Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem is volt tanárnőm akinek hagytam volna magamat ! Na jó ,de csak nagydúzzogva ! 😉 😂
Már egy megosztás is jo lenne, arrol is volt szo.
Az hagyján, de mi annak idején nem a rendörségre rohantunk volna. Nem.értem én ezt a mai világot 😀
Velem miért nem erőszakoskodtak így, felháborító!: https://www.borsonline.hu/aktu...
le vannak darálva és azt eszik a kutyák évtizedek óta, nem ások mert fárasztó 🤣
Pedig leírásaid alapján szerintem több tucat tűzoltó, villanyász vagy csak kiváncsiskodó lehet elásva a tyúkudvarodban elszenesedve. 🤔
valahogy nyár környékén jött ki valami új szabály amiben benne van hogy milyen invertereket lehet telepíteni, ebben benne volt hogy távolból lehessen vezérelni
gondolom ez egy távoli jövőben fog kelleni amikor már teljes káosz lesz az áram ellátás terén
bár ha ez az akkus módszer elterjed sokkal kiszámíthatóbb lesz minden, plusz ha még a közösségi tárolókra is lesz pénz akkor meg eljön a kánaán
még mindig én vagyok a napelemes fekete bárány?
most azért mert az állam nem tud lehúzni vagy azért mert valamelyik okj-s napelemszerelő nem tudott lehúzni? 😆

az én rendszerem hibátlan, bár lehet nem tartottam be minden szabályt a szereléskor, de mint rendszer hibátlan
és se a hálózatis emberkét nem veszélyezteti se a házban lévő használót
ami hiba lehet az bármelyik napelemes rendszernél előfordulhat, pl kigyullad az inverter
sőt még nekem kevesebb is a hiba lehetőség mert a panelek csatlakozója ha elszaródik egyrészt senkit sem veszélyeztet, másrészt meg ha éppen ki akarna gyulladni akkor elvan a tyúkudvar közepén lehet akár 2 méteres lángja 20 éven keresztül is akkor se törnénik semmi
most már a paneloknál is lehet kikapcsolni a dc feszültséget így már szegény tűzoltót se bassza meg az áram (ellentétben pl neked ott van a tetőn a sok sorbakötött panel, hiába van a végén a tűzeseti kapcsoló előtte még tud rázni)
úgy gondolom az a legnagyobb gond hogy nem ismeritek ezeket a dolgokat, és egy csomó félinformációk alapján van ez az előitélet
végülis ez egy nagyobbacska napelemes kerti lámpa.......

és igen, vannak ügyeskedők, vannak idióták van minden egyéb is a napelemesek között, ugyanúgy mint máshol
Mindegy de nem az a cél hogy ne tudd használni a napelemed arra amire felraktad. Nem fogja Lörinc kapcsolgatni. Csak azt tudom mondani mint az elöbb, ne kötess be villanyt mert kikapcsolhatják, a lehetöség adott.
Émásznál még nincs ilyen.
A hekkelos buzikat pont nem tudjak ezzel kikapcsolni, max ha mindet kikapcsoljak, valahogyan kiszurni, hogy melyik fogyaszto ugyeskedik.
Ugye, hogy lehet talalni okot.
Szerintem mas is keri, en csak az eont talaltam veletlenul.
Igy utánakeresve a problémádnak azt látom a neten hogy rengeteg ini féle hekelö van. Szigetüzemet kapcsolgatva ide oda, két inverteres megoldás egy visszatáplálna másik meg ha nincs áram szigetbe lenne ezek variálása, szoval van ennek oka csak az a baj megint az fog szivni aki normális méretekben gondolkodva legálisan csinált mindent.
Mert gondolom vannak már területek ahol. a felhasználók indokolják. A mi területünkön miért nincs, csak az eon kéri?
Miert van beepitve a lehtoseg, miert kell a tervezonek nyilatkoznia a beepitesrol?
Nekem jelenleg egy 7.2 és egy 4kVA rendszer van felrakva. A szaldo mellett ez tünt jo ötletnek. A 4 es támogatott a korábban telepitett 7.2 nem. A jelenlegi szabályozás esetén hamarabb megtérül mint a szaldo megszünik. Akkor már nem lesz jo a mérete. Hacsak addig ki nem talélnak vmit.
Ha most kéne telepitenem akkor is belevágnék de egy 5kVA tárolos megoldást választanék, az esetemben szintén megtérülne tiz éven belül, de a támogatásokkal hamarabb.
Szoval.nem rossz az most se és az emlegetett korlátozásod már esélytelen is hisz nem termelek be.semmit vélhetöen
De minek, mondd már meg? Hobbibol? Vagy mert ezzel is lehet riogatni. a tájékozatlan népet a szintén tájékozatlanoknak? Müszakilag semmi nem indokolja a szándékos felhasználoi beavatkozást kivéve. De ugyanez igaz az áramlopásra is. Ennyi erövel mondhatnád azt is ne köttessék be a villanyt mert szabálytalan vételezés esetén ugyis kikapcsolják, erre van utalás a szerzödésben is, a szabályzatokban is ráadásul technikailag is kivitelezhetö bármikor
Nem fontos, amíg nem fognak élni vele.

A mi utcánkban talán egy sem, a szomszédos utcákban sem emlékezem, hogy láttam volna a tetőkön. A mi utcánkban okos emberek élnek, nem dőlnek be a szirénhangoknak.
Mert ez nem fontos. Inkább azt kell megnézni hogy hány nagyobb rendszer van az utcába mert ha tesznek be bármilyen korlátozot ha nem, ha sok a nagy rendszer a te invertered ugyis lenyomják a beépitett korlátozo miatt
Szeretem tisztán látni a dolgokat. Az, hogy szeretnék-e, azzal pont a határon vagyok, de amit írtam pár hete, hogy a tető tájolása nekem pont nem megfelelő, illetve duplázni kéne a felületet (szinte), megkönnyíti a döntést. Pláne, hogy szabványosítani kéne a mérőhelyet - ami amúgy jó - hogy egyáltalán a bizonytalan jövőt elkezdhessem.
A bruttó-szaldó változás próba, valamint ez a lehetséges korlátozás sem sokat segít, hogy jóoldali szuperzöld legyek.
De fogadni mernék, hogy erről az eshetőségről nem sokan tudnak.
Nukleárisnak nukleáris, de úgyis sötét hozzá, mint a vakond belső zsebében a negró.
Jaja.....by momentum fegyör
Meg mindig napelem az uj atomeromu. 🤣
Neked ez a fixaideád és még napelemet se akarsz de már mindent felkutatsz nem valos problémákra😃 jo akkor lekapcsolják ha akarják, bánja a fene
ugye hogy azért megéri meg halni 😂