Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szerintem kevés embernek adatik meg hogy 8 ezerért kifűtse a házát
nekem pl 184 m3 volt az átlagom az utolsó évben mielőtt baszakodtak a gázárakkal, ebből kb 40m3 a melegvíz+főzés
lett napelem, légkondi, és az átmeneti időszak légkodi fűtés(ha nem volt annyi nap hálózatról) télen meg ha van nap akkor megy a légkondi ha nincs kint nagy hideg
aztán leesett a havi átlagom 134m3-re
a villany fogyasztás is kevesebb ha jól emlékszem 210kwh volt most meg 140 körül
nagyon lusta vagyok számolgatni de valami 6 év körüli a megtérülés, ha most teteném fel a az új támogatott napelem rendszert akkor még gyorsabban megtérülne hiszen az sokkal többet tudna termelni mint ami nekem van és kb annyiba (de inkább kevesebbe) kerülne mint amit én csináltam támogatás nélkül
szóval szerintem sokkal jobban megéri/megérte a napelem mint az egész házat széttúrni újra szigetelni meg nyílászárókat cserélni
sajnos a ház értéke semmivel sem nőne ha ráköltenék 5-6 millát a korszerűsítésre, felénk kb szart se érnek a házak amióta teli lettünk cigóval
Kinek hogy?
Egy átlag 100 m2 körüli ház fűtésigénye olyan 14-16 kW. Ha mondjuk geotermikusban gondolkodsz, akkor ökölszabályként mondjuk a harmada villamos teljesítmény kell a rendszerhez, tehát 4,5-5 kW. Ezzel az igénnyel számolj, napelemben, tárolásban.
És.
Az én említett gázdijam olyan 75-80%-a a fűtés (éves átlagban), a többi hmv és a konyha. tehát amikor a gázt akarod megspórolni, akkor ezeket értelemszerűen számold le. Tehát kb. 8 ezer a gázzal történő fűtés.
Vegyünk napelemet, akkupakkot, és számoljuk a drágább geotermikus fűtés összegét, plusz amit írtam, hogy csak erre a hülye alapoz, azért kell egy gázkazán is. Ennek összegét oszd el a havi 8 ezerrel (más esetében írhatod, hogy többet takarít meg mert többet költ a fűtésre, de úgy a geotermikust is nagyobbra kell méretezni), és kijön, hány hónap alatt leszel NULLÁSBAN.
Nem, kérlek most ne írd le, hogy te eddig a vastelepről meg a kidobált napelemekből mit barkácsoltál össze, mert.
Ha szar a nyílászáród és kimegy gázfűtés melege, akkor a geotermikus rendszer melege is kimegy.
Gyerekek 😁 hogy áll a háború most 😂 😂 😂
https://www.vadhajtasok.hu/202...
Nem tudtál vagy nem tudhattál?Mert ugye ha csak nem tudtál róla az nem egyenesen arányos azzal hogy titok a "titok"
Én nem tudtam róla így nekem valóban titok volt. 🤫
Eddig tényleg nem használtam ilyet és remélhetőleg soha nem is kényszerülök ezekre.
Igen, eddig nem használtad - ezért kellett "rábukkanni" 🤣
Akkor lehet nem is titok, csak nem tudtál rola 😃
Igen.
Olyasmit nem használok illetve semmi közösségi marhaságot.
egy kisebb rendszer most támogatva 1,2-1,5 milla, ennyiből esetleg akkor jönne ki egy kisebb ház szigetelése ha mindent meg tudsz csinálni és nem kell fizetni munkadíjat
és ha nem cserélsz nyílászárókat akkor nem lesz túl sok a nyereség a fűtőanyagon, ha meg cserélsz akkor meg a szellőzésre is kell költeni pár százezret pluszba
én úgy gondolom a szigetelés jóval több pénz mint a napelem, aztán a nyári hőségtől meg sem véd......
Tiktokra? csak elírtad? 😅
Kérdés kinek a titka
Rábukkantam egy érdekes titokra. 🤔
Ezt én csak elméletileg gondolom megvalósíthatónak.
Ha számolom egy ilyen méretű napelem árát, egy akkupakk árát és a hőszivattyús fűtésrendszer árát, akkor az egy akkor költség, hogy aki azt ki tudja pengetni, és mindezt úgy, hogy a jól működő gázfűtéshez képest majd 10-15 év múlva legyen nullában, de inkább sőt! az pont ki tudja fizetni a gázfűtés árát.

Az én, mondjuk az átlagnál jobb hőszigetelésű lakásom gázdíja havi 10-11 ezer, ebben benne a fűtés, a hmv és a konyha is. Lehet mondani, hogy kurva sok embernek nincs pénze hőszigetelni a házát, ami minden bizonnyal így is van, csak annak nem lesz pénze hőszittyús fűtésrendszerre, akkupakkra és napelemre SEM, tehát a kérdés az így akadémikus.

Azt, hogy Putyin elzárja a gázt és akkor az ilyen napelemesek kiröhögik a gázkazánosokat, azt most a lépést követően fellépő anarchiára hivatkozva ne is beszéljük ki.
A kötekedéssel való vádaskodást azért felülvizsgálnám a te helyedben, ehhez elég lenne csak visszakeresni, mit írtam a hülyeségedre elsőnek.
De segítek alul a képkivágással.
Itt kaptál egy lehetőséget, hogy felülvizsgáld az állításodat, nem éltél vele.
Úgy gondolom, ez a három szó, hogy "Nem így van." eléggé diplomatikusra sikerült.
Az én véleményem szerint nem mindegy, hogy hogyan "húznak le".
Azt kéne megérteni, amikor viszed a gyereket oviba és a kajáért fizetsz valamennyi, illetve a támogatott tankönyvért, illetve a nem kell mértékű úttakarításért és hótolásért, mert valamennyi mégis van, meg amikor ég a ház meg elvesztél az erdőben van kit felhívni, meg valaki ott áll a határon, hogy mégse annyi rohadt arab cigány makákó jöjjön hozzád a házadba, akkor ennek ára van.

A sokmilliós infrastrúktúrád csak annyira elég, hogy ha a végére valamit rákötsz, akkor - és csakis akkor és abban a pillanatban - működni, fog, amikor lemegy a nap, pont egy másodperccel sem fog tovább forogni a mosógéped. Ha meg többet termelsz, mert mondjuk dolgozol és elfelejtetted programozni a mosógéped, akkor a sokmilliós infrastruktúráddal pont annyi hasznot hajtasz, mint én, akinek nincs sokmilliós infrastruktúrám.
Ha - és most mindegy, hogy szaldó vagy bruttó - a termeltet eladnád, vagy éppen akkor használnád fel, amikor hazamérsz és már nem süt a nap, akkor az ő sokezercsilliárd milliárdos infrastruktúráját kell használnod.
Hát ezért "húz le" a szolgáltatód.

Az akku jó ötlet, csak akkor a sokmilliós infrastruktúrád mögé még egy sokmilliós infrastruktúrát kell felépítened pluszban. Ja, és azért a szolgáltatóval továbbra is szerződésben kell maradnod, mert gondolom te sem mered megkockáztatni a őszi-téli többnapos-hetes esetleges üzemszüneteket.
Na ezt a fövállalkozo öccse brigád csinálta. Pl. a gyorsitok helyiségeit körbe hegesztették több centis vaslemezekkel, betonoztak, az alaplemezeket beállitották. Azt nem tom betonnal kiöntés elött jött e vki megnézni vagy felügyelni azt a folyamatot.
Haaaat,csak rossz hirek,Vegre ideer az akku a regi freedconn fuleshez,de elkavartam a hangszorot,mar a vamon van a pothangszoro,ki akarom probalni,hogy legalabb kapcsolodik e a telefonhoz,de az elkezdett renccerfrissiteni.
Es irtak emailt a compression packing cube rol hogy a shipping cancelled.Baze,miafasz van? 🤔 🤣
A gyorsító telepítés valami 3-4, hét, az alaplemezt 1 napig szintezte a jóember, mert azt kiöntik betonnal a padlóban és ha az nem vízszintes mint állat akkor bukta az egész. 16T a gép, abból 6T forog, az Isten se állítja meg ha húz valamerre.
Nem hiszem. Csak unatkozol
Mindennek celja van.
Vigan vagy mert begyüjtesz minden lomot😃
Fúzió meg nap lófasz... a szabad energia a tutibuli 😄
Csak az a baj hogy aki feltalálja végre azt jelöletlen sírba fogják elásni