Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Elég gány.....
Igen , 10perce cseréltek okosórát ! 🙃
én már feladtam, aki hülye az is marad
Megy még a villanybaszakodás?
Hihetetlen. 🤣
Ja,csak ennyi,azt hittem valami spéci szadomazo csattos 3 részes ancug. 😆
Már többször írtam,5év feletti megtérülésbe nem fektetek.A kéri tesláját meg hagyjuk,20ér megveszem és 3év alatt bukok 10 millát,szóval megint más a megtérülési matek
1.75 a beugró és a lényeg, hogy a támogatás CSAK adható és a mértéke is csak az elbíráláskor derül ki, hogy mennyi így simán rá lehet fizetni a végén.
A románoknál mi is álltunk egy baleset miatt, nagyjából 20autó volt előttünk, mögöttünk meg végtelen. Mi ott páran szépen beálltunk, hagyva helyet a szerveknek ahogy kell. Erre jött a román és minden kis helyen furakodott előre. Mentő tűzoltó állt a dugóban velünk, nagyjából 1,5-2km-t láttam vissza, az legalább 15perc volt… szégyen.
nem követem már nyomon a támogatási részét volt itt már sok variáció. Amit mondjuk ini linkelt, hogy 5 kw-os rendszer akksival együtt 1,3 ami a befektetőnek a fizető az én úgy gondolom teljesen rendbe van. 5 kw-os rendszer szerintem a háztartásoknak a 3/4-ét elviszi ha nincs rákötve semmi extra(kezeit széttáró) havi 20-as villanyszámlád évenként kerül 240 ezerbe. Ha a gyerekekre akkor felveszed a támogatást és te is csinálsz egy olyasmi rendszert mint az enyém még a szaladóba amíg lehetőséged volt rá akkor az 1,5 misi durván 6,5 év alatt térülne meg ha menet közben egyik feltétel sem változna. Minden esetre ebből már lassan 3 év el i s telt volna(kezeit széttáró)
Aztán ha neadj isten beleszerelmesednél a kéri teszlájába mert az egyik nap úgy ébrednél és megvennéd tőle egy 10-esértért akkor aztán nélkülözhetetlen is lenne 😅 Azt meg már meg sem említem, hogy 1,5-ért lenne a saját tulajdonodban egy 3 misis rendszer szóval ha így nézzük az így támogatott napelem a felszerelés pillanatától megtérült(óranézegetős)
Aha, értem.
Minél nagyobb a fogyasztás annál nagyobb az önköltség a rendszerből,hisz annál nagyobb rendszer kell.Csak hogy értsd 20ezer a havi számlám 2millió az önköltség,ha ez harminc ezer akkor az ehhez optimalizált rendszer önköltsége már 3millió,és így tovább.
Mindenkinek meg van a saját működési területe,ők pedig ezt abból az irányból tudják megközelíteni,ha mindez ugyanott történik,csak a másik oldalon,akkor felhajtottak volna szembe(ha tudják hogy teljes az útzár)
nulláson kérdés, hogy melyik szakaszon mert át se tud menni a másik sávba
így van(meghajlós) csak a lehetőséget hagytam nyitva a bővítéshez(meghajlós)
mondjátok meg a szatírnak nem adom neki oda magam lehet bármilyen szerelmes belém 😂
De egy vállalkozó se számolgatott a megtérüléssel az nem is az ő dolga azt számolgassa a befektető ha tudja hisz neki kell tudni eldönteni neki megérheti e a rendszer vagy sem.(kezeit széttáró) Én nem tudom ez a csávó honnan vette ezt a 10 éves megtérülés számolgatást 😅
Egyébként aki belefér az éves 2520 kw-os fogyasztásba és nem is tervez semmiféle bővítést annak jelen pillanatban ezeknél az áraknál nem nagyon van szüksége ilyen rendszerre.(kezeit széttáró)
én nem vágytam nagyobbra mert sem dzsakuzit nem terveztem sem semmi extrát hisz köztudottan igénytelen vagyok a többiek elmondása alapján. A 9kw-os rendszer is azért van, hogy alkalom adtán eddig bővíthetek de 18 napelemtáblám van csak ami nem használja ki a teljes kapacitást. A tájolásom elméletileg jó(meghajlós)
sajnos a számolásaim a megtérüléssel kapcsolatban azért nem helytállóak mert az árak emelkedésével ezek az idők kb. feleződtek a beruházás pillanatához képest(óranézegetős) Azért is írtam oda valamelyik hozzászólásomnál, hogy "változatlan feltételek mellett"
Mivel nem tudjuk mit hoz a jövő (óranézegetős) és én sem vagyok orákulum 😅 van 1 olyan tényező az egyenletben ami bármikor megváltozhat(kezeit széttáró) Ha emelkednek az energiaárak lerövidül a megtérülési idő változatlan fogyasztásom mellett, ha csökkenek az energiaárak akkor kitolódik ez az idő és a bázist nézzük amikor 2021.05.20-tól üzembe állt nálam a rendszer(óranézegetős) Nekem egyébként ez már halál mind1 ez a pénz bele van fordítva és nem hiányzik sehonnan. Saját részről én is mindenki másnak is az olcsó energia az érdeke megtérülés ide vagy oda. Nekem már egyébként is megtérült hiszen 1,6 misiért kaptam 3 millás cuccot ami a saját tulajdonom(kezeit széttáró)
igen és? Ez miben befolyásolja a megtérülést 😂 kb. annyit termelek mint amennyit fogyasztok de ez a többi számon nem változtat 😅
szerintem le lett ez már írva soxor. Van akinek jó van akinek nem jó. Nekem pl. jelen pillanatban nem lenne jó a furgont e furgonra kiváltani a felhasználásomból adódóan mint ahogy szerintem neked sem váltani a tranyót. Asszonyomnak viszont kifogástalan.(meghajlós) A vellanyautózás alfája, hogy olyan hatótávú típust válasszon a felhasználó amivel a saját közlekedési szokásaihoz mérten legalább 80-90%-ban otthonról tudja megtölteni delejjel(kezeit széttáró) De ez is akkor a tuti ha lehetőleg ez a delej nem kerül pénzbe./napelem/ Aztán az autó értéke is számít. Nem mind1, hogy 100 milliós vagy 20 milliós az autó. Az se mind1, hogy mennyi lenne annak az autónak az értéke ami helyette lenne, mert a kettő különbözetének kellene megtérülni. (kezeit széttáró)
Más, tegnap a nulláson a nagy balesettel szemben araszoltam a nézelődés miatt, de a lényeg, hogy a sima és a műszaki mentők is a hatalmas dugóban vijjogva próbáltak elég lassan eljutni a sérültekhez miközben ugye a baleset utáni részen mind a 4 sáv üres volt hisz a 3 kamion teljesen elzárta tehát, miért nem lehet a mentésnek a szembeforgalomba (ami nincs ilyenkor) behajtani hisz akkor pillanatok alatt odaérnének? Ezt amúgy hosszú évek alatt többször is tapasztaltam még magamon is.
Itt elég jól leírja a prémium és a nem az közti különbséget.
Ako vakvágány.......
Nekem nem számoltak megtérülést,én számoltam a havi fogyasztásom és a legoptimálisabb önrész alapján.
Fogalmam nincs mi van nála, hála istennek már csak akkor látom a zagyvaságait ha a hsz megértése miatt az előzményre kell kattintani de többnyire akkor se olvasom végig.
A környékünkön rengeteg tulméretezett rendszer van, igaz mára.már utolérték a fogyasztással a beépitett termelést. Ezzel több műszaki probléma is felvetődik de szerencsére engem az se érint, felém relative kevés a hmke.
Bocs, 9kWp az inverter, 6kWp-nyi panelje van.