Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na jo de innen kezdve leértékelve árulod a tudásod, képzettséged? Mert gondolom helyben nem lesz lehetöséged az eddigi munkád végezni.
Azért az nagy vonzerő ám, hogy azért az üveggyöngyért több mindent tud venni az illető, mint az egy lejes nénike.
Ez a "highlájf" az én szememben nem több, mint az üveggyöngyök, amivel anno megvették az indiánoktól az újvilágot. Aztán persze ki is írtották őket de az már később volt. 😁 Szemétért, értéktelen dolgokért veszik meg az embereket és az értékes dolgokat. Ukrajnát is hogy felvásárolták dollárért, ami csak egy darab papír és annyit nyomtat a FED, az igazi háttérhatalom amennyit csak akar. Ezért is megy most a háború hogy meg tudják tartani.
Értem én amit mondasz. Csak ez itt általánositásként fog lejönni.
Én is ha olyan helyre keveredek probálok megfizethetö árat mondani, mert ugyan abbol nem lesz kenyerem de van ami még potolja. Nyilván nem vagyok szamaritánius de van amikor látni hogy ki az aki valoban rászorul a segitségre. Cigányok alkoholisták kizárva..... aztán a lakosságnak olcsobb áron probálunk dolgozni de ettöl a kiadásaim nem fognak csökkenni, tehát rentábilisnak kell lenni a tevékenységnek mindenképp ha sokallja ha nem a megrendelö.
Amit tudok én is megcsinálok itthon, mert sokszor jobb mint ha külsös csinálná. De pl gázhoz de még vizhez sem nagyon nyulok alkoto tevékrnységet végezve pedig tök eccerü szemmel nyomonkövethetö munka. De falat simán.rakok, vakolni nem tudok azt másra hagyom. Külsö szigetelést magamnak csináltam csak a szint vitettem fel hozzáértövel. Müszaki dolgokat minden további nélkül ha van hozzá minden.
Ilyen híró azért kevés van aki otthagyja a highlájf-ot hogy vidéken tengődhessen egy vályog viskoba... érdekes
A társadalmi elégedetlenséget érzem a soraidban.
Ha pesten dolgozom relatíve jó fizetésért, szemlesütve, éjszaka járjak bevásárolni, hogy ne mérgesítsem a vidéken élő nénikét? vagy habár megtehetném, de menjek nyaranta világot látni és a rászánt pénzt utaljam le egy másik nénikének? Vagy hogyan lehetne megvalósítani a társadalmi igazságosságot?
Nem burkolásra... Cigivel a szájában sokallja az árakat. Meg pia a hűtőben vagy a sarokban.
Igen, szélsőséges megközelítés, csupán szemléltetésként. 14 éve Romániában láttam ezt, az 1 lejes nénikét a boltban meg a Ferrari karavánt Brassóban. Lassan mi is itt tartunk. Akiket Sanyi is emleget, hogy a gyógyszert nincs pénz kiváltani, a másik oldal, ahol én is dolgoztam Varian, GE, az excluzív irodákkal, bevásárló központokkal, csillagászati fizetésekkel Pesten. És az utóbbival nem tudtam azonosulni, ezért vettem a házat vidéken és próbálok itt boldogulni.
Szélsöséges megközelités.......

Megaztán ott van a szarrágo megrendelö akinek minden kurvaolcson kell mert drága, de a burkolásra nem sajnál kivágni négymilliot mert az látszik és.lehet vele dicsekedni
Amíg csak szopik a második iparos az előző munkájának a kijavításával, addig az egy dolog. Amikor robban a gáz, meg kurecol a villany, az már baj.
Sajnos vissza kell folyvást utalnom önmagamra, értem az jóárasítás érdekében az öntevékeny ezermesteri munkát, de amikor megemlítem, hogy én várakozási idő nélkül, ingyen kiveszem a fogadat, megműtelek, felviszlek a valamilyen repülővel jó magasra, vagy megtanítalak a földön gyakorlatozva a ejtőernyőzésre, akkor valahogy ilyenkor mindig előkerül a megfelelő végzettség és gyakorlat.
Te nem így látod?

(Ezt csak ezért írom, ha a villanyszerelést párhuzamba lehet állítani a kutyasétáltatással, akkor szerintem az agyműtét és a villanyszerelés között sincs nagyobb különbség.)
Elképzelem az alábbi mondatot a jóárasított műtét közben:
- Ó, ez lehet, hogy a látóideg volt?

:-D
Ezért öt ft az átvett energia ára
Nincs kereskedö a lakossági vonalon. Engedélyes van csak....az meg nem.kereskedik
A kereskedő nem szerződik a lakossággal, de ezt nem is mondtam. Abban viszont bizonyos vagyok, hogy neki bizonyosan van szerződött mennyisége.
Jaja, csak gondolom nem is annyiba került az öregnek, mintha kihívja a nagymellényű vállalkozot, aki Navarával jár, talpig Helly Hansenben mert jó munkát csak abban lehet végezni, aki megvette volna a megfelelő színű vezetékeket 3x áron abban a boltban ahol a nagymellű szőke közben kényezteti miközben összepakoljak a cuccát. Van ilyen megrendelelő is aki ezt kifizeti, mondjuk a munka minősége nem biztos hogy jobb. Sajnos az öregnek csak Laci járt a piros vezetékeivel meg a kőműves dekoltázsával 🤣🤣🤣
Ja és ebböl nyilvánvaloan következik hogy a létesitett földelés is szar volt....
Részben igazad van és.erröl regényt tudnék irni másrészt meg mindenki hozzányul már mindenhez aztán ha probléma.van akkor persze mindenki más a hülye.
Látva és ismerve a szakmát nem venném a villanyszerelést egy kategoriába a fünyirássaal, bár az alapja meg van mert ehhez legalább annyian értenek mint a focihoz.
Aztán nincs is mit csodálkozni hogy valos számlás jogosult szakemberek nem kötötték össze a betápoldalon sem de máshol sem a a telepitett földelést a nullával, viszont minden zöldsárgát arra kötöttek. Igy létre hoztak egy földelt rendszert ami hazánkban ugye nem honos. És ez igy üzemelt éveken keresztül egy boltban közvetlen életveszélyt teremtve. Én meg csodálkoztam hogy a faszba mérek mindjárt a betápnál százvalahány ohm hurokimpedanciát........nos ez az okj társadalom hozománya.
A legjobb, mikor felhívod és leszerződöl a nagymesterrel, jó sok pénzért, aztán kiküld két írástudatlan droidot, hogy baxxa össze a cuccodat... negyede pénzből jobban megcsináltad volna magadnak de az ugye nem lenne szakszerű 😆
😅
Nagyon nem vágod. A lakosság nem kereskedövel szerzödik nincs kvota sem. Egyetemes szolgáltatás van.
Amit elötte emlitettél nagy.termelök (nem hmke) na ott van kvota és.öket azért is zárják ki a termelésböl szükség
esetén.
Nagyon keresed a kákán a csomot de ettöl sokkal egyszerübb ez.
Igen, ennek voltam aldozata, amikor apos is igy gondolta es valami rohadt faszkalappal csinaltatta meg a hazaban a villanyszerelest, amit aztan nekem kellett ujravezetekeznem, es nem egy doboz volt, ahol CSAK piros vezetekek voltak, mert azt sikerult lopni.
Annyira unalmas már ez, lassan a fűnyíráshoz meg a kutyasétáltatáshoz is szakembert kell hívni mert elmondják hogy ehhez is hülye vagy és bízd inkább rájuk. Régen mindent megoldottak az emberek mindenféle okoskodás meg túlszabályozás nélkül is.
Nem rakta be a képet
Lehet jobban is jártál 🤣
""az én rendszerem hibátlan, bár lehet nem tartottam be minden szabályt a szereléskor,...""

Oximoron.
Közben gondolkodtam, hogy milyen ok lehet. Hát, megmondom a tutit: a kereskedő leköt bizonyos mennyiséget, és azt ráadásul havonta. van benne valamennyi kis játék, de alatta-felette megy a felárbünti.
Na most pl. ennek egy részét el lehet kerülni, ha sok lenne a betáplálás, mert egyszerűen nem veszi át a napelemesekkel, hanem attól, akivel kvótaszerződése van.