Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez a fasszopó azt hiszi az ő megtérülésével foglalkozok😃😃😃
Azt hogy a legtöbb esetben tizévre számolják a megtérülést arra a felvetésedre irtam hogy neked is azt számolták......nekem is, de az én számitásaim szerint hamarabb fog és állja is eddig a tendencia. Akikkel erről beszéltem szinte mindenki ezt az infot kapta a felmérő embertől. Ebből arra következtettem hogy ez egyfajta marketing duma.ami fedi a megrendelő elképzelését aztán lesz ami lesz, tiz év mulva nem sokan mennek panaszkodni. Azzal hamarabb ha már az első évben sem teljesül az időarányos elképzelés, arra is volt már példa.
Pipinél aszem 9kWp-s a rendszer, ekkora fogyasztáshoz nem irreálisan eltúlzott. Mondjuk a tájolást és az invertert - ha mondta is - nem jegyeztem meg.
De tök igazad van, vannak itt felénk többen "okosok", akik pár éve feldobattak tizenakárhány kWp-s rendszert és ezt 20-24kW-os elektromos kazánokkal fejelték meg.
Ezzel nagyon kevesen gondolkodnak igy. Mimél többet mer ingyé lesz az áram aztán majd elpocsékoljuk ha másnem medencefűtésre😃
Mégis te számolgatod mindig mindenbe a megtérülést,úgy hogy azt sem tudod hogy holnap mi lesz.
idézni csak pontosan szépen... "nem úr aki nem herdál" 😅 De hidd már el, hogy az öreg hajdú kajál qrva sokat. A villanytűzhely sem ingyen mehet mindennapos használatban és a többi(kezeit széttáró) Szerintem a fogyasztásom felét kiteszi. Ha majd valamikor nagyon unatkozom és még találok régi elszámoló számlát felteszem neked emlékeim szerint ott írják az összfogysztást az évre (szemeit körbeforgató) 6500 kw/év szerintem nem kirívóan magas fogyasztás mifelénk(kezeit széttáró) van olyan ismerős cimbi ahol ez 15 ezer kw. De mondjuk ott a jóisen faxa is árammal megy. De mondjuk azért mert 30 éve démászos és ge.i nagy kedvezményt kap rá (kezeit széttáró)
Nem egy forma a fogyasztás,valóban.Viszont azt feltételezem hogy te is a fogyasztásodhoz optimalizált rendszert rakattál fel.Én legalábbis így tennék.
Megmondják a tutit ne aggódj😃 de bármelyiket választod ugyis lehülyéznek😃 de legalábbis ledegradál valamelyik beképzelt😃
Bizony bizony......
Akkor most jó az elektromos , vagy maradjak a dízel szaromba , és ne gyüjtögessek reménytelenül ? 🤔
https://totalcar.hu/belsoseg/2...

Nesztek, nektek való téma😃
Nem kell kiröhögni a pozőr majmokat az évi 1-2 ezer miatt ! Nekem is csak 3500km jutott tavaj is és2022-ben is ! Mentem volna többet , de sajna ennyi sikerült csak ! Mondjuk fiatalon több időt tudtam ennek szentelni én is , nem 20 , de 24 évesen ezzel az 500-as Suzukival keresztbe hosszába végigmotoroztam Olaszországot feleségemmel 1990-ben ! A lapján fordulás is megvolt az 1100-assal , annál jobban lapjára tenni nem is lehetne ! 😉
Én elhiszem, csak nem értem... de a mondás szerint "nem úr, aki nem pazarol" ezek szerint te egy igazi úr vagy - csak sztem helyetted az asszony baxxa el a sok villanyt 😅 Nekem is van idióta nőismerősöm, aki képes 3 bugyit meg 2 pólót 2 órág forgatni kímélőn a mosógépben, és ennyi minden nap összejön neki 😅
...de egy mosás is max. 2-3 kWh, akkor már csak 15-t kell elqrni arra a napra.
Na akkor keressed csak vissza! Ne csak a szád járjon. Állj ki a hazugságod mellett!
A Zoli írta hogy a visszafordítókban előzget én meg azt írtam, hogy fel-le lehet megelőz mert mi nézelődünk csajommal.
van aki figyel? És ráadásul emléxik is 😅
Levi nem mond hülyeséget, tényleg Zoli kezdte a fordulóban előzéssel. :D
https://www.sportmotor.hu/foru...
egyszer kimértem egy kütyüvel már jól régen, mert én is sokalottam a fogyasztás de hát ez a helyzet. (kezeit széttáró) Csak a garázskapuk készenléte egy horror olyan mintha 3 lámpa folyamatosan világítana a tv-k és a számítógépek sem érik be kevéssel (kezueit széttáró) de az igazi ludas a régi hajdú 2 kw-os fűtőszála 😅Aztán töltünk róla egy vellanyautót megy néhány hűtő, a mosó a szárítógép a vasaló ezek szinte mindég mert az asszony itthon van 😅Már elfáradtam az igazam megmagyarázásába blődi sok volt ma nekem 😅 de az mvm fiókomba valahol elő tudom kotorni a napi fogyasztásom és a napi termelésem (kezeit széttáró) és hát ennyiket fogyasztok pedig nincs dzsakudzi meg extrák. Nyáron a szivattyú a locsolórendszernek télen a kazánok de hát ezek lófaxt fogyasztanak(kezeit széttáró)
A rezsi vágás előtt 20-23 ezer volt a villanyszámlám a 38 forintos áramból (kezeit széttáró)
Szerencséd, hogy lusta vagyok visszakeresni, mit makogtál itt össze, mert megint csak beégnél, aztán szitkózódhatnál feleslegesen 😄
Mire fogyasztol te el évi 6500 kWh-t? Az napi 18... fel nem foghatom.
Nekünk ennek töredéke sincs, pedig két 50" TV megy sokat, 3 hűtő állandóan, mikró, mosó gép, szárító gép, meg minden szar mint a többi átlag háztartásban. Villany is mindig ég 2-3 helyen egész este, igaz, LED mind.
😂megint itt tartasz😃 amint a motorozás szóba kerül a fotel huszárok becsmérelnek egy motoros fórumon😃 dicséretes😃😃😃
nekem 250-es etécett volt az volt a 21 lovas ugye?
már megint velem foglalkozik ez a csávó 😅 Basszus rám van kattanva ez belémzúgott 😅
én tuti oda nem adom magam neki megvan a fotója egy hosszú hajú focihuligán kinézet 😅 ha majd fiúcskákra vágyom inkám a prájdon válogatok magamnak 🤣 Azért mondjátok meg a kreténnek nem számolnak éves megtérülést mihez igazodjanak? a 12 évig tartó 38 forinthoz a mostani vegyesvágott 38/70 forinthoz vagy a két év múlva a 250 ft-hoz?(gondolkodós)
Megint csak egy ostoba vagy.
Keresd vissza mit írtam én akkor! Mert nem én voltam aki a stelvion akar vagánykodni hanem a Zolibarid.
ja nekem ilyen faszságok eszembe se jutottak engem ez nem érdekel. Nekem eleve a 150-es hajdú ami több mint felét megeszi a fogyasztásomnak(kezeit széttáró) Pedig maradt ki még 100 evo aristonom a 100 ezer ft-os időkből fel is tehetném helyette, de közben megint meg lett a bojler helye máshol 😅
Nekem is volt felvarrós ismerősöm, rajta keresztül láttam bele. A ranglétrát a motorozásnak nevezett dolgaikat, olyan játszunk motorosat......de pár éve visszaadta a felvarrót aztán próbál a turásabb verzióba boldogulni. A harley megmaradt de mellett és helyette egy gs-t tart.
KRUCIFIX(fejét fogó)
két háztartásnak nem egyforma a vellany fogyasztása te ártány 😅 Nem tudod a tiedet az enyémmel hasonlítgatni és én sem fordítva ha csak nem egyformán fogyasztunk(fetrengős) Én évente 6500 kw/h fogyasztok +- 200 kw/h ez nagyjából tű pontos. Te mennyit fogyasztasz???
Ha ettől kevesebbet akkor később térül meg a beruházás ha a beruházás költsége egyforma. Ha az enyémtől esetleg még drágább is a bekerülés akkor meg még később(kezeit széttáró) utoljára leírom de többet nem teszem szerintem te már szándékosan hintáztatsz 😅
Kihasználod a naivitásomat 😅
nos mikor áldásos kormányunk csökkentette a rezsicsökkentést akkor úgy változott a helyzet, hogy 2520 Kw/h-ig marad a 38 Ft-os díj ami az felett fogyasztódik az 70 Ft. Tehát 2520 kw*38 Ft= 95760 Ft Aztán 6500 kw-2520 kw =3980 kw*70 Ft =278600 Ft 278600+95760 Ft= 374360 Ft ez az éves összköltség a villanyra. Illetve ez lenne ha kellene érte fizetni(kezeit széttáró) Mintha mondtam volna már nekem a beruházás az állami támogatással 1,6 misi volt. Se tetőt nem kellett megcsinálnom, se 3 fázis nem kellett beköttettetnem csak fel kellett biggyeszteni azokat a szarokat a tetőre meg a ház oldalára.(kezeit széttáró) Így már van 2 olyan adatunk amiből ki tudjuk számolni a 3-ikat azt amit keresünk, hogy akkor mennyi idő alatt is térül meg a napelem változatlan feltételek mellett.(óranézegetős) Kipengettem a lét 1,6 misi. Évente viszont nem fizetek be 375 ezret Akkor mennyi az ismeretlen? 1600/375=4,26666 ÉV. és pont(homlokát törölgető)
De itt vannak ennek a szar kacatoknak a papírjai baszki már ezt is előkotortam idegembe 😅 Most megtévesztő az,hogy 3 millió a végösszeg mert ennek a fele csak 1,5 mikulás lenne, de mivel qrva magas az épület és meredek a tető így egy napra darus kocsit kellett fizetnem ami nem szerepel a papíron innen az 1,6(homlokát törölgető)