Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Visszakérdezek:

Amikor cég a partner, tőle is 5 forintért veszi meg a szolgáltató, de amúgy meg piaci áron 430 forintért veszi a szolgáltatótól a villamos energiát, akkor ott nekik 425 forint a hálózathasználati díj?
Most ezt miért nekem írod,nem értem.
Azt hogy ki kezdte nem tudom de mikor az i3 megjelent európában a bmw már akkor árult hozzá napelemes power bankos töltőállomást
(((Valószinüleg meg fogom bánni...)))
4,39 Forintot adnak érte egyes helyeken...
Nem értem, hogy miért csusztatsz?
Ha veszel egy 10 Millás autót zsebböl és kapsz mellé egy tankolós kártyát "ingyen", de téged terhel minden további szerviz és egyéb fentartási költség, akkor mennyiért gurul az autó egy km-t? Ha nullára jön ki akkor értem, ha nem nulla Forintba kerül 1 km megtétele, akkor nem értem ezt a megjegyzést.
Vagy ha adok neked 5 liter festéket, higitót, csiszolót, stb... ingyen, akkor saját cuccaiddal lefested nekem a kiszemelt jármüvet 1000 Forint / elemért?

általánosságban:
Szerintem kb itt válik el népiesen a szar a májtól. Van aki bármely vásárlás-beruházás esetén látja az üzleti modelt, és képes egy háztartást is rentábilisan üzemeltetni, van aki csak költekezik...

Az otthoni elszabályzott esetben nem azt tartom agályosnak, hogy ilyen nyomott áron élnek vissza az üzleti monopol helyzetekkel, hanem hogy szinte képtelenség életben tartani bármilyen üzleti vállalkozást annélkül, hogy azon kelljen ügyeskedni, hogy tudd fü alatt visszaszerezni bizonytalan profitod a folyamatosan kényük -kedvük szerint változtattott piaci és jogi környezetben. A furcsa az, hogy nem lehet simlik nélkül üzeleti tevékenységet profitábilisan végezni, mert akik már bent vannak mind cinkkelt lapokkal játszanak. Ès pont a legnagyobbak azok akik a legnagyobb csalásokat végzik, elkerülik az adózást, mindenféle jogcimen, és közben lehuzzák az összes olyan személyt akik a lehetö legbecsületesebben próbálják meg élni az életük. Ezért mosolyogtató mikor itt pár 10 -ezres tételeken, jogtalanül megszerzett támogatásokon, segélyeken rugóznak, hogy ki mennyit tett be és vett ki a közösböl...aminek már javát kitalicskázták ilyen olyan jogcimeken a rendszerböl. ( Ez nem csak haza viszonylatban áll meg sajnos, hanem mindenhol.) A rendszerek szinte kivétel nélkül úgy vannak felépitve, hogy támogatás nélkül ne legyen rentábilis szinte semmi. A támogatásom maguk a manipuláció eszközei. Egy más téma...pl így lehetlenitik el egyes iskola utáni napközis létesitmények, ovodák gazdasági helyzetét, ha nem követik a város vagy állam által kiirt elvárásokat, amik aztán tartalmazzák többek között a gyerekek érzékenyitését. Kajatámogatást pl csak meghatározott étrendre kapnak, ami 4 napi "húsmentes" étkezés és max egy nap húsos étel, mert klimaválság van...mindez pl németországban. Kibújni nem nagyon tudsz, mert a felügyeleti szolgáltatás egy csomagban jön a kajáltatással, vagyis be kell fizetni a moslék kaja után pénzt ha ehetö ha nem. Pedig akár azért a pénzért normális kaját is kaphatna a fejlödésben levö szervezet.

Èn ott látom problémát, hogy teljesen sikeres a strategia, mint a pokolbéli viccben, ahol nem kell a kondérban fözött emberek mellé strázsa, mert egymást huzzák vissza kicsinyes irigységböl az emberek...
Inkább a hazai el lehetetlenített helyzetben. Itthon nincs ilyen virtuális erőmű, mert az jó lenne a hálózatnak, és a lakosságnak is.
🤣 jó fej kutya lehet.
Enyém is imád autózni. Volt hogy majdnem beugrott idegen autóba mert nyitva hagyták az ajtót, de idejében rászóltam hogy az nem a mi kocsink 😆
Így van. Ha a külső hatásoktól való függést minimalizálja az ember, akkor nehezebben szívatják meg.
Nálunk ez így van ahogy mondod, de németeknél, angoloknál, amcsiknál, működik ez a kis akkus megoldás is.
Tesla kezdte ezt a mókát a PowerWall-al. Az olyan 13kWh akku darabonként. Azóta van több ilyen cég.
Ez is, de a virtuális erőművek konkrétan a közvetlen hálózati szabályzásban vesznek részt. Ez jobb pénz, amikor nagyon gyorsan, valós időben kell kompenzálni a fogyasztás és termelési változásokat.
Akár kis akkuval is be lehet szállni. A virtuális erőművek lényege hogy sok háztartás sok kicsi akkuját összefogja egy szolgáltató, és így baszom nagy kapacitást vezérlése van a kezében, és így már be tud lépni erre a piacra.
Te is többért adod a bútoraidat mint amennyiért veszed. Mi ebben a meglepő?
Vagy egy bútorboltos nincs tisztában a kereskedelem lényegével? Akkor már mindent értek 😆
Ha értelmes áron totál saját ellátást meg tudnék valósítani az igen jó lenne, ez az akkupakkos vétel-eladás dolog is jól hangzik csak hát az ár és megtérülés ideje a kérdéses a hazai kiszámíthatatlan környezetben.
Nekünk a puli ilyen mint a staffod, de van egy border collie-nak kapott kan ami az embereket ugatja ahogy kell, de ilyenkor el akar tünni a világból. 1-én mikor hazamentünk nem találtuk azt hittük elszökött, de végül a pincéből került elő ahová beesett egy nyitva hagyott ablakon. 😆
1 hónapja jött futár, miközben lányom átvette a cuccot nem csukta be a kaput és a kutya egy pillanat alatt beugrott a futárfurgon vezetőülésére. Volt könyörgés és futár izgalom míg sikerült kiszedni. 😅
nem feltétlen kell hozzá napelem...
de ha van akkor bármikor azonos összegért töltheti vele az akkut

kisember meg gondolkodjon kicsiben, ha a saját ellátása megvan akkor már csak jól járhat
Gondolom, ugyanilyen, ezt nem lehet kinőni, a génjeiben van 😅 csak akkor még apuka fizetett helyette, hogy ne szívassák agyon. Láttam pár ilyet anno a seregben 😁
Minden zárt csoportban a legkisebbet vagy a leghülyébbet szívatja a többi, tehát pipi mindenképp vesztésre állt... 😂
Mondjuk éjjel elég szarul termel a napelem 😆 de értjük. Olvastam már róla, hogy usákoknál ez komoly üzlet, qrvanagy akkuparkok esetén - csak abba ugye előre be kell tolni jó nagy lét.
Persze a mi gazdasági környezetünkben ezt nem könnyű megcsinálni - itt csak a sodexonak van garantált haszna 😃 a kisember egy tollvonás miatt megszívhatttya, szóval nem árt, ha belső körös vagy.
sok felé többzónás a díjszabás
pl 16-22ig kurva drága ezen kívül meg még van 2-3 ársáv
szóval éjjel/reggel beleteszed az akkuba a 3 centes áramot délután meg feltőltöd a 30 centest
vannak helyek ahol ez jó üzlet
és itt most ne egy teszkós szatyornyi 18650-es akku méretekben gondolkozz
nálunk az olcsó ár és a "lőrinc és a nemzeti zenekara" miatt ez nem lehetséges
Hát még most is egy szerencsétlen bohóc,akivel mindig történik valami.Milyen lehetett gyerekkorában?
Te 5forintért adod el amit ingyen termel a napelem,te is egy rohadt tolvaj vagy akkor.
Ja, elvették az uzsonnáját a suliban, az ilyen nyomot hagy az emberben - állítólag... 🤣 csak rá kell nézni a fejére, biztos kívánta a szopatást már gyerek korában is 😂
Mi lenne? Jól fejlett kisebbségi komplexusa van (joggal 😄) Tudja, hogy szarba se veszi senki, aki IQ60 felett van, és tegnap reggel, mikor még fel volt töltve igazság szérummal 😁 ez ki is jött belőle - azért ment neki mindenkinek.
Bizonygatni kell, mennyi pénze van, meg milyen ügyes befektető, de ettől csak az alkesz haverjai esnek hasra, akiket itatott szilveszterkor, az itteniek nem 😅 - és ilyenkor van a vagdalkozás.
A vilag jobbik felen tobbert adod el mint amennyiert veszed,ejha,akkor mindenki eladja az aramot nem felhasznalja.
De akkor sötetben ulnek? 🤣
Csak nézz rá,az ilyen típusú embereket püfölték nap mint nap az iskolában,elnyomták,megalázták.Az ilyenekből lesznek pont az ilyen viselkedésű felnőttek.
nálunk az amstaff inkább támadólag lép fel ha durrogtatnak
ha messzi van nem zavarja (ha dörög az ég azt is) de ha pl előttünk baszakodnak(sokáig üres porta volt) akkor majd szétszedte a kerítést annyira ment volna rájuk
a francia bulldog meg leszarja az se nem fél se nem agresszív tőle
nekem egy amstaff se félt a durrogástól, leszarta mind a mostani ilyen agresszív csak
És gondolom a rendőr sem meri kérni a komondor jogsiját 🤣