Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Onnan kérd amelyik a üvegpolcba be van zárva 😋 ne azt amelyiket csak úgy leveszed ..................bár ott is akad jó
De én most jó magyar szilvapálinkát iszok 😍 😋 torkomat is tiszticsa 😂
365 napból azért ez sem rendszeres móka. Na akkor 20 alkalommal egy évben rá kell nézni az autó gyári menüjére a képernyőn útvonal tervezéskor, hogy melyik töltőállomást kell beiktatni. illetve hát megcsinálja ezt helyetted neked csak követni kell az utasításait 😅
Ló faszt 😎 bezzeg most jó vagyok 😂 😂 😂
Majd csinálok egy homár indulót (himnuszt) 😂 😂 😂
na végre(meghajlós) Én ezt nem tudom mert nekem fingom sincs a napelemhez csak várom a kárörvendőket akik megmondják, hogy nekem milyen szar mert van 😅
ez mikor lesz?
Két hét?
jó viszki? Ez mit takar? Nekem pont ugyan olyan pocsék ízű mind1-ik és kivétel nélkül 😅
Azért vagyok kénytelen agyonütni energiaitallal, hogy tompítsa a gyári szar ízt 😅
baszki ezen bekrepált az enigma is 😅
majd lesz megint szerszámos kép. Arra fogok tőled kérni egy klippet erre a zenére 😅
http://youtu.be/q0hyYWKXF0Q
kb. 2kw-ot fogyaszt fűtésre a vellanyos óránként. Ez nagyjából annyit jelent mintha megtettél volna 100 km/órás sebességgel 15 km-t 2 óra balesetnél történő fűtögetés max 30 km távot jelent(kezeit széttáró) Egy normális felhasználó vellanyt nem centiz ki pont az ilyen eshetőségek miatt, mert abba sokkal szarabb ásványvizes palackba áramot hozni, mint egy benzines autóba benzint 😅
Namost mivel neked nem a komplett háztartást kell ellássa, csak besegít (rezsicsökkent, mint a Szilárd), annyira nem nagy érvágás az a 37 fok keleti irány. 85-90%-kal számolhatsz. Max feldobsz még egy panelt pluszban.
Sztem nem olyan rossz ez a tájolás, a lakás is ilyen es reggel 6-tól du 2-ig meg lehet dögleni úgy sút a nap, utána is annyiból jobb hogy magasan van és nem a redőnyöket süti. Nekem annyi energy elég hogy a klíma, hmv. menjen róla nyáron amíg nincs H tarifa illetbe a háztartás hűtő stb. Erre szerintem elég.
Kocsibeálló vagy szanetli tetejére nem fér el annyi napelem jól tájolva?
1230nm, de nem rakom tele napelemmel, magaságyások és gyümölcsfák lesznek 😊

A másik ötlet még a szélkerék, állítólag már engedélyezett telepíteni házi kivitelben, ott szinte mindig fúj ÉNy- ról.
Telek mekkora?
Én a helyedben átalakítanám a tetőt. Napelem ennyit megét 😂
Ez van sajnos 🤷‍♂️
dél-délnyugat jobb lenne, a 37 fok nyáron jó de amikor laposabb a nap nem az igazi
D-DK tájolású 37-38 fokos tetőre kerülne, 0 árnyékkal ha a fákat visszavágjuk. A kémény, villanyszlop az északi oldalon van az utca felől. Nyáron járt arra a műhód amikor pont le volt bontva a tető.
arra figyelj hogy ha lesz benne árnyék, pl villanyoszlop, kémény vagy ilyesmi kb elveszíti a zsindely az összes előnyét
a mono táblában függőlegesen vannak a cellák kötve ráadásul több részre osztva, szóval egy vékonyabb tárgy csak egy részét"hatástalanítja" plusz felezve is vannak szóval ha összetorlódik a napelem alján a hó akkor is csak a fele lesz off
a zsindelyben meg vízszintesen vannak a cellák, szóval ha kitakar a kéméy egy csíkot akkor bukó az egész, aztán ha nincs optimalizáló akkor az egész string beszopik
borult időben amikor nincs tűző napsütés a zsindely technológia termel a legtöbbet
de az hogy ez a gyártó milyen azt kb senki sem tudja, rengeteg kínai cég árulja a napelemeit fene se tudja melyik milyen
én azért azt gondolom ezek nem bírják addig amint a 10+évvel ezelőttiek
a sharp napelem is egész srendlián mód van összeszerelve mimimál elemekkel
Hááááát.........megérzés.
Jaja, látom, illetve nem látom az ezüst színű huzalozást a cellák között. Gondolom ezért is kisebb a panel is, össze vannak tolva a cellák ahogy írtad. Ez így árban nem lenne rossz, 12db meg egy powmr inverter a saját Pb akksikkal, kevesebb mint feléből kijönne mint a pályázat önerő.
Oké, de a JA solar is kínai, csak azt nem féltem, ha jön pl. a jég, mert kibírja.
Miből gondolod😃
Tuti kinai.