Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nálunk mindenkinek fúrt/ásott kútja volt. Jött a vezetékes víz, sok hülye köcsög az ásott kutat használták ülepítőnek, így az első réteget, ami alapból sem annyira megfelelő minőségű, még jobban eltolták. Aztán persze jött a szennyvíz csatorna hálózat, de már mindegy is.
Az első réteg jó eséllyel mindenhol fekáliával szennyezett. Én nem tudom, hogy a szennyeződés mennyire szivárgott lefelé.
Nálunk a kutyák az udvaron sokkal szívesebben isszák a fúrt kút vizet, mint a vezetékeset 😁
Ihunn e ! 😉
Nekem egy 12m-es régi, meg egy 35 körüli új, amit én furtam. Ez tisztább de a régi jobban ad, és én csak locsolok róla. Lusta voltam jobban lemenni, de talán a nyáron ha lesz időm és kedvem, furok egy másikat. Az a baj, hogy már a cső is megdrágult
Én mikor készíttettem labort , a Nitrit tartalma volt csak magasabb a megengedettnél , atöbbi mind határérték alatt volt bőven ! Mivel nem csináltatok havonta labort , ezért iszunk palackos vízet automatából !
Én, tuti nem innám. Az ok: ha fúrt és nitrites, az kurvaélet, hogy van ott más is. Igen, tudom, hogy régen csak ez volt és 125 évig éltek a Munkás cigivel a szájukban és akkor is azért, mert leesetek a szekérről, de ezt a szöveget hagyjuk is.
Én akkor lennék nyugodt, ha rendszeresen vizsgálják, az meg ugye nincs ingyé'.
Semmi közöd ahhoz a tartozáshoz, ha kifizeted, igazi balek vagy... én inkább fizetnék 3x annyit is ügyvédre.
A fogmosást kivéve igen ! A nitrites vízet csak csecsemők nem ihatnák , a vízmű szerint !
Az árát hagyjuk is.
Nálunk az egyik forgalmazó SAJÁT márkás, tehát elvileg olcsó terméke 19 liter = 2.273,- forint. azaz literenként 120,- forint. Ez egy m3 vízre vetítve 120 ezer forint. mennyi is a vezetékes víz ára átlagban? Nálunk a lakossági olyan 500,-/m3 csatornával.
Beszéljünk még erről?
(Jól számolom?)
a vastagokat itt is úgy fúrják
felénk van foltokban homokkő aztán sokszor megáll a fúrófépes okosság
nekem van 3 kút az udvarban huszonpár méteren van sok víz, csak örökké el van baszódva a sok vas meg az egyéb ásványi anyagok miatt
Ráadásul ezt hogy, hogy nem a vízművek csinálja? Nem az ő dolguk a kerítésen belül tenni a csonkot?
Nálunk simán átfúrnak az út alatt, egyik szomszéd a helyi vizesember kisgóré és eljárnak saját géppel maszekolni is, mondjuk ehhez messze laksz, de gondolom helyben is van ilyen csóka.
Az ivóvíz nem lenne gond, egy fordított ozmózisos szűrőrendszer mindent kiszed, itt is van már a lakásban és bevált a sima vezetékes víznél is.
Az igazából kurva drága...
Nem nekem kell kifizetni, de amíg nincs kifizetve addig nem állnak szóba velem, ezt írtam. A volt tulaj nyilván leszarja, a szolgáltató sem erőlteti, ha 10 év alatt nem tudták behajtani, tehát akkor lesz kifizetve ha én kifizetem. A másik megoldás, hogy ok kifizetem és fizetési meghagyást küldök a régi tulajnak, ennyit tudok tenni. Ez lenne a kisebbik probléma, a nagyobb hogy nekem kell kiásatni az út túlodalára a csőnek az árkot, utána helyreállítatni az utat, betonoztatni, aszfaltoztatni kutyafüle, ami rengeteg pénz állítólag.
Ez idáig oké,de így szerintem a szenyvíz csatornát sem használhatod
De abból iszol, főzöl, mosol fogat?
kb 2500ft egy 19 literes víz
plusz ennyiért meg kell venned először a palackot, 5 alatt nem is érdemes belekezdeni
hozzá egy állvány csappal legalább 10 ezer
szóval induláskor 30-40 ezer beruházás, utána havi 5 ezer a minimum
Az ügyvédi levél csodát tud tenni, nekem eddig bejött legutóbb is, a lényeg, hogy akkor látják vagy vélelmezik, hogy tovább is lépsz az ügyben így komolyabban veszik, nagy eséllyel csak egy sima ügyintézővel levelezgetsz még ha elvileg valami ov. írja is alá ellenben egy ügyvédi levelet kénytelen feljebb küldeni és ott már jobban utánanéznek. Még ha nem is jön be, de talán azt a 70-80000-et megéri beáldozni.
értesz látom 😁 de azt tudod hogy ez a pvc csöves kútfúrótechnika ez csak az alföldön működik, másutt mindenütt fém szárral fúrnak. itt felénk 80 métert simán fúrnak 40-es pvc csővel. Én csak 35-re mentem le - ja van egy kútfúrógépem 😃
Meg van 4db 20l-es ballonunk , ingyen szállítják , a 4db cseréje 14e Ft ! Nem olcsó , de roppant kényelmes !
Az egyik gépes , a másik kézi pumpás ! Mindegyik ok !
Nekünk 2 éve van , semmi problémánk nem volt eddig !
Egy rövid ideig volt közöm ilyen céghez, erre én tuti nem alapoznám a család életét. Pláne az elektromos adagolós gépekét. irodában iszik egyik-másik ember, az oké, de egy egész életet így... Pucolni állandóan a gépeket, aztán amikor tönkremegy venni másikat, na, ebben tényleg nem tud vitatkozni velem senki. Max a pumpás adagoló, de az meg mindig szobahőmérsékletű lesz.
A ballonos víz is lehet megoldás , jó is , és 3 ballon felett ingyen van a kiszállítás ! Nálunk legalább is !