Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én a biztosító helyében azt mondanám, hogy egyedi biztosítás (így) nincs, az átlag autóban tartózkodás idejére kalkulált biztosítása díj éppen arra az időre vonatkozik, amikor benne ültél.
Oké, a napi 24 órából egyet töltök az autóban, de van egy csomó nap amikor egyet sem. Erre az időre nincs a biztosítónak kötelezettsége, akkor díj sem jár. Egy próbapert megérne 🤷‍♂️
Parkoló (álló) autó okozta károk

Ritkán, de az is elképzelhető, hogy egy parkoló autó okoz kárt más járművekben. Például nekigurul egy másik járműnek, vagy kigyullad és a szomszédos parkoló autók is megsérülnek. A biztosítók szerint erre nincs egyértelmű szabály. Véleményünk szerint azonban a kgfb tv. szerinti megfogalmazás: „A gépjármű üzemeltetése során okozott károk”, kiterjed a parkoló és a motor üzemelése nélküli (elgurulás) eseteire is. Ha a károkozó autóra van is kötelező biztosítás, a biztosító akkor is többségében arra hivatkozik, hogy a károkozás nem közúti forgalomban való részvétel, nem a gépjármű üzemeltetése során történt. Könnyen lehet, hogy a kártérítés ilyen esetben bírói ítélettől, vagy a károsult képviselőjének szakértelmétől is függ.

https://www.karrendezes.eu/mik...
Baszhattuk.enyhitesre eleg volt.
Hát, senki nem születik - még én sem - mindenre kiterjedő tudással. Ezt most olvastam itt, a jó pap holtig tanul.
csak azért tudom, mert vagy tizenöt éve Érden hátra elgurult a leparkolt transitom és jól letarolt egy távolabbi kapubeállóban lévő kis c3-mast. a helyszínen elismertem a károkozást, viszont a biztosító visszadobta azzal, hogy nem vezette senki a kocsit
Volt nem egy nullkilométeres, arra sem kötöttem.
Egyébként fiatal motoron is hamar megtérül ha baj van.
Menjél,ott sem lesz más a helyzet.De keresgélhetsz nyugodtan.De azért gondolom ez eddig fel sem merült benned.
Mióta fütött szélvédő van meg uj autó vagy fiatal mindenképp. A mazdán.már két évre előre betermeltem egy kavics miatti szélvédő cserével
Másik szállodába megyek.
De az meg nem mindenkinek van. Nekem pl. soha nem volt, de a 30+ év alatt megspórolt összegből - így visszatekintve - most vehetnék egy új autót, tehát bátraké a szerencse.
De miben van igazad?Azért azt megnézem mikor a 60+os Pistabá bepereli a koreai hyundai gyárat és nyer.
Így van.Legalább valaki tisztában van vele.
Fel van tüntetve hogy az így okozott kárért vállalnak felelősséget vagy sem.Szerintem többnyire nem.Maximum be van kamerázva és azt készséggel felajánlják.
Casco mindig fizet
a biztosító csak akkor fizet ,h a vezető benne ült
Éppen ezért kell sajátot fizetni.
Ennyit tehetsz. Érdemes egy jó ügyvédet megbízni, meg saját szakértőt is megfizetni. Nekem hoztak már ezek sok pénzt. Nem olyan irreális dolog nyerni ha igazad van.
...és ha abban a szállodai garázsban feltörik a vendég autóját vagy megkárokozzák?
Ez sem teljesen így van,ez esetben,a mélygarázs a szálloda tulajdona és akkor fizet a biztosító ha a saját maga által üzemeltetett gép eszköz vagy bármi miatt van a károkozás.Az nem terjed ki az ott parkoló autó károkozására.Nagy cumi az egész történet.
Szerintem haladáskor a kötelező/casco fizet, a garázsban meg a ház biztosítása.
Az utcai parkoláskor meg nem tudom.
A probléma az hogy az autóban nem volt 30 ezer km,korántsem biztos hogy konstrukciós hibáról van szó,innentől kezdve nehéz lesz bárkinek is bármit bizonyítania.
Az igazsagugyi szakerto oda huz ahol fizetik.
Jó, akkor marad az, amit Mlas mondott: sok pénz, sok bíróságra járás, sok idő és hátha...