Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Németül a lúzerek gagyognak, a török menőbb. 😁
Ja, és az általad linkelt megoldás a 4-5kw-os rendszer semmire nem elég főleg nem téli fűtésre ami a legnagyobb kiadás.
Már annak aki sprehen németül másnak ott a kép 😄
Mi elérhető, itt élsz az országban vagy valami vágyálomban? Épp hazafelé két középkorú 3 műszakos dolgozó nő mellett elhaladva hallottam, hogy panaszkodik az egyik a másiknak, hogy 5000ft-os gyógyszert nem tud megvenni a fizetés előtt pedig kell a lányának, de kénytelenek 10.-ig várni........, a pórnép egy mosógépcserét nem tud hitel nélkül megoldani nem egy alapból minimum nagyon jó esetben 1.5m-s előleg kifizetését.
ne azt nézd mit termelsz be meg mennyiért kapod
mert
ha nem lenne napelemed akkor is ennyiért kapnád, és ha van napelemed akkor kurvára mindegy hogy kapsz érte pár ing gombot vagy be sem termeled mert letiltják......
az a lényeg magadnak megtermeled ami kell, persze a téli fűtés nem lesz meg ebből már, de az amúgy is egy elbaszott ötlet volt, kb mint az ingyenes villanyautó töltés, ezek hosszútávon életképtelen ötletek
szóval az a lényeg viszonylag kis pénzből megtermeled és elhasználod ami a háztartásnak kell és még támogatjk is.....
pont most elérhető a pórnépnek, harmad éron kapod meg, ami a szar szemét magyar mentalitás helyett inkább fele mert mindennek felbasszák az árát
de még akkor is fele árban kapod meg legrosszabb esetben, ha ezt előre tudom akkor erősen elgondolkodtam volna hogy offgrig lesz vagy a mostani támogatott
most már értelmetlen lenne mert nem lennék annyival előrébb mint amennyibe kerülne
amúgy aki hitlből hitelbe mászik, meg cigi-pia stb játszik ezek herdálnak legtöbb pénzt
az a vicces hogy ha nincs pénze, akkor hogy a faszba gondolja azt hogy neki a kölcsön jó dolog? hiszen a kamat az ablakon kidobott pénz az egyén szempontjából, szóval ha nem tud 20 ezret havonta félretenni akkor hogy tesz félre 20 ezer+kamatot????
Az akksis történet jó lesz mikor elérhető ára lesz a pórnépnek is. Amíg nem addig hiába emelik az égig ar áramárat ha a jónépnek nincs pénze kiváltani, a fafűtésnek is azért lett újra divatja mert ugyan nem olcsóbb mint a többi viszont előre fizetendő és nem lehet elúszni az adóssággal legfeljebb ha nem futja akkor öltözködik.
És az a durva hogy még most sem érzed az ellentmondást 🤣
De azért majd ezt is elkönyveled egy győzelemnek, mert hát te megmondtad hogy nem hálózat használati díj, és hát bizonyítottad hogy elosztási díj. Neked igazad van, megvédted az álláspontodat, annak ellenére hogy ezt senki nem vitatta, sőt senkit nem érdekelt.
Aztán ezen napok óra képes vagy kötekedni, és még kecskebaszó is lettem mert nem érdekel az elnevezés kérdése, de te aztán nem 🤣
A gemel temizleme-ből ítélve igen.
Féktisztító ?
Most komolyan, nem mindegy hogy ki és milyen jogcímen húz le? 1kWh-ért cserébe 7-et, rosszabb esetben 14-et kell feltölteni cserébe, hogy 0-án legyek, nem? Ha én adom az energiát akkor meg a szolgáltató használja az én sokmilliós infrastruktúrámat, nem? Én ezért nem is tervezek visszatáplálósat, megpróbálom elhasználni amit termel majd, kinyújtva az akksival , es csak a maradékot megvéve.
ilyet ne vegyetek elég gyenge a cucc olajat nem viszi úgy mint a berner
Természetesen igen ! 🤓
Te is ebben reménykedsz ugye? 🙃
Ő már csak vegetál.
Mit, például agyat növeszteni neki? látod itt egy csomó embernek ez gyerekkora óta nem sikerült 😄 szóval eléggé esélytelen
Valószínűleg annyira zöldség állapotban van hogy még az eutanáziát se tudja kèrni... helyette meg nem akarnak dönteni.
Ki tudja hogy és milyen irányba fejlődikaz orvostudomány !? És tudnának segíteni neki ! ?
De minek?
A sarki fikusz életvitele helyett ő inkább elklívánná a véget szerintem.
👍️
Én inkább nem kívánok neki ilyen rosszat 🙁
Tegnap volt Michael Schumacher születésnapja ! Isten éltesse a bajnokot ! 😉
Nem kitartóan kötekszem, hiszen adtam linket, hogy mennyi a hálózat használatával felmerülő költségek, díjak, adók, bármi.
ha te ezt együttesen hol ennek, hol meg annak nevezed, és ennek én ellentmondok, hiszen nem az én véleményemet ismételgetem, hanem a hivatalos árszabásra hivatkozva ismételgetem, az nehogy már kötekedés legyen. Neked az, de amúgy meg nem.
Az emlékeim szerint NEM arról folyt a vita, hogy ki-hogyan nevezi a fizetendőt.

A 65 forint amúgy is csak ott, ahol elkerülöd az átlagfelhasználás mértékét, mert ha nem, akkor csak 35 forint.

Amúgy elismerést kaptam, nem kitüntetést. Ég és különbség. Köszönöm, hogy megjegyezted, ezek szerint azért hagyott benned nyomot.

De mert értetlen vagy és azt a kibaszott linket sem nézed, a kifényképezett adatokat meg képtelen vagy értelmezni, ezért leírom:
nettó összegek:
5,25 forintért veszed és kb. ennyiért is adod a megtermeltet, plusz 23,40 forint az elosztási és átviteli díjak. Ennyi.
Ha nem kedvezményes, akkor az átviteli díj UGYANENNYI. Érted?
Igen úgy. Az hogy kitartóan kötekedsz, az nem azt jelenti hogy vannak érveid. Mint most is, pedig már az elején mondtam hogy úgy nevezed ahogy akarod, mert én a szerelmi életedbe nem szólok bele.

Na helyben vagyunk. Tehát én használom amiért fizetni kell. Mit is használok? Mond ki! 🤣
Úgy van. Okos vagy. A hálózatot használom ezért a pénzért. Adóval, meg a többi faszságoddal együtt.

Azt meg senki nem mondta hogy neki kéne fizetni, csak megjegyeztem hogy elég fos a rendszer hatékonysága, ha az 5forintba kerülő áramra 65forint hálózat használati költség, díj, kecske, pityputy, adó, járulék rakódik.

És te annyira zseniális vagy, hogy még ezen is elkezdtél okoskodni, hogy azt nem úgy nevezik. Büszke lehetsz magadra. Szerintem a kitüntetést is azért kaptad, hogy hagyd már békén őket. 🤣