Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

amit sokan nem tudnak hogy volt olyan motor is amiben forrt a benzin......
Ha már motoros 😅 valahol olvastam, hogy a motoros, egy olyan őrült, hogy egy járó felhevült motorra, ráhelyez egy tank benzint, és mindezt a lába közé veszi 😁
Pipi akkor se volt motoros mikor volt motorja,sportcipot vesz fel borruhahoz,es autopalyan elvezkedik. 😂
Akkor jó, én aktív hülye vagyok tehát idetartozom. 🤪
Ezt már feszegettük. Minimum legyen motorja, használja bármire, és ne csak egyszer-kétszer egy évben :) Valamilyen szinten aktiv legyen.
Nekem 16 a villanyszámlám eddig. Nem ezerFt, hanem kWh és nem havi hanem eddig összesen mióta bekötötték 🤣 Ezért nekem most nem akut a dolog és keret sincs nagyon már rá, pedig új tető meg új bekötés 3x16A megvan. 🤷‍♂️
Kérdés ki mitől számít motorosnak? Megtett km, túra km, sport km, vagy km ugyan nincs, de stunt, cross ilyesmi? Akinek meló az motorosnak számít? Én tavaly csak melóba jártam kb. 5000km-t nagyrészt pályán.
15 ezer feletti villanyszámlán már érdemes elgondolkodni a mostani támogatott akkus rendszeren, ekkor már gari időn belül megvan a megtérülés
plusz ha még beiktat az ember pár fogyasztót, pl légkondit lehet bőgetni egész nyáron, villanysütő a agáz helyett villany bojler mittudoménmi akkor meg egyre rövidül a megtérülési idő
van olyan ismerős akinek csak a jacuzzi havi 20volt havonta
ilyen 5-6 ezres villanyszámlánál persze hogy nem éri meg
itt mondjuk épp aktiv motorosok alig vannak....inkább valami bölcsész vagy filozófus kar.
Mondjuk még egy robogóra se fussa, de ezt ne firtassuk egy motoros fórumon. 🤫
Ja és tényleg, gazdag vagy, nagyon vagy annál is jobban, de főleg mindenkinél, bocs, ma még elfelejtettem ezt elismerni. 🥺
Tehát a matek elsősorban neked nem az erősséged. Arról folyik a szó, hogy kinek miért éri vagy nem éri meg és kik vannak ezekből többségben.
na ez már megint velem foglalkozik pedig ignorált (kezeit széttáró) remélem azért közben nem lett szerelmes belém (gondolkodós)
Én pont ezért számolom egyszerre a vellanyautó és a napelem megtérülését is a kettőt együtt az 6 év.(óranézegetős)
matek úgy sem az erősséged ezért ne firtassuk 😅
nekem nem kell új tetőt építeni ahhoz, hogy feltehessék a napelemet, úgy már persze,hogy nem érné meg 😅
38 az a végeredmény meg 13870 ft (gondolkodós) esetleg nem gondolkozott még rajta,hogy kitekeri? 😅
13870 Ft-ból számos dolgot lehetne venni. 2 ezret hozzárak azt vesz egy fekete parkszájd behajtót(gondolkodós)
😅
Egyrészt másrészt meg pisloghatnánk a vett áramon ha lekapcsolnák paksot. Kell az energia valamit tenni kell. olyan mint akinek ki akarják vonni forgalombol az autójáz mert öreg de nincs másik. Az is mokol hogy mig nem lesz addig menjen a régi. A leszereléssel nincs semmi gond, a kiégett fűtöelemet igy is ugyis tárolni kell illetve az oroszok vissza veszik egy részét regenerálásra már lassacskán. Egyszerűen nincs itt az ideje mert áram nélkül maradunk.
úgy, hogy 1,6 ba került de ezt már unalomig elmondtam.(legyintős) az éves áramszámlám meg napelem nélkül a mostani emelt árakon 375 ezer lenne(dollárjeles) 1600.000.- / 375.000.- = 4,266666 év (óranézegetős)
ha nem lenne vellanyautó meg nagy hajdú akkor nekem sem lenne az éves fogyasztásom 6500 kw. Ha lófaszt fogyasztasz akkor soká térül meg. A vellanyautó is és a napelem is akkor térül meg minél gyorsabban ha pengetve van 😅 ha a napelem csak havi 4000 ft-os villanyszámlát vált ki a teszlával meg csak akkor van kiállva a garázsból amikor lemosod akkor csalán nő a sírodon mire megtérül 😂
Én azoknak drágítanék meg mindent, de még a minedennél is többet akik szerint drágítani kéne bármit. Ne más faszával küzdjenek a csalán ellen.
Gondolom ugy számolja mint az autó eladást......egyébként minél többet fogyasztasz annál hamarabb térül meg. egyébként sokan ott számolják el magukat hogy a megtérülés(ek)ből elfeljtik kivonni a többlet beruházás költségét, pl aki villanyautot tölt az ugyan többet fogyaszt, de az autó beszerzését nem nem adja hozzá illetve az ingyen töltésből elfelejti kivenni a napelem telepités költségét és azt is jó hamar megtérülésre számolja. Ugyanez hőszivattyúval...a gázt lenullázza, az áramot adja a napelem és mindkettő gyorsan megtérül de egyikben se szerepel a másik beruházása, ergo a hőszivattyú ingyenáramról megy és csak a gázszámlát teszii szembe a hőszivattyúval, illetve a napelem termelte ingyen áramot a hőszivattyú is fogyasztja, ezáltal térül gyorsabban a napelem. Nekem anno akalkulálásom napelem megtérülésre nyolc év körülre jött ki ideális esetben ha nem szarik be semmi a rendszeren és nem változtatok a fogyasztáson. A hőszivattyúval lemegy 6-7 évre, a gázszámla is töredéke mert csak melegvizet csinálok szinte vele de ahhoz kellett akkor önköltségi áron 3 millio plusz beruházás.
Puskaporszagot erzek.
Van akinek nem megtérül hanem már a telepítés előtt 5 évvel hasznot termelt és csak azért telepítette mert azért is plusz pénzt kapott.
volt ott sok minden felújítás, asszony unokatesójának a férje ott dolgozik régebben mesélt dolgokat de nem nagyon érdekelt a téma
gondolom az üzemidő meghosszabbítás olcsóbb mint a leszerelés, szóval lehet megjátszák mégegyszer aztán majd az utókor szenvedjem vele
ezért jó a drága áram mert megtanítja az embert spórolni
pl egyik ismerős vett egy házat kb 15 éve, azót a kamrában folyamatosan ég egy 40es izzó, azért mert nincs hol lekapcsolni, megkeresni meg szart rá, folyamatosan ég
pár éve ki akarta cserélni ledes cuccra azt mondja 3 hónapot se meg benne egy led izzó, se az olcsó se a drága nem bírja csak pár hónapig
a 40as izzó meg elvan.... 1kwh naponta......de nem számít mert csak 35 forint
Ahhoz hogy kapjon hosszabbitást pár dolgot fel kellett ujitani. Elvileg ha időre kész lesz paks 2 igy is együtt fognak üzemelni. de elképzelhetőnek tartom ha tudja tartani az akkori követelményeket kap még üzemidőt. Az egyes blokk 2032-ig maradhat a 4-es 2035-ig