Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az azert szégyen..... 🤔
Ja és váltonk sincs
Napelem már uncsi. A fuzios izgalmasabb
Namostakkor napelem es fuzios eromu a tema?
Bármit pakoltak össze jött két böröndös ember, néha még néger is, azok kicsomagolták a gépeket összerakták, amit odavittünk vezetékvégeket bekötötték de a betáp legtöbbször a miénk volt. Aztán beszabályozták, letesztelték és már huztak is tovább. Volt hogy éjfélig meloztak hogy másnap délbe tudjanak indulni
Namostakkor napelem vagy fuzios eromu a tema,megoldjatok fusiban a korlatlan energiat IS?
Hát ezekben a projektekben igy oldották meg, de gondolom a pénz miatt. Néhány számot tudtam, nagyon durván ment a fövállalkozonál a pénzszerzés. Minden munkát ö nyert, fix alvállalkozokkal, az egyik az öccse volt ök a kömüves meg épitészeti munkákat csinálták, de már bejáráskor intézte az anyagrendelést pedig még az se lett volna biztos hogy ö nyeri
Nekem is ez volt, amikor már mehetnékem volt haza akkor megkérdezték, hogy valami dolgom van otthon vagy mi? Ihen bmeg, meg kéne dugni az asszonyt meg ilyesmi 🤣😁🤣
Érdekes, hogy nálunk soha nem volt külső ember, én kötöttem be a kompresszort, kapcsolószekrényt, betápot, mint OKJ-s villanyszerelő 🤣
Á, én nem értek ilyenekhez😃😃😃
Viszont akik jöttek azok is valahonnan jöttek, mondjuk az egyik épp németországbol de innen kanadába vagy hova a faszba ment, de nem haza.
Jelentkezz, mehetsz Las Vegasba 1 hónapra, jó buli 😁 Csak az a szar benne hogy hetekre mindig más országban vagy, ahol éppen telepíteni kell ilyen gépet. Ebböl a menőkéből lett elegem nekem is.
Azt csak komplett egységként. Abba csak a betápot kellett bekötni aztán kész.
Igen a szupravezetéshez kell kb. 4K ami -269C ezt csinálja a hélium kompresszor, ha ilyet is láttál esetleg.
Akkor ezek szerint a hütés a szupravezetés létrehozásához kell?
ez a mini gyorsító mire jó? 150 méterről megfekteti a fácánt? mert ha igen nekem is kellene, tudok adni érte meggybort meg pálinkát 😁
Pedig biztos szép melo. Amikor rakták össze annyit láttam a belsejéböl mindnek amit burkolat nélkül lehet, de az is érdekes volt. Egyáltalán mit lehet ezeken javitani?
Ilyen derótban kavirnyál 750A szupravezető állapotban ettöl mágneses az MR. Nem volt rossz a Varian, csak sok volt.
És nem volt jo a melo?
Bizony nem csak már nem tudtam átjavitani. MR ahogy irod, de aztán ugy voltam ugyse fontos te meg tudod.
A ct nem rántja odaaz ágyat, az az MR. Arról viszont nem rángatod le az tuti. Viszontle lehet kapcsolni, csak kicsit sokba kerül visszatölteni azt a 2000 liter folyékony héliumot amit elpárolotat az energia ahogy összeomlik a mágneses tér. A Varian most is keres install mérnököt, en is náluk voltam szervizes.
Az egyik technikus magyarázgatta mekkora jo dolog mert az izotop az egy lyukat üt ez meg kiterjedésében mélységében bárhogyan képes felépiteni a sugárzás nagyságát.
Á, ettöl sokkal osdibb valami. Azt mondta aki kiberhelte belöle a cuccot hogy olyan már nincs több az országban és.már ezt se használták hosszu ideje.
Tudom. Pont ez a jo benne. Addig sugároz amig be van kapcsolva.
Mi csak az installációs melókat csináltuk az azóta már botrányos pályázat miatt elhiresült asszem 2015-16-os eü fejlesztéseken. Egy csomó röntgent, lineáris gyorsitót meg ct-t épitettek be a régi technika helyett. Többnyire a Varian és Siemens cuccai lettek beépitve. Több energia, más perifériás cuccok kellettek, sokszor hütögépet is cserélni kellett. Aztán bontani is kellett meg épiteni is az ujnak. A technikusok akik összeszerelték meg beállitották mindig csak az utolso két-három napra jöttek a világ minden pontjárol. Jo melo volt, sokat beszélgettünk a technikárol is.ami bekerül meg jöttek dokik is kiváncsiskodni aztán el lehetett merülni velük is a szakma rejtelmeibe, némelyik egész jó fej volt.
Volt hogy a ct a kolléga kombifogoját rántotta ki a kezéböl, de doki is mesélt sztorit amikor a betegszállito vaságyat elfelejtették a nem mágnesezhetöre cserélni, aztán alig birták lerángatni. a gépröl. Állitolag valamiért nem szereti a ki be kapcsolgatást és csak akkor állitják le ha valami baja van vagy ha már elbontják.
azon agyalok hogy lehetnek 80-90fok körülire megcsinálni a pálinkákat aztán el lehetne égetni sátorfűtésként
úgy sem iszok már töményet kiönteni meg sajnálom