Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudom, de ez, hogy a lehetősége megvan, azt kell valószínűsítenem, hogy mert nem tudok indokot, az attól még lehet.
Soha, semmi nincs ok nélkül.

https://www.opustitasz.hu/uplo...

Itt még nyilatkozat is van, hogy a rendszer alkalmassá lett téve erre.

https://www.tht.hu/hirek/megje...
(3) A közcélú hálózati betáplálást korlátozó műszaki megoldás részletszabályait az elosztói szabályzat tartalmazza.
De minek? Pont azt tudja a rendszerengedélyes amit kell. Ha nincs hálozati fesz nem termel. Ha tullép a türéshatáron szintén nem termel be annyit amennyit tudna. Ezen tul egy kksfeszültségü.rendszert nem kell szabályozni. Nincs olyan külsö ok. És ez nem országos rendszer, csak trafokörzet.
Én eltudok képzelni olyan helyzetet, amikor a rendszer elektromos szempontból megfelelően működik, de külső ok miatt szükséges lesz belenyúlni. Nem tudok indokot mondani,de nem igazán tartom elképzelhetőnek, hogy országos rendszer emberi kontroll lehetősége nélkül működjön.
Meg de nem sok értelme, ha nem basztatják a rendszer önszabályzo és jol müködik.
Az ok mindegy. Tehát a jogszabályi környezet már megvan, hogy szabályozzák a betáplálást.
Mondjuk azért bármit.
Valoszinü sok lett az okos akik elállitották a szomszédok miatt a felsö értékét az inverteren. Nem fognak házrol házra menni keresgetni
...és az eon-os link?
Nyilván lenne ok,de az nem két politikus egymásnak feszülése lenne,legalábbis számomra.
Most max 66%,én ezzel is kalkuláltam,szóval még az sem biztos hogy ennyi lenne,csak én számoltam a legjobb esettel.
Jol emlékeztem. +/- 10 % az eltérés mértéke az msz 1 szerint
Van kontroll, a feszüktség emelkedés mértéke. Ez szabvány szerintire van belőve asszem 253 v de ki kéne számolnom. Energiát betermelni csak magasabb feszültségen lehet. Ez ha sok a generátor akkor emeli. ahálozat feszültségét is. És hogy ne emelkedjen a végtelenségig az inverter amint eléri a beállitott feszt akkor leszabályozza magát.
Abszolút nem vágom a rendszereket, de önmagában az, hogy mindenféle kontroll nélkül ez így működjön, egyenlő az öngyilkossággal.
háborús részvényért ? 😁
Nem olyan egyszerü azért ez. Sok az urban legend. Ez is az. Ráadásul értelmwtlen is lenne. A zöld energiát ameddig a rendszer felveszi át kell venni. A felvevés mértékét meg az egymás közelében telepitett remdszerek inverterei megoldják, amint elkezdenek tultermelni emelik a hálozat feszültségét és önmagát lekapcsolja külsö beavatkozás nélkül. Tehát amig a hálozat jellemzöit nem befolyásolja hátrányosan. Ugyhogy ezen tul értelmetlen kintröl szabályozni mikor magátol megteszi. Mint már most is tapasztalhato zsufoltabb trafokörzetekben. Ennek egyetlen hátrányos befolyásoloja lehet, az ini féle gerillaharcosok (jo, tudom ini kifelé nem termel)akik engedély nélkül felraknak minden vackot rálátás nélkül vagy elkezdik hekkelni a már felrakott invertert. De ezeket pont nem kapcsolná le senki😃
Akár az is.lehet. de ez sok minden függvénye. A felelötlen igérgetés felháborodott megrendelöt eredményez.
Szerintem-gondolom, ahogy a vezérelt fogyasztókat ki-be tudják kapcsolni, ez már most is működik, legfeljebb nem minden készülék alkalmas még erre. Az, hogy mint minden új dolog, az elején szerzett tapasztalatokkal folytatják a későbbiekben, ez tuti holtbiztos ziher.
Lehetnek/vannak okok, amikor talán kéne, de az ukrán faszoké az pont nincsenek közte.
Támogatás függö a megtérülés ideje.
Elöször is kommunikálna kelllene a rendszerirányitoval. Ez még egyáltalán nincs kiépitve. A nem hmke meg logikus, az országos alaphálozatba termelnek megawatt nagyságrendben.
A menetrendbe nekik is be kell illeszkedni, ha meg nem tudnak mert a napsütés.nem szabályozhato nyilván le.kell kapcsolni különben oriás mértékü rendszer hibát generál.
szerintem legalább 9 hónapig nem lesz vilanyszámla, a maradék háromban meg kb fele lesz
persze ha a ház fogyasztásához lesz méretezve, és rendes invertert tesznek fel
pl a huawei inverterekkel lesz majd jó sok szopás,nem nagyon megy neki az asszimetrikus mód
Igen,és én pont ezért nem háborúznék.
Teljesen mindegy miből tevődik össze,milyen akku milyen inverter milyen fiszemfaszom,csak a számok a lényeg,hogy most mennyi a villanyszámlám akkor mennyi lenne és mennyit kell ezért fizetnem.És ez alapján 10év után mondhatnám el hogy nullán vagyok.
Na.
Nem az fexik ott, amelyik a belső ellenség meg a szolgalelkű kiszolgáló. Aki fexik, azt nevezik hasznos idiótáknak.