Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Motoros túrán voltam tavaly ott és úgy ajánlották az egyik számozásút (nem tudom már a pince számot) de egy fiatal pár csinálja .És vetem 6 litert 😋 nagyon finom volt vörös félédes (művésznevét nem tudom ) na szó mi szó gyorsabban fogyott el mint amire terveztük 😂 abba számozású pincébe szeretnék "betülközni" nagyrészt 😁 de adunk esélyt másnak is 😂
De lefürödtem mielőtt oda mentem volna 😲 😂
Majd idén leszek az ,ugyanis viszem a matracom és a hálózsákom és bevackolok valamelyik jó pincészet elé 😂 😂
kétnaponta meg arrébb húzom a matracot következő pincéig 😂 De persze motoros túr lesz .........................oda motorozok meg vissza 😁
Az közel van, ott meg medinát szoktam venni nagy ritkán illetve rozét de azt kitapasztaltuk melyik pincébe kell menni mert nagyon nem mindegy.
Akkor miért nem veszel olyan elektromost ami megfelel?
Biztos hogy igy van. Bolti bort egytalán nem viszok viszont egy termelőtől hozok néha tokaji vidékről édes muskotályt illetve aszúkat, és az idei nincs olyan jó mint amit tavaly az előző termésből hoztam
a borkészítésben nincsenek csodák, ha jó az alapanyag és betartod a hőfokokat akkor nem lehet szar bort csinálni egy putri tanyán se 100 éves eszközökkel
tárolásnál/ kezeléseknél már el lehet baszni a jó bort is, de ehhez se kell űrtechnika
max ahhoz hogy spóroljanak a munkaerővel, vagy ahhoz hogy a hozzá nem értés miatt elkövetett hibákat kijavítsák
Aki ilyen olcsót iszik az igénytelen !! 😂
Hát még ha beleszól egy kémikus, hogy mit kellene hozzákeverni…
Szépasszonyok völgyébe vetem 4000 ft 2L olyan finom volt hogy legszívesebben oda költöztem volna 😋
Madarasba 2000 ft-os bor / 700 dl azért nem olyan nagy szám és oda nem is költöznék 😂 😂
Pálinka dettó ,falun egy jó minőségű párlat olcsóbban jön ki 😁 nagy botba
Én semmihez sem értek,de a bor így hirtelen függ a termőterülettől (szvsz növény tápanyagai)napsütéstől,időjárástól (elfagy,szárazság van stb) szüret időpontjától,feldolgozástól,érési folyamattól meg amire még nem gondoltam.
Szóval lutri az egész.
Én nem értek a borokhoz akikkel voltam inkább. Nos ők nem feltétlen ájultak be a bocktól, bár a munkássáha emlitésre méltó. És hogy miért gondolom sokakkal együtt akik borivók hogy az ár nem feltétlen határozza meg a minőséget, azt abból következtetem ki hogy a pálinkához jobban értek és ott is látható hogy egy árban kedvező lehet jobb és egy jó drágabis veszett szar.
De hát nyilván itt senki nem lehet véleménnyel csak az a három kibaszott okos de jobbára csak beképzelt idióta akik már egyébként is tiltva vannak mer kb csak ezen a szinten tudnak megnyilvánulni.
Fészt utálom de lassan ideje elengedni ezt a fórumot is ahogy sokan tették.
Én azt nem tudhatom ? Más "okkos" futár nevébe nem tudok nyilatkozni
Én ha magán személyhez megyek kötelező a telefonszám
Fel hívom hogy otthon van-e és körülbelül 20-30 perc kb és ott vagyok álla utána meg azért hívom hogy megérkeztem . Ha nincs otthon jön a alkudozás Pl szomszéd ...... dobd be a kertbe 😂 de valahol a hentes veszi át ha nincs otthon 😂 kell egy kis rutin rámenőség 😉
Voltam pár borászatban, nem jókedvemből hanem mert legénybúcsú vagy szülinap volt megtartva pincénél. Házigazda vagy valaki körbevezet, perceket beszél arról hogy ezt a szőlőt mikor szüretelték, hogyan barikolták aztán ömlengenek hogy huuu ez aztán milyen fasza. Én belekortyolok és pfujj, fordul meg a gyomrom.
Aztán amikor beszélgetsz borásszal, aki nem eladni akar neked hanem együtt motoroztok és este kicsit bepiáltok akkor elmeséli hogyan készülnek itt nálunk a csodálatos neves borok.
Nem nem, ne hazudozz. Itt aki valami faszságot állított az te vagy. Én megcáfoltam hogy ez nem igaz. Nem akarlak meggyőzni semmiről csak hogy ne nézd hülyének az embert az 50órával.
hát ha ez felébe fog kerülni a mostaniaknak akkor ezekre kell gyúrni (kezeit széttáró) A többi vagy tönkremegy vagy hozzáoptimalizálja az árait(gondolkodós) Azt ez a nagy hajó nem e "véletlen" zátonyra fut és elsűlyed ez még a jövő zenéje 😅
Ez mindig annak a függvénye,hogy sok e vagy kevés,hogy mennyit használod(kezeit széttáró) Ha bogyó féle éves 3000-es futás akkor határozottan nem jó ötlet egy vellanyautó 😅 nyilván egy villanyautó akkor hasznos minél többet fut lehetőleg ingyen áramból. 10 millió pluszhoz azért kell menni rendesen, hogy belátható időn belül megérje. (óranézegetős) Közel a 60 évedhez meg tudod mi az autózási szokásod mennyit vezetsz mennyi a hosszútávú vezetés ehhez kell méretezni egy ilyen eszközt szerintem. (kezeit széttáró) Nejemnél egyszerű volt a helyzet. Ő városi rohangálós max hetente kecskemét, cegléd. Néha pest még az is belefér külső töltés nélkül. Tudtuk mi az autózási szokása ehhez méretezve neki bőven elég a dákó. Ráadásul akkor támogatással nem került többe mint egy benzines kisautó(kezeit széttáró) Most meg a szalonba nézegettem a spring a legdrágább dácsia a szűk 10 millájával 😅 Hát aki azért annyit ad az meg is érdemli 🤣
Most gondolkodj mer 3hét és ideér a nagy hajó. 🤣

https://totalcar.hu/magazin/hi...
Nehogy azt mond hogy egy hétvégi motoros túra akár senjbe nem okoz gondot és minden hónapban mész egyet? 😂
hát az is szállítás előtt van nem? 😅
Futár?
Na, akkor pont jó helyen kérdezem, HA a megrendelésnél beleírom a megjegyzésbe, hogy szállítás előtt kérek értesítést, akkor a futárok miért az érkezés előtt 1-3 perccel csörögnek a telcsin?
i4 eleve 18-al indult, nem hinném, hogy lemenne, inkább még fel, és asszem az nem fér be a támogatásba, de ennek utána kéne olvasni. De ha befér, akkor is 18 lesz, akkor a mostanihoz kb. 10-et hozzá kéne pattintani - az meg semmilyen számítás szerint nem éri meg. Ezeknek a támogatás előtt 14-16 millásoknak lenne realitása, de kínaitól kicsit félek, az usákokat meg nem szeretem (bár Y most megérős lenne) KIA-t még meg kellene nézni, az ID4 is horror (meg kb. az összes német)
Villanyos haverral jövő héten felmegyünk a nagyfaluba, megnézzük a bidéket meg az Y-t, most szervezi a haver a tesztvezetést.
... aztán valszeg marad minden, épp nincs gondom, akkor minek csináljak magamnak? 😁 jó sok évig tankolhatom a 600 Ft-os benyát, mire elfogy az a lé, amit most hozzá kéne tenni. Most leginkább csak az mozgat, hogy ne öregedjen rám az autó, mert akkor már nem kapok érte semmit.
ááááááááááááá és akkor még ehhez is béna vagyok 😕
Ilyen ez a csoroság 😂 😂 😂
nekem a dácsia nem felel meg 😅 hogy a faxba tudnék vele vinni 1 tonna járólapot, csempét meg ragasztót 😅
viszont a nejemnek tökéletes a gyereket elhordani vele meg fodrászhoz és műkörmöshöz járni meg soppingolni 😅
Nem jól játszod ezt a játékot. Csupa racionális érved volt. 🤣
Beszállok 😂
Elektromos autó nekem miért jó miért nem
Jó : mert nem kell cserélni olajat benne 👍️
Nem jó : egyelőre tankolásra nem tudok száni 5-10 percnél többet mert Futár vagyok 😁 és nem tudom hogy hány KM-er megyek holnap meg holnap után ami lehet hogy csak 170 de lehet 600 is 😟 (ha őt perc alatt meglehetne tankolni akkor jó lenne ) és nem utolsó sorba egy kisteherautó ami elektromos nincs pénzem azt hiszem 😬