Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A lineáris gyorsítóban nincs radioaktív anyag, az csak árammal meg.
Ilyesmi volt? Ebben íridium izotóp van, ilyeneket is szerelgettem.
Na ez legalább igaz és még fűt is. 😁
Olyat használnak fegyverek irányzékában is.
hát akkor pálikára kell költeni, az is kb olyan jól meglátszik mint a napelem 😁
Tényleg? Miből ha csak a bér van? Ne az itt jelenlévőket (magamat is beleértve) vegyük alapul.
A melegvíz nem kerül sokba, hűtésre pont nincs pénze, klíma sem sok van felénk, tehát nyáron lesz egy halom árama amivel a szomszédot agyon baszkodhatja télire meg nem lesz.
nekem tríciumos csövek az éjszakai irányfényeim, állítólag 20 év körüli a felezési idejük, 4-5 éve lehetnek meg még nem csökent a fényük
állítólag ez is engedélyhez kötött vásárlás, de ha már megvan nem basztatnak érte, sok órában is trícium csövecskék vannak hogy sötétben is látszódjon
aliról rendeltük kapásjelzőbe meg úszóba de ahhoz gyenge
Eccer bontottunk szét vmi nőgyógyászati kacatot abba volt még ilyen aztán egy ólomládában tárolták a kiszerelt radioaktiv anyagot, azt mondták hogy igen kicsike ami benne van de egy fél hadsereg jött érte amikor elszállitották.
Ako nem érdekel 😀 de biztos nem kobaltágyus már az sem
ez így igaz
csak ugye rengeteg esetben nem optimális a termelés, ilyenkor nagy segítség a plusz panel, és a mostani árakon nem egy eget rengető költség
pl nekem reggelente sűrűn villogott az akku hogy határon van, feltettem 2 panelt egy külön mppt-vel ami az akkut tölti azóta nincs ilyen gond hogy alacsony lenne a feszültség, pedig sok esetben 1 kwh se termel befelé az a 2 panel, akku se merül 20% alá szóval jó eséllyel évekkel kitoltam az üzemidejét
ha már működik a rendszer ki lehe számolni hogy mennyire éri meg a plusz panel
Milyen gyorsító? A lineáris gyorsítóhoz picit több kakaó kell a klisztronnak 🤷‍♂️
Viszont a termelést az inverter határozza meg. Ha nincs hova tenni akkor pénz kidobás a több panel.
panelra nincs kitétel, egy szerződésben sem, az inverter ami számít
tehet az ember 3 hektárnyi panelt is arra az 5-6 kw inverterre akkor se lesz több áram ami menne a házba/hálózatba
ismerősnek a 100% támogatású van, ott 7 panel fért el a keretben, azóta már 9 panel önti az áramot a házba, reggel előbb indul az mppt, este később áll le, borús időben érezhetően többet termel
Ez igy kicsit katyvasz. Ha a legálist csinálja nem lesz olcsó ha meg nem hamar kibukik a többet panel.
megcsinálod a támogatott cuccot, utána pakolsz rá dupla annyi panelt, és máris öröm és boldogság
persze nyáron gurulnak az 5 forintosok szerteszét mert nem tudsz mit kezdeni annyi árammal, de tavasszal-ősszel kurva sokat dob a mérlegre, télen meg mégiscsak duplája lesz
A gyorsitó nincs meg hozzá véletlen? 😅
mire nem jó? pl meg lehet oldani a melegvizet, a nyári hűtést, nem feltétlen kell mindennek is a napelemről menni
pl egy bojler fűtést össze lehet hozni 4 panel, egy 2kw inverter meg 2 döglődő kamion akkuval, ha nem sürgős és van idő bogarászni az apróhirdetéseket 300ból lazán kijön kis szerencsével még olcsóbban
múltkor láttam 200+ezeres invertert árultak pár hónap garival 75ért mert cserélték nagyobbra
új panelok vannak 30-35 ezrekért számlásan, pár darabos beragadt készletek még olcsóbban
Na igen csak pont erre már nincs támogatás anélkül meg mennyibe kerül? Ha előlegre nincs lé a telire még annyira sem.
Van egy mobilröntgen akkupakk itthon, az 3.8kWh ha jól számolom, az elég lesz. Költeni nem költenék rá. Elég ha nyáron ingyen van a melegvíz, a klíma meg a jakuzzi fütése, nem vágyolk nagy dolgokra 🤣
Akkor viszont pont nem jó kiváltani a többit. A nép meg nyilván segghülye, hogy ha nincs pénze semmire akkor olyasmire költene ami még csak megoldás sem lenne a legfőbb gondjára.
bruttóval nem nagyok kell fűteni, vagy kurva jó hőszigeteltnek kell lennie a háznak

nézegettem ezeket a zsindely technológiás napelemeket kicsivel jobbak mint a perc-es monokristályosak, egész addig amíg mondjuk nem áll meg a hó a panel alján napokig-hetekig
de azokkal ki lehet sajtolni érezhetően több termelést télen
Elég egy 7kw-os is. A 10böl már a fütés is kijön höszivattyuval
fel kellene fogni hogy a napelem nem a téli fűtésre való, sosem lesz arra jó, és kurvára kár is volt az éves szaldót kitalálni
egy 5 kw-os rendszer egy átlagos 3-4 tagú családnak bőven elég ha van gáz is a portán, ha villany bojler van meg villanyos főzőlap akkor persze nem lesz elég, ehhez kell egy 10es rendszer, plusz mellé egy kis okosság az energia felhasználáshoz, de ha csak 5-ös van az is csökkenti a rezsit, tavasztól őszig jelentősen, télen meg nem túl látványosan
amúgy megfigyeltem ez az "okosság" kurvára hiányzik a népből, nagyon megszoktuk hogy minden van és azonnal, nem kell gondolkoni mert minden rendelkezésre áll
és persze ennek ára is van, szóval vagy kifizeti az ember ezt az árat vagy kicsit agyal és hosszabb távon jobban jár
de ez az agyalás annyira fárasztó tett, hogy a nép már zsigerből tiltakozik ellene, még akkor is ha csak nagyon kicsit kell 😂