Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én is mindig kiröhögtem az ilyen hárlis pozőr majmokat, de valljuk be, az is hasonlóképp idióta, aki szerint a motorozás a lapon fordulás a Stelvión, lehetőleg a társadnál gyorsabban...
pl. az okos villanyszerelő (meg Levike) szerint nem is "motoros" az, aki csak évi 1-2x megy el túrázni 1-2 ezret...
Néha gondolkodom, hogy talán 20 évesen voltam motoros, mert mindenhova azzal mentünk, bandáztunk, amíg volt benne benzin - pedig csak 21 LE volt, manapság a pizzafutár robogója is nagyobb 😄 de az "érzés" megvolt
Az........csühögni egyik helyről a másikra, aztán lábujjhegyen toligálva ha megérkeztem a vonulásból....
Fura dolog ez, húszévesen még érdekesnek tűnt és foglalkoztatott, de... Egyrészt a jenkinkél van ennek hagyománya, ott valahol oké. Nálunk max "rakományvallás", azért csináljuk, mert más is csinálja, aki menő. Másfelől szegről-végről belelátok, mert vannak kapcsolataim hasonszőrűekkel és manapság olyan már, mint a nemzeti fociválogatott: elszipkázzuk innen az egyiket, amonnan a másikat, Jóskát meg átadjuk amazoknak. Úgyhogy egyre nehezebben látom ebben a bajtársiasság, testvérség, összetartozás és effélék megtestesülését. :)
De hát ez egy ÉLETÉRZÉS!!!
Mondjuk ha erről szólna a motorozás inkább turista lennék....
Pipinél mindig más a matek.
Nem, én azért hülyéztem, mert azt írta, jakuzzi meg klíma orrba-szájba, hogy fogyjon a villany 😅 mert akkor jobban térül 😆
...de csak 6000-t tudnék megspórolni... így ha valami csoda folytán 1,5 milla önrésszel megállna a buli, máris nullán vagyok - 20 év alatt 😁
Három részes felvarró, bőrmellényen. Bár újabban négyrészesnek mondják, de a lényeg ua.
Egy félkörív felül a csapat nevével, egy alul a földrajzi elhelyezkedésükre vonatkozóan, meg középen a klub embléma az MC kisfelvarróval.
Az még egy jó gép lehetett 😉
Az azért érdekes hogy majd mindenkiek tiz évre számolják ki a megtérülést.....
Talán ettől mi nem vagyunk hülyék.(szemeit körbeforgató) Annyira(kezeit széttáró) Valahol az előbb leírtam, hogy én pl. egy grammal nem fogyasztok több áramot mint előtte, mivel hát igénytelen vagyok. Ami közbejött az a vellanyautó az kb. 1000 kw/év. De én ehhez méreteztettem magát a rendszert mert a vellanyautó beszerzés kilátásban volt a napelem felrakásakor(kezeit széttáró) Azért mert nem kerül pénzbe az áram nem pocsékolom(kezeit széttáró) a tv-k a számítógépek a 3 garázskapu a hűtők, fagyasztók mind olyan eszközök amik folyamatosan fogyasztanak. az utóbbiak a működésük miatt az előzőek meg a készenlét miatt. ezt akár nevezhetjük pocsékolásnak is de én nem vagyok hajlandó sem a tv-et kihúzni sem a garázskapukat kikapcsolni esténként(kezeit széttáró) Ezt akkor sem tettem meg amikor még fizettem az áramért. ini írta, hogy 15 ezer ft körüli megtérülésnél érdemes elgondolkozni a napelemen. Te kapásból lehülyézed mert neked csak 6 ezer ft a havi villanyod. pedig az egyértelmű, hogy ha ennyi a fogyasztás azért nem kell törni magad mert az akkor is soká térülne meg ha tök ingyen adnák csak a pályázatért kellene fizetni 160 ezer forintot 😅
Én csak azért csodálkoztam hogy nálad ez a szám hogy jött ki mert nekem a havi fogyasztásom alapján kalkulálták ki hogy mennyi napelemere volna szükségem,ha max támogatást kapnám+ figyelembe véve a nyári illetve téli viszonyokat,10+ évre jött ki a megtérülés jelen körülményekkel számolva.
nekem a hajóban a gázolaj amikor elromlott a gázolajhűtőm 😅 Mondjuk a teljesítménycsökkenést elég jól észre lehetett venni max gázon 65 helyett nem ment 40-nél többet a forró résolajtól 😅 Égette a kezem az üzemanyagtank 😅
végülis akkor 6+6 ezer a villanyszámla csomó villanyos kütyü nélkül.......
..amit szalaggal összefűznek oldalt meg vállnál, hogyha pocakosodik, akkor után tudja állítani
van valami burgmanod nem?
Három reszes bőrmellény?Wtf?
nem mindenkinek egyformán éri meg(kezeit széttáró) Pl. bogyónak havi 3 ezer forintos villanyszámla kiváltása semmilyen módon nem megtérülő beruházás napelemből(kezeit széttáró) Mint ahogy neki a villanyautó sem megtérülő beruházás lenne évente 3000 megtett km-től ráadásul úgy, hogy ebből 2500 unatkozós kujtorgás 😅 Ahhoz, hogy ezek belátható időn belül megtérülő beruházások legyenek ahhoz menni kell és fogyasztani kell. (kezeit széttáró) Én nem fogyasztok azért többet mert van napelemem mert nem párosultak az ingyen áramomhoz extra igények,mivel köztudottan igénytelen vagyok az elmondásotok alapján (meghajlós) Ezt már itt megtanulhattuk én is csak tőletek tudtam meg, mert,hogy eddig nekem erről nem volt fogalmam 😅
DE. Blődi rögtön azzal kezdte, hogy nekem,hogy térülne már meg ilyen kevés idő alatt amikor az ő számításai szerint neki minimum 10 év(óranézegetős)
Aztán erre te írtad, hogy

"Van akinek nem megtérül hanem már a telepítés előtt 5 évvel hasznot termelt és csak azért telepítette mert azért is plusz pénzt kapott."

ebből a mondatodból arra következtetek, hogy ez azt jelenti szerinted sem térül meg nekem ilyen rövid idő alatt, tehát nem arról volt szó amit most írtál, hogy

"Arról folyik a szó, hogy kinek miért éri vagy nem éri meg és kik vannak ezekből többségben."

mert én erről szót nem ejtettem hanem leírtam blődinek, hogy nekem 4,3 év a napelem átfordulási ideje.
ő kételkedik benne, te kételkedsz benne meg az okos villanyszerelő is írt rá valami kételkedést, bár ő látja közületek a legjobban mert leírta,hogy nem egy egységként kell nézni meg a megtérülést erősen befolyásolja a fogyasztás menyisége(kezeit széttáró)
ehhez képest te még ott vagy leragadva,hogy szar meg meg sem éri, meg nem térül meg soha. Aztán persze már az rég kiderült hisz leírtad akármennyire is szarozod te magad is akartál ilyen eszközt de 2-3 alkalommal is elbukott a sztori a tető miatt. Arról meg már hagy ne a pályáztató és a kivitelező tehessen, hogy nincs olyan állapotban a tetőszerkezeted, hogy elbírjon 2 mázsa kacatot szélnyomással együtt. (kezeit széttáró) Ha ilyen szar a tető akkor azt egyébként is 2 külön egységként kell kezelni. Egyrészt a tetőt napelem ide vagy oda mindentől függetlenül úgy is meg kell csinálni mert rátok szakad. (kezeit széttáró) Nekem meg nem kellett megcsinálni,mert nem új az ingatlan kb. 85 körül épülhetett de a tetőszerkezet és a héjazat is makulátlan állapotban van(meghajlós) A 3 fázissal sem kellett baszkódnom, mert 18 éve amikor ideköltöztem már nekem ez meg volt. Az, hogy te az alapfeltételek teljesítéséhez is messze vagy mint makó jeruzsálemtől az sem nem az én hibám sem nem a szolgáltatóé sem nem a pályáztatóé és nem is a kivitelezőé. (kezeit széttáró)
Ha a tető tatarozását is beleveszed a megtérülésbe valóba magas szám fog kijönni hisz a tető rendbehozatala többszörös költség a támogatott napelem beruházásnak(kezeit széttáró) De ne tedd. (ujjával nemet mutató) Nincs okozati összefüggésben a kettő. Csak abban az esetben van, hogy napelem nélkül szarsz rá milyen állapotban van a tető az se érdekel ha holnap rátok omlik. Ha meg foglalkoztat akkor meg úgy is meg kell csinálni(kezeit széttáró) Most szerintem jön majd egy csomó pályázat pont romos házak felújításával kapcsolatban. valószínű az éveid száma miatt te ebből kívül is maradhatsz, de ha a 7-8 gyerekedből van olyan amelyik szóba áll veled és te is megbízol benne akkor simán ráíratnám a nevére, azt fel tudná neked markolni a támogatást. Ha lejár a határidő néhány év akkor meg vissza lehetne csinálni. Ajándékozási szerződéssel csak az ügyvédnek kellene néhány forintot fizetni a papírmunkáért egyébként apa-fia közvetlen hozzátartozó ajándékozása lévén teljesen illetékmentes a buli(kezeit széttáró)
van , aki motoros és van, aki motortulajdonos. inkább így lenne pontos
A herlisek egy jelentős részének az a motoros, aki háromrészes felvarrós bőrmellényt visel és a második családjának tartja a többi, vele azonos felvarrókat viselő emberkét. Tudod, mint abban a Sons Of Anarchy tévésorozatban.

Más kérdés, hogy egyre inkább tragikomédia az is kis hazánkban.
Pl. az első Daimler-Benz Reitwagen. Még nem volt karburátor.
Egy rézhengerben égett egy láng, ami egy csövet hevített, amiben hálós anyag volt benzinnel átitatva. A melegtől párolgott a benzin, azt szítta' be a motor.
Mindez az ülés alatt közvetlenül. Ki is gyulladt rendszeresen, konkrétan valamelyikük fia alatt :D
Nem tudom hogy az melyik volt. De a Trabantban is tuti hogy jól felhevült nyári melegben 😆
Na, jóhüjjék vagytok pipi komáddal együtt 😁 megvan a napelem, akkor basszunk el minél több villanyt, mert akkor hamarabb megtérül 🤣
Nekem kb. 6000 a villanyszámlám - meg ugye a hálózat használat még1x ennyi, de az megmaradna - pedig soha nem számolgatom a fogyasztást, meg nem is takarékoskodok. Viszontz nem is pazarlok...
Meg aztán más szempontok is vannak: az asszony pl. utálja az elektromos főzőlapot, neki gáz kell, a klímás fűtés se nekünk való (ezt rágtuk a múltkor) sőt nyáron se klímázunk. Villanyautónk sincs...
Nekem az életbe nem térülne meg semmilyen napelem... mert mire nullán lenne, addigra be is szarik, de biztosan elavul. Azért meg nem teperek, hogy valamit 6-8-10 év alatt hozzak ki - nullára 😁
Nekem egyszer egy harleys mondta,van aki motoros és van aki motorozik,természetesen ő úgy gondolta mint harleys hogy ő motoros.