Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudom neked hogy tud megtérülni 4,3 év alatt,nekem ez min.10re jön ki.
csak azt nem mondod, hogy miért? Nekem van olyan lakótelepi tömbbe lakásom amit 50 évre gyártottak és hamarosan letelik az 50 év.
ezt úgy oldották, meg,hogy kapott még 50 évet na az meg nekem elég 😂
nekem 6 év alatt a napelem és a vellyanyautó is megtérül(kezeit széttáró) Ha külön nézném őket akkor a napelem tulajdonképen 4,3 év alatt térülne meg. Persze ez annak köszönhető, hogy az eddig 250 ezer Ft-os éves villanyszámlám 375 ezer ft-ra változott a rezsicsökkentés megvágása jegyében 😅
pár évig üzemelt volna közösen
már így is 20év üzemidő hosszabbítást kapott a paks1, már le kellett volna régen szerelni
most kb 2035 körül tervezik leállítani több ütemben
paks 1-e egyébként minek leszerelni? nem úgy van,ha megépül a paks kettő akkor a 2 erőmű egyszerre üzemel?
Én nyilván kicsit sem értek hozzá de mi van ami ott el tud romolni? Megy szerintem 50-60 éve szinte hiba nélkül. Meg van a kiépített infrastruktúra. Ha valami beszarik rajta legfeljebb kicserélik azt mehet tovább. (kezeit széttáró) miért kell ezért szétbarmolni? Meg van a kiszolgáló épület az összes hozzá tartozó épület a hűtéskörtől a dróthálózatig a duna is a helyén(kezeit széttáró) Még az izolációs távolságok is megvannak meg a szép fenyőfák is azt esetleg mozaik szerűen lehet cserélni,mert lassan túlérnek (gondolkodós)
akkor nem érte meg
1
ki kellett volna vágni a kedvenc fáim
2
nem alkalmas a villanyom ehhez
3
azóta lett egy csomó plusz fogyasztó
4
emelkedett az áram ára
5
azóta látszik hogy itt aztán bármikor keményen beszopathatnak mindenkit
+1
én is beleestem abba a hibába hogy csak a megtérülést számoltam, és akkor nem jött ki a matek, most még a matematika is passzol, max 6 év és nullán leszek, utána meg jön a haszon
Majdnem 13. De ettől olcsóbb nincs.
most is az van, ennyibe van a termelés(lehet nem 10 hanem 13 vagy ilyesmi)
csak az építési meg a leszerelési költségebben nincs benne
itt ezzel nem fox téríteni senkit 😅 a napelem szar, drága nem éri meg(kezeit széttáró) Akinek meg lett féláron állami támogatásból az meg csak azért is rohadjon meg 😅 Aztán alkalmanként amikor a híradásokban jön valami balfasz bejelenteni, hogy eltörlik a szaladót egy hétig nyerítenek 😅 Aztán amikor kiderül, hogy mégsem lesz belőle semmi akkor visszatérünk az eredetihez, hogy hát drága és szar(kezeit széttáró) Meg sosem fog megtérülni minek az(kezeit széttáró) És ez ismétlődik idestova két éve(óranézegetős) 😅
Egyébként téged értelek a legkevésbé. Nem is olyan rég te voltál a legnagyobb ellenzője 😅 nagyon szépen levezetted, hogy ilyen neked az életben nem lesz ha még 25 évig is élsz ez akkor sem fog megtérülni(óranézegetős) Aztán egyszer csak lett még ha innen-onnan össze gubizva a talált tárgyak osztályáról de akkor is lett és azóta te vagy a napelemek avatatlan nagykövete 😅 Aztán ide jössz téríteni a mindenhatóságáról hát pajti itt falakba ütközöl mert a matek a tények és a logika messzire elkerüli az ide betévedőket 😅 a muszlimokat hamarabb téríted át a kereszténységre ez egész bizonyos 😅 Hatalmasat fordultál és pont így vagy a női csöcsökkel is (kezeit széttáró)
évek óta kisfiús felsőtestű lánykákról áradozol, hogy felesleges a nagy csöcs, most meg azért túlórázól a szarhordással, hogy az asszonyra xxl-es kannákat varrathass 😅
érdekelne amit említettél 500 ezerért 14kwh
csak ne a visszahívott zacskós kocsi akku legyen
Na de ha ilyen drága Paks akármi, akkor minek?
Nem az volt régen hogy Paks miatt 10 forint az áram és a napelemesek ezért nem kapnak lófaszt sem a villanyért?
Nagy a szád hogy van napelemed 😆 kéne hozzá rendes akku is.
viszont jóval többet fog termelnei. Asszem mostani 48 vagy mennyivel szemben a 70 környékét fedezi. Hacsak addig fel nem rak még pár idióta eddig nem fogyasztó vagy 500 kW napelemet és elkezd bődületes mennyiségű energiát égetni. Bár a szaldó kivezetése ezt vélhetően megoldotta
ezt nem lehet megjátszani 😅
Igazából ez hízelgő neked, mert, nem hisszük el hogy ennyire hülye vagy, szerintünk csak megjátszod 🤣
azt feszegették hogy mekkora kurva nagy költség leszerelni a paks1 üzemet, mert nem csak úgy van hogy rábasznak egy vastagabb láncot meg egy tuto lakatot a kerítés kapura
ráadásul ha a paks1 leáll ismét nem nagyon leszünk eleresztve árammal mert a paks2 azért közel sem nem lesz mindenható
Számodra? Sehol. 🙄
Szóltam, visszaszólt. 😒
pl egyik ismerős hitelre vette a napelemet támogatás nélkül, de valami kedvezményes hitel volt
12 ezer volt a villanyszámla 8 ezer a hitel, ne kérdezzétek meddig mert nem érdekelt a téma
azóta lett neki egy villany bojler ami még plusz 5 ezer spórolás havonta, szóval 17 ezer a fizetnivaló helyett van 8 ezer, szerintem eléggé megéri.......
amúgy még mindig felfogni sem bírom hogy nem éri meg egy 4.5 millás rendszert megvenni 1.5 milláért, aki ezt elmondja meghívom egy sörre
mert ugye nem a villanyszámlát fizeti ki előre x évre hanem kap egy csomó kacatot elméletileg harmad áron, és bár egy minimálisan túl vannak árazva ezek az ajánlatok, de az önrész még akkor is jóval félár alatt van
persze aki putriban lakik és majd összedől a tető meg van 1x10 amper betápja annak egy napelem telepítés 5-6 milla ráköltéssel kezdődik, bár most állítólag lehet földi telepítést is kivitelezni(a 100%-os csak tetőre mehetett)
mindent értettem hol a hiba?
nem tudom milyen mérnökök voltak ezek nekem az rémlik, hogy javában benne vagyunk már a cumiban 😅
szólj a titkárnődnek
A fogalmazásbeli hibákért NEM vállalom a felelősséget!
Ez pusztán attól függ, hogy mennyire emelkedik az áramdíj, a jelenlegi díjakkal túl sokára hozza be az árát , oersze ha jelentősn emelkedik akkor ti jól jártatok az akkori beszerelési kedvezményekkel, de még a mostanival is viszont nem vagyunk jósok így nem tudhatjuk meddig lesznek ezek az árak, na meg a másik, hogy nem sok embert ismerek itt akiknek lenne hirtelen akárcsak az előleget is befizetni, az előző akciónál is akiket ismerek és kihasználták azok is a saját részt hitelből fedezték.
szakértők szerint már sok évvel ezelőtt kellett volna a 200 forint környéke, ez csak ahhoz kellene hogy ebből az árból le tudják szerelni a paksot
a paks2 építése(aminek már évekkel ezelőtt el kellett volna készülnie) ebben az árban nincs is benne
múltkor néztem valami videót ahol ilyen nagyon okos mérnök emberek diskuráltak arról hogy egy kurva nagy cumi felé tartunk energia ügyileg is