény.
Mármint a fával.