Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Így, hogy "egri bikavér", nem sok értelme van, mintha azt mondanád, nekem nem ízlik a "rántott hús"... Ki készítette, milyen szőlőből, milyen áron, ezektől függ minden. A bikavér cuvé, vagyis keverék, attól is függ, ízlik-e, hogy milyenek az arányok
nézz egy másik verziót
tanyán élsz vannak teheneid, 3-4 környező faluba hordod a tejet de benzinkút egyikben sincs, ezért heti 1x el kell menned a városba tankolni
vagy
az itthoni napelemmel töltöd a kocsit egész nap....
így már az 50 órának a többszöröse is kijön
volt terben 4x4 hiace is
de az elmúlt 3 évben megőrült a piac, nekem nem ér annyit amennyiért adják
ami meg nem 4x4 esélytelen a parton, még az is küzd kihívásokkal amiben nincs difizár
Mert az hogy finom, meg jó minőség, az nem ugyanaz. Neked finom lehet egy olcsó "félédes vörös" pedig minőségre az "inkább hagyjuk", meg lehet neked rossz (=nem ízlik) egy 10 eFt-s nagyon markáns testes vörös.
Én midig minőségről beszélek, hogy valakinek az épp nem ízlik, na bumm. Nekem meg nem ízlik a sör, meg a viszki sem.
Azt akkor is érdemes ha azonos a két mező.
Párhuzamosan is köthetsz két sztringet. Mindegyikre külön biztosíték kell, meg soros dióda, nehogy agyonvágja a másikat ha gond van.
De azért azt nézd meg hogy az inverter képes e felvenni a duplázott áramot mert az is korlátozott szokott lenni.
Ini......

http://youtu.be/7-M9Pq5tNAQ?si=iO4AHXXdGdHCDh7g
Nos az 5 perc kb stimmel,beállok a madaras automata kutjához,beütöm hogy mennyi,az lehúzza a kártyáról,és belecsorgatom.Havonta 1-2 alkalommal.
Ha hozzácsapom a motor tankolását akkor sem jön ki az 50 óra,max ha egy kamion két ezer literes tankját kell hetente tölteni.
én ha vennnék ilyet vennék
https://m.banggood.com/hu/EU-D...
igsz drágább de 2 db mppt van benne
Miért nézném hülyének? Nem volt hiteles adatom erről, és kíváncsi voltam, és én sem hittem el bemondásra. Neked van jobb módszered ezt ellenőrizni? Szerintem ez sokkal jobb módszer, mint tippelgetni hogy 5perc alatt tankolsz, és ez alapján lehülyézni a villanyautósokat, akik azt állítják hogy ez nem is olyan nagy probléma.
Megéri egyáltalán ennyiért egy ilyet hajtani?
Igen, kb. de inkább 100 ha fűteni is akar. Az valóban szánalmas, és nem csoda hogy utálja a futár, mert eléggé korlátozott a használhatósága.
Tehát azt mondod egy bor csak akkor jó ha meg tudod inni, személy szerint te.
Hehhh......... 😄
Asszem be fog csődölni a Bock....
Mondjuk innen egy 6,5kW-os 162-ért.

https://www.aliexpress.com/ite...
Ha a kotodobozban vagy a csatlakozoban van, akkor nem kell, valoban.

De ez egy eleg noname panel, fene tudja, mit tettek bele vagy mit nem.
én az egri bikavérrel vagyok így számomra ihatatlanul zagyva cucc
sima mezei kékfrankos nekem jobb tőle
napis szakik szerint nem kell mert a panelokban van
én ehhez sem értek csak többfelé olvastam
persze tudni kellene miféle inverter....
Én kóstoltam a bockot, szerintem nem jó. Ha ingyen lenne sem innám azt. Egyszerűen az én gyomsomnak egy hányingert keltő méreg az amit itthon neves szárazbornak neveznek.
Valamiért a román jidveit meg tudom inni, nem az ára mondja meg nekem hogy finom vagy nem. Illetve nem az hogy itthon a csoda borszakértők hogyan köpködik a csészébe és ömlengenek hogy milyen jó.
annyit hozzátennék hogy ezekben általában 450 voltos fetek vannak
amik elbírják a 450 voltot de nem szeretik
csomó inverter papírja 320-360 voltos optimális feszültséget ír
és legalább 10% pluszt kell hagyni a panel feszültségre mert az 20 fokban van megadva és egy szikrázóan napsütéses februári napon amikor -10 fok van szinte 0 páratartalommal akkor 10% felett dob a feszültségre
amúgy ha több az amper nem számít, vagyis igen de csak abban hogy kidobott pénz az inverternek mindegy hogy 10 vagy 100 ampert tudna a napelem, csak annyit vesz fel amennyi kell neki
Hozzateszem (bar gondolom szamodra is evidens), hogy ha ket parhuzamos agad van, celszeru diodat is tenni a ket parh. ag vegere, ha nem tudod ugy elhelyezni oket, hogy mindket ag uzemallapota azonos legyen.
Tegyuk fel, hogy az invertered max PV feszultsege 450V es a max PV oldali bemeneti arama 20A.

Ha a panelbol 10 db sorban pont belefer, 11 meg nem, akkor az aram figyelembe vetelevel lehet jatszani.
Ha a panelek mondjuk 9.2A-esek (Imax) akkor ket parhuzamos aggal is befersz a a 20A-be. Ha 13A az Imax, akkor nem.

Az inverternek ebbe a ket parameter-ablakaba kell belepasszintanod a rendszert.
Jaaa, hogy szimplán párhuzamosan is köthetőek a panelek? azt hittem csak sorban és mind külön string. Amit belinkeltem olcsó panelt annak 44V az üresjárat és 37V a munkaponti.
Attol fuggoen mennyi a min-max aram es feszultseg, csinalhatsz vegyes soros-parhuzamos musort.
14 panel eseten pl 7 sorosan, s ebbol ket parhuzamos ag. Ha az inverter tudja kezelni.

B-terv: keresel olyan panelt, ami kisebb feszultsegu es magasabb aramu.
Az hogy van, hogy amit néztem invertert, mindnek 450-500V a max bemenő PV, az 10-11db napelem 1 stringen. Hogy a faxba rakok fel 5KW-nyit, az 12-13db. lenne.
Es godollo nem tul nagy varos.Talan 25 millios ar brutto, az azert na.....