Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megbánás? Számomra inkább az egyensúly a fontos bármilyen témában, ha valamit erősen helyeslünk azért ne utasítsuk el az ellenérveket sem. Elhiszem, hogy sokaknak megéri főleg a támogatásokkal, de nekem nem akárhogy számoltunk, öreg vagyok ahhoz, hogy az életemben visszajöjjön az ára. A másik meg az, hogy a támogatásokkal kevesen tudtak élni, 5-10-50-100000-en? Ez nem túl sok a népességhez képest és ugxan vannak környékek, települések ahol látni, hogy vannak, de az ország nagyobb részének nincs és ilyenkor azt olvasni, hogy mekkora hülyék akik nem éltek vele nem túl életszerű hisz egy csomó oka van miért nem. Ja meg proli vagyok, nem büszke, de proli az tény. 😆
Ez amúgy tuti nem mostani, vagy valami kamu, mert csak 5kWh akkus rendszert támogatnak.
Az a baj, hogy nagyon látszik hogy nem vagy képben a témával csak hőbörögsz.
Villanyautós támogatás tök nem úgy van. És napelemhez sem kellett támogatás, amíg volt szaldó. Aki időben leadta az igényt annak még 10 évig lesz.

Pénz az valóban kell hozzá, hogy tudj spórolni. Ez van. Nem a proliknak áll a világ.
Akinek meg van pénze, ott csak döntés kérdése volt hogy kurvákra, vagy napelemre költi.
Te így döntöttél, én meg úgy. Én nem bántam meg a döntésemet. És te?
Ha nem bántad meg, akkor boldognak kéne lenni vele. Ha megbántad, akkor pedig minek véded?
Teljesen normalis volt ez a blokk,nem rezonalt,ket evig ment a gep,aztan mar nem tudtam attolni muszakin a rossz motorszam miatt.
Csak kicsi esszerusitenem a gepparkot, robogora nem tudom ravenni magam,igy inkabb egy cb500x lenne a cel ingazasra,ahhoz meg a cbr nek mennie kene,minnel tobb penzert esszeru hatarok kozt,eladni kene nem arulni,viszont amit lehet megteszek,es nem egy jo esellyel evekig sarokban allo blokkra kolteni a lovet.
0,05 hezagnal kuka, emlekeim szerint. Nincs mikronos szemmertekem, de a jobb oldala megvan nyalva rendesen…, ha mar 0.05 mm felett log ugyis berezonal fordulatra…
Nem kivanok belekotyogni, csak egy 15 evvel ez elötti tapasztalatot osztok meg, ami kapcsan anno jött komoly berkekböl is, hogy igen ez ilyen blokk es ennyit tud, ha honda ha nem…
Csapagyak,annyira nem veszes,de nem is ujszeru.
De,600 as,de egy tartalek bkokk papirok nelkul amiben szerencsetlensegemre egy jo allapotu f3 valto van.
A papiros blokkban meg egy motorfek uzemben sivito bontott.
Ez utobbiban asszem csereltem csaoagyakat a gyuruszettel egyutt,es jo lenne ramelegiteni valakira olyan penzett amit meg en is jonak latok.
Ezert ez egy ki-be projekt sallang nelkul.
Ha idomilliomos leszek es lesz felesleges penzmagom bele kene rakni egy homade buggyba,ezert osszralakom,amugyis konnyebb kerulgetni egyben mint szanaszet.
ezt nem tudom hogy van
ismerősnek a 100%-os úgy volt hogy pályázat, (mondjuk evvel levették 160 ezerrel), elfogadták, majd kapott valami támogatási szerződést vagy mi a fenét
aztán egyszercsak pár hónapja feltették neki, és a villanyos szerződés szerint havi szaldóba került, pedig úgy volt hogy bruttó elszámolás lesz
neki kicsivel több mint 3kwp a napelem, olyan az inverter hogy ha akar tud akkut is tenni rá de havi szaldóban nem kell akku
ahogy számolgatja a legrosszabb esetben is nyár végéig visszajön az a 160 ezer
mondjuk az a pályázatért levett 160 ezer kb olyan volt mint ha felteszed a pirosra az taz összeget mert vagy bejön vagy nem, de pénz nélkül le sem szarták, és mivel kivitelezőt megjelölve kellett pályázatot írni bónusz pénz nélkül senki sem vállalta
Nem úgy megy, ha már kész van az egész amit vagy teljesen kifizetek vagy a cég megelőlegezi a támogatás egy részét akkor utána fogják elbírálni mennyit kaphatok, de ha mégis a telepítés előtt történik az elbírálés akkor is ott vannak a telepítés feltételei amik legalábbis nekünk még sok pénz amiről ugye csak akkor tájékoztat a telepítő cég mikor már elkezdem az egészet.
Ez nem az a 600-as blokk aminel erdemes lenne merni egy csapagyhezagot a fötengely csapoknal? Emlekeim szerint eleg kicsi a tolerancia, hamar kikopik a savbol…
gondolom úgy megy mint a 100%-os
jelentkezel, megcsinálod a papírmelót aztán elbírálják, utána már látszik mennyi lét kaptál és el lehet kezdeni
nekem a 3 kwp lazán fedezi a házat akkor amikor süt a nap
itt a decemberi termelés, 2022 és 2023 és a december a legtrágyább hónap az évben
Most végigolvastam az mvm oldalán........nekünk ez legalább 6 milla, de inkább több lenne a megfelelések miatt, mire elég a 4-5kw-os rendszer? Az megvan, hogy nem kötelezően 66% a megítélt támogatás hanem ez csaa adható? Tehát simán akár semmit sem ítélnek meg vagy csak pár %-ot ráadászl keretösszeg is van és ki tudja mikor futnak ki belőle. Ez persze csak a kivitelezés után hónapokkal derül ki tehát előre ki kell csengetni az egészet és jóbesetben visszakapom a megítélt támogatást, túl sok a ha és semmi biztos ls mivel nekem nincs ismerősöm ilyen körökben könnyen lehet, hogy semmit nem kapok így a fene tudja mennyibe kerül. Tehát ez számomra annyira ködös és bizonytalan, hogy nem opció semmihez.
Napenergia Plusz Program
A támogatási program célja a háztartások saját célú termelésének és felhasználásának, valamint energetikai szempontú öngondoskodásának ösztönzése.
Na ez a kamu, amúgy ha ez a mostani támogatás akkor ez azt hiszem csak a cégekre vonatkozik, de ha nem akkor is ugyanúgy nem felelek meg neki ahogy az előzőnek sem, több dologba kötöttek bele folyamatosan miután egyenként igyekeztünk teljesíteni és mikor eluntuk és visszaléptünk akkor az ingyenes felmérés árát is elkezdték fenyegetőzéssel behajtani. Kösz, mégegyszer nem kérünk ebből. 😆
A görögöknél se nagyon van,náluk is inkább a napkollektor ami van,az is jellemzően az apartmanokon.
pedig az olaszoknál rómától lejjebb viszonylag kis pénzből a teljes offgrid is kivitelezhető
1.3 amit fizetsz (az kb az akku ára lenne telibe), többi meg a pipi adójából van
Nyáron direkt néztem azbolaszoknál ahol azért süt a nap....hát ott sem voltak tele a tetők.
Mi olcsó? A 3.9m? Plusz még a kiépítés meg ilyenek, jelenleg a fűtés h tarifa nélkül évente kb. 25000-et fizetünk, nem élünk addig ha az egészet kiváltaná a cucc, hogy értelme legyen ha csak nem lesz 5x-ös az áramdíj.
Én 2007ban majdnem rakattam fel,aztán akkor mondták hogy 20éves a megtérülés,szóval még mindig 3év mínuszba lennék.Én most itt vagyok ausztriába,már a múltkor is megfigyeltem alig van napelemes ház.
jelentkezz, mert most olcsó 😉
Nem, annak térült meg akinek volt pénze egyáltalán megelőlegezni az egészet meg amúgy minden feltételt teljesíteni tudott. Nem véletlen, hogy a lakosság arányához képest igen kevés napelem van. Arról, hogy a németeknél mennyi napelem van azok tudnának helyeset írni akik ott élnek én csak kevés helyen voltam viszont ott se a lakótelepeken se a lakóparkokban nem volt tömegével napelem az erkélyeken és a tetőkön, miért? Pedig ott a támogatás nem fogy el és pénzük is van rá. Mondjuk a villanyautó támogatást épp nemrég vonták vissza váratlanul. Az meg, hogy pipi állandóan a saját gazdagságának hirdetésével kompenzál az kissé........ 😏 😁
Miért is?
Aki időben lépett annak meg is térült. Ezt amúgy el is mondtuk.
Szóval az hogy most éppen nem éri meg, az csak annak rossz aki töketlenkedett, és nem hallgatott ránk időben. 😉
De amúgy most is megérné ha nem lenne ilyen lehúzós maffia dolgok ebbe. Németeknél ha csak egy akkut veszel ami együttműködik a hálózattal, simán pénzt is tudsz vele keresni. Ha teszel mellé még napelemet is, akkor jobban kijönnek mint mi a szaldós rendszerünkkel. Csak a különbség az, hogy ott a rendszer úgy van kitalálva, hogy nem problémát okoz a hálózaton ez, hanem segít megoldani a problémát. Nálunk még nem jutottak el erre a fejelttségre, csak odági hogy fel kell számolni mindent ami jó volt a lakosságnak.