Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát én észre vettem(fetrengős) nekem 5 éve 63500 ft volt ez a játék 😅
Ezt most kifogásszagúnak érzem.
Menj el vőfélynek, ingyé ehetsz-ihatsz, és csak heti egy napot kell dolgoznod. Általában egy napot.
nem láttál még ilyen rendszert ugye?
folyamatosan jegyzi merre jársz, ha nincs jel akkor már buktad is a bulit
sőt akkor is ha a rendszerük behal, múlt év vége felé behalt a hu-go aztán vehetett mindenki jegyet mert különben pörgött volna a sokszázezres bünti mert fura módon a kamerák működtek
teljesen minde1 a parasztnak mitől több a pénze vagy mitől nem. Amikor veszi a nagymercit a kalapos öregúr gumicsizmába ezt a szalonba nem fogja megkérdezni senki (kezeit széttáró)
Én dugjam be a szivargyújtóba? Ki lesz húzva mindig, kivéve, amikor a rendőr látom 300 méterre, hogy leállít ellenőrzésre.
szarul látok meg a sok meló miatt eldurvultak az ujjaim, ülni se tudok sokat mert szar a hátam
egy napos traktorozás után 2 napot fekszek
gyerekkel nézegettük milyen lehetőségek lennének a pénze befektetésére de igazándiból egy jó ötlet sincs
lehet vesz egy teslát csak hogy ne kelljen nekem bojlikat venni 😂
Én most nem értem, ezt az autót erre tervezték, hogy ilyen sáros, agyagos kaptatókon haladjon fel? mert ha igen, akkor tényleg szarul teljesít. De ha arra, hogy a gyerekért menjek a suliba, meg nyáron a vízpartra, meg dolgozni, akkor viszont miért várják el tőle azt, ami a videóban látszódik?
parasztok mind gazdagok. Nálunk 500 hektár alatti földművelő szántó-vető paraszt nincs is. (kezeit széttáró) A traktoros paraszt ahogy frílac fogalmaz egy szezon alatt több zsetont megkeres amit ő egész életében. ettől függetlenül mindég megy a sírás rívás(kezeit széttáró) Én még olyan évre nem emléxem amikor a parasztok ne sírtak volna(kezeit széttáró) Onnan indul a dolog, hogy hektáronként terület alapú támogatásként kapnak az államtól a semmire vagy a két szép szemükre 90 ezer ft-ot. 500 hektárnál úgy indul az év, hogy zsebbe van 45 milla(szemeit körbeforgató) ne gondoljuk azt sem, hogy a vacsi új nyú hollandot vagy dzson dír aminek darabja 50-100 milliós tétel zsebből kell kifizetni a parasztnak kap rá egy csomó támogatás és kedvezményt (kezeit széttáró) De még is mindig bajuk van(fejét fogó) Aszályos az év elmegy a termés, túl sok a csapadék nem tudják megkezdeni a szántást vagy a vetést vagy a belvíz elrohasztja a szárba szökkent növényeket stb. Azt már nem mondják, hogy az agrárbiztosító forintra kifizet minden kárt és ezeket a krízis időszakokat kicsi bajjal vészelik át. Aztán ha jó az időjárás mert megfelelő mennyiségű a csapadék és a napsütés és rekord termés lesz akkor meg a túlkínálat letöri az átadási árakat 😅
Amit természetesen az adófizetők pénzéből mindig kompenzálnak 😅 Szóval a paraszt az mindig sír viszont véleményem szerint az egyik leggazdagabb közösség(kezeit széttáró)
én is fizettem a héten egy nap adót, most csak 1x kellett traktorozni, lassan vége is lesz a bulinak, most már rápihenek az áprilisi pecára
Nem, te írtad, hogy mennyit kell manapság befektetni egy induló vállalkozásba. Ha van eszed, akkor nem feltétlenül kell sokat.
Az alja nép nem kis részben önmagától alja nép. Az sohasem volt, most sincs és nem is lesz, hogy sem tanulás, sem kezdőtőke nélkül valaki a vállalkozás elindítását követő napon degeszre keresi magát.

Nálad most egyelőre azt olvasom, hogy vagy sokat kell befektetni, vagy ha mégse, akkor se lehet mindenki okos, mert akkor nem tudnak egymáson keresni az emberek és éhen döglik mindenki. Így aztán le kell ülni a tévé elé, és jön aminek jönnie kell.
Ja, elmehetsz restaurátornak is, fénykép restaurátor szerintem még azóta sincs az országban, amikor kb. 15 éve kerestünk olyant. Alapíts valami egyházat. És most még mindig fizikai munka mentes ötleteket adok.
múltkor láttam egy hidetést hogy azt írta a nő hogy neki olyan orális technikája van hogy a halottnak is felszopja a cerkát
nem tűnt politikai hirdetésnek, ott van csak felelőtlen igérgetés
Én fizetem a módját adónak hívják, jó tudom ez kissé elvont fogalom számodra, de nézz utána, vannak még ilyen madarak. 😒
baszod
a csatorna parti utakat én gondozom, kurva vakond mindig feltúr egy-egy púpot aztán basszák elrugdosni akik ott pecáznak
múlt évben egy csomó felszíni gyökeret vágtam ki mert majd kiestek a fogamim amikor robogóval végigmentem rajtuk, másik helyen meg órákat avval töltöttem hogy a bazi nagy gödröket elegyengessem
szóval inkább nekem kellene hogy fizessen a nép mert ilyen fasza utak vannak a parton
az aszfalt meg nincs ingyen ha közút a neve ha nem fizessen aki használja, hídpénzt is vissza kellene hozni mert az sincs ingyen
hát (gondolkodós) Az igények nem egyformák 😅 ha már nekem sem állna a cerka engem is kevésbé érdekelne a luxusqrva 😅
Ez lenne a legkönnyebb csak az igényelt összeg nagysága lenne kérdéses. 😄
most például 10 év alatt eljutottunk odáig, hogy elkezdtek a vellanyrollerekkel foglalkozni, hogy módosítani kéne a kreszt 😅
ez most onnan tört elő, hogy egyik villanyrolleres átment a piroson és nagy híre lett a médiában 😅
Értő olvasása előző hsz.-eimnek...........nem az elsődleges, hogybolcsón járjak melüzni hanem már inkább kényelmesebben, ha a kettő egyáron összejön csodálatos lenne, de teslát még nem adnak üzemképesen 5 milláért. 😆
sok videót látok, én azt látom hogy hosszabb távon az önellátásra kell berendezkedni
persze ez már nekem se fog bekövetkezni mert nem 5-10 év alatt jön el a káosz kezdete sem(hacsak nem beleugratnak valami háboróba de akkor minden mindegy)
szóval én fiatalon inkább ivóvizes kutat fúratnék meg napelemeket vennék az új kocsi helyett
napelem még akkor is megéri ha felbaszod a padlásra aztán ha megy a villany ára felfelé akkor lehet csinálni egy félsziget rendszert
vicces ez a mostani 30 ezer körüli panel ár, ennyi volt másfél éve a 10 éves használt ára
Én elsősorban a csatornapartok földútjaira vetnék ki méteradót mert az puszta azórakozás így adózzon aki mulatozik ellenben a közutak használata a nevében is benne van, hogy közügy és nem viccből használjuk mi akik véletlenül dolgozunk. 😁 A legjobb döntéseinek egyike volt anno a fidesznek a matricás díj.
nem tudom, hogy zajlana ott egy ilyen megbeszélés a vacsoraasztalnál 😅
na kibújt a szög a zsákból(gondolkodós) Ezért szeretnél te vellanyautót(fetrengős)
baszki a ha évente 40 ezret mégy a melós géppel akkor a kínai vellany dákó gyár bejáratához nem az van felírva, hogy a "munka szabaddá tesz"
Hanem az, hogy TÉSÁNDOR 😅 Ott értetek dolgoznak baszki. Az autó ára pikk-pakk megtérülne (kezeit széttáró)
Nem kellett volna hitel és most sem kéne a napelemmel együtt, de akkor kiganéznánk magunk alól rendesen, de a bizonytalanság jelentős, nem biztos, hohy jövőre is ennyit megyek ha találok közelebb melót stb. Ha 20 évvel fiatalabb lennék nem agyalnék ennyit.
Én évente 40000-et megyek a melóssal a mésikban meg alig van km., 3 év alatt 28000.
mire te már semmire(kezei széttáró) De legalább annyi pénzt azért hagyjál magad után amennyiért elföldelnek(kezeit széttáró)
Ezeket a luxus költségeket a család megmaradó tagjai nem szívesen pengetik ki (kezeit széttáró)
Nem frenkizni akarom a dákót mert nincs mit de jó a klíma benne a fűtést nem ugorja meg egy benzines-dízel autó sem városi gyorsulása parádés (kezeit széttáró) A kényelem meg többnyire testalkat kérdése (kezeit széttáró) 2 méter 8 centivel nagyjából minden autó kényelmetlen 😅 Én a 170 cm-mel meg még a kispolákban is kényelmesen férek. Most, hogy szemnek mi jó vagy mi nem jó az teljességgel szubjektív van akinek a fiat multipla is szép autóvan akinek meg a rönő klió se tetszik(kezeit széttáró) A dákó annyira nem lett ramaty kinézetű aztán szerintem belülről sem gáz(kezeit széttáró) Ami nálam külön üdvözítő nincs benne semmi felesleges parasztvakítás millió kapcsoló és gomb(kezeit széttáró) Van egy forgó tárcsás irányváltó, 2 bajuszkapcsoló elektromos ablak kapcsolók, vészvillogó, eco mód kapcsoló, egy sebességhatároló kapcsoló, klímakapcsoló, meg a fűtésszabályzó azt kb. ennyi jut eszembe de értelmezésem szerint ennél több nem kell egy autóba legalább is nekem nincs rá szükségem(kezeit széttáró)