Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kellemetlen kialakult helyzet, amibe csöppentél, az ivóvíz esetében a kutat problémásnak tartom, pláne ha van gyerek, így én a helyedben mindenképpen erőltetném a hálózati víz használatát.
Azt tenném, hogy a bíróság előtt kérném ÍRÁSBAN hivatkozással, hogy miért kéne neked fizetni más helyett. Nem hülyék azok, tudják, ha nincs rá jogszabály, márpedig erre tuti nincs, akkor nem adhatják írásba. Esetleg indíthatod egy lépést kihagyva, hogy megrendeled a bekötést, arra gondolom viszont van szabály, hány napon belül kell azt megvalósítani, célozva a jogi lépésekre, erre gondolom nekik sincs annyira szükségük. Én legalábbis ezt tenném.
vagy hozol a szomszédtól egy csövön ivővizet, a fürdéshez meg kb mindegy mit használsz, oda jó a nitrátos vasas víz is
rádobtok egy mérőt ami max 10 ezer a kpe cső sem drága
mosógép meg az ivás/főzés/mosogatás párszáz liter havonta
Már a sokadik kör levelezésen vagyok túl velük. Azon is, hogy nem lett volna jogunk a gerincről levágni a bekötőcsövet, csak az órát leszerelni, de leszarják. Lassan nem marad más eazköz mint bíróságra menni, de akkor meg arra költöm el a pénzt ezt nagyon jól tudják. Ezért gondolkozok alternatív megoldásban ezeket a gyókereket meg hagyni a picsába.
Aztán olyat is olvastam , hogy a nitrit és nitrát tartalom nem is olyan veszélyes ! 🤔 https://szabogalbence.hu/nitra...
ha ez így lenne már akkor megnyerted volna az ötöst 😉
Szövegeléssel én is mindenhez IS.
Fórumon szövegelve a múlt héten időgépet építettem, ami működött is.
Írtam, hogy lehet, de hol? Fessél pár valamit és próbálj bejutni mondjuk a Szépművészetibe vagy Magyar Nemzeti Galériába.
A vízműnél kérd, hogy mutassák meg az üzletszabályzatban, mire alapozva kérik az új tulajtól a régi tartozását. Tehát NEM az ügyintéző így gondolja, hanem vegye elő, mutassa meg.
Baszki,hát bérkinek lehet kiállítása......
Én a furtkutamból vitettem be a vízügyhöz laborba mintát , a nitrit tartalma volt sokkal magasabb a megengedettnél , azt mondták , kisgyerekek számára nem iható ! Mi sem iszunk belőle , vettünk vízautomatát 20l-es balonokkal , és hűti-fűti is ha kell ! 🙂
Gratula! Jól belehúztatok a melóba. Persze hogy számít. 2 kereke van, zúg, az már oké 😁
Én igen , amennyiben a Yamaha Salient motor ! Dolgoztam , nemrég értem haza ! 4 családiház alapot csináltunk meg ! 😉
ezek az ásott kutak 60-70 éve még ihatóak voltak, amikor gyerek voltam akkor már ezek sem a túlzott műtrágyázás miatt, utána jöttek divatba az olcsó műanyag kutak(szegedi kút) akkor még azok is jók voltak csak vasasok
pár óra alatt kész volt huszonpár méteresek, olcsó 40es 50es pvc csőből készültek
csak ugye rengeteg helyen átlyuggaták a vízzáró réteget és sehol sem szigetelték le hogy ez is ihatatlanná vált
ami meg ettől mélyebb azt így nem lehet fúrni a 125ös cső métere 3 ezer és akkor még ott a fúrás ami gépigényes és drága, ahol köves a talaj néha 3 napig is fúrják megállás nélkül mert ha abbahagyja beomlik

és mielőtt a freelac megkérdezné: igen, a kútfúráshoz IS értek........
Valaki motorozott ma? Vagy csak fotelból? Ér a robogó is. 😉 Gondoltam megyek egy idei első kört, aztán lett 110km. 😃
Nem rossz ötlet. Amit hallottam a környéken az ilyen 9 m-es sima talajvizes kút. Volt ásott kút az udvaron, az sem lehetett mélyebb. Nyílván régen nem volt ennyi méreganyag a talajban így használható volt.
én körbejárnám a szomszédokat megkérdezném milyen mély a kút és ha nem ilyen huszonpár méteres akkor kérnék belőle egy üveggel és bevizsgáltatnám
aztán ha jó a víz akkor fúratnék én is
akartam pár éve egyet fúratni a szerelő aknába de nem fér be a kútfúrógép, kellene még kb egy méter hely, de azért nem bontom szét a födémet
Igen ezeket én is olvastam és emiatt is szeretnék önellátó lenni. Már egy 50m-es kút is 1.5 csak a fúrás és még jön az engedélyeztetés.
A villannyal nem is volt gond, 2 hét alatt bekötötték. A csatornával sincs gond, azt nem tudtak kikötni ujracsöveztük az egészet az utcai tisztítóidomig, viszont azt a bejövő víz alapján kellene fizetni ami így nincs. Környezetterhelési díjat sem tudnak fizettetni mert nincs hivatalos vízfelhasználás.
kérdezz körbe hol van iható víz és az milyen mélyről jön
ha szerencséd van és 50-70 méter köröl van akkor lehet milla alatt is kijön
hosszútávon a kút jobban megéri, szerintem a következő 20 évben biztos sokat drágul majd a víz, egyre több cikket olvasni hogy a hálózat egyre szarabb és egyre több helyen lesz gond az ivóvízzel
gondolom evvel az áremelést harangozzák be jó előre
Mi van? Villanynál nem így van, ott emberre szól a tartozás legalábbis havernak a tartozás ellenére simán bekötötték az ő nevére. Ez nagy szivornya, de abkőt is mert akkor emésztő is kell hisz a csatornára sem lehet rákötni és környezetterhelési díjat kell fizetni.
Bmeg, ezt az életbölcsességet, van még mit tanulnom 🤣
Vagy másnak, úgy olcsóbb és mégis lehet büszkének lenni ha sikeres és leszarni ha lúzer. 😁
Ettől tartok én is, hogy 2 misi alatt nem úszom meg a kútfúrást sem. A vízművek is szopat, fizessem ki az előző tulaj tatozásat, hogy szóba álljon velem, aztán terveztessek, ásassak milliókért, hogy visszakössék az ivóvizet 🙈
Az un. mozgóbért minden cégnél pofára használják mivel a közvetlen főnök hatáskörébe tartozik annak megállapítása rádásul ikdoklás nélkül, így abhaver mindig kap a nem havert van mivel szopatni.
A gyereket nem adnám, csináljon mindenki magának 😁