Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez már nagyon frankestein lesz.....
Te most tényleg nem.érted vagy nem akarod.
Elengedtem. kezdesz pipire hasonlitani.
Szítgyütt,ha lesz kanalam elpucolom a pasztanyomokat,meg elhuzok a hornet valtoert,és össze kéne lapatolni.
szerinted mi baj lehet akkor ha össze van kötve az utca 2 végén a 3 fázis meg a nulla és le is van földelve, és közben engednek rá áramot középen egy inverterrel
annyit elárulok hogy az inverter rövidzár esetén gyorsabban leold mint bármi egyéb biztonsági dolog
a generátor szerintem 10x veszélyesebb mint a napelemes inverter

iskolában tanultunk munkavédelmet, ötös voltam belőle, szóval mehetek bárhova szakértőnek 😂
A a hatos elég a földelőket összekötni bármi baj van ott biztos nem ez
Milyen mindkét felét😃 láttál már utai hálózatot? Nézz már.ki. van amelyik oszlopra három ház is csatlakozik. Ötszázhusz földelőt kéne lercenként felrakni. De hagyjuk, azt nem értem ha ennyire értesz hozzá mi a fenéért nem a z energiaügyi hivatalnál vagy szabványügyintestületnél de legalább egy munkabizottságban szakértesz. Sőt, inkább engedélyezel mimdent. Mert biztonságos ugyis.
ha van 3 fázisod akkor most neked is lehet olcsón napelemed, ráadásul akkus cucc le is kapcsolhatod az egész hálózatot áprilistól októberig
10év alatt tuti nullán leszel
de ezeknek az az előnyük hogy ha süt a nap egyből tolja befelé a hálózatba az áramot, nem kell először akkut tölteni majd az akkuból visszacsinálni a 230 voltot, lehet nyerni legalább 10% energiát
pl nekem most termel 1200w abból eszeget a légkondi 1000w a maradék megy az akkuba
ilyenkor csak a légkondi van rákötve többi minden a hálózatról megy
Az ilyen cikkeket azért tesszük fel mert az utóbbi pár évben tele volt a fórum a villanyautó és napelemek hihetetlen megtérülésének és csodálatos használatának hozsannázásával mire ugye csövesként csak pislogtunk, hogy ilyen is van (nem beszélve, hogy állandóan tolod, hogy mi fizettük a tietekét kivéve Klászlóét ami igaz is)? Erre kiderülget szép lassan, hogy hát mégsem akkora truváj a történet és ugyan nem feltétlen örömködésből pusztán az egyensúly miatt a lehetséges árnyoldalakról szóló cikkeket is felteszünk.
ezek a típusok amik vissza tudnak rugdosni: https://www.easunpower.com/pro...
de a milla feletti victron is tolja a tüskéket, szóval itt nem a gyártó a lényeg hanem a kivitel
azt tudni kell hogy az ilyen típusú inverterek még ezek a kis szarok is csak úgy táplálnak vissza hogy a hálózat szinuszjelére rászinkronizál és csatlakozik, ha megszűnik a hálózati áram nincs szinuszjel és lekapcsol még a balkon napelem is, még az is amit az aliexpresszről vesz az ember hiszen 2 különböző szinuszjel nem lehet egy hálózaton
szóval ezek csak azért nem engedélyezettek mert spórolni lehet vele
de abban igazad van hogy nem kötelessége átvenni az áramot, de ha pl megy egy légkondi nyáron amikor süt a nap nem is fog kimenni abból a párszáz wattos balkon napelemből semmi sem
amúgy akinek digitális egy irányban mérő órája van beszopik az ilyennel mert ha véletlen termelne befelé akkor is fogyasztásnak veszi, akinek meg mutatja az oda-visszát az mégjobban beszopik mert jön a bünti ha a 2.8.0 mutat valamit
de ez egyik sem biztonsági tényező csak a felhasználó szopatása
Ja értem, így világos. Amit néztem kínai cuccokat az külön dobozban csak töltő, az biztos nem csorgat vissza semmit.
sajnos a hálózat kiegészítéses inverterek többsége olyan hogy vissza tudnak csorgatni egy kis áramot a hálózatba, jellemzően amikor nagyobb nem ohmos terhelés után hirtelen megszűnik a terhelés, pl lekapcsol egy villany motor és visszarúg egy tüskét a hálózat felé
éves szinten akár 1-2 kwh is összejöhet belőle, és ami óra mérni tudja a visz áramot( 2.8.0 )az jelzi is, és ha erre nincs szerződés máris lehet a segglyukat vazelinnal kenegetni......
ezt azért nem sűrűn olvasni a használati útmutatóban ami azért egy hiba
erre találták ki a kettős konverziót, amikor hálózatról csak az akku van töltve különböző fortélyokkal megfűszerezve és az inverterbe nem megy bele a hálózati áram ez olyan mint egy szünetmentes táp csak nincs egy dobozban a két cucc
na emiatt nem használom az invertert a hálózatra kötve, még akkor sem ha az órám nem tudja mérni a viszáramot
Hibát találni a legegyszerűbb, nezd csak meg a szakiellenőr videóit. Mindenbe beleköt, de a saját kivitelezései pont olyan szarok de azok jól vannak úgy. Biztos vagyok benne hogy én is tudnék hibát találni bárki munkájában, akár a tiédben is. Mert mindig van valami amit jobban is lehetne csinálni. Azt nem értem én sem, ha az inverter nem tud visszatáplálni, csak egy akkutöltő funkciója van a bejövő hálózat felől, akár teljesen külön dobozban, akkor az milyen veszélyt jelent? Ennyi erővel egy szünetmentes táp is visszatáplálhat és agyonvágja a hálózati szerelő embrrkét, aki nem teszi rá a földelőkampóját a spagócára amit éppen tapperolni készül.
én úgy emlékszem azt mondta az ember hogy ahol szerelnek annak a szakasznak mindkét felét összekötik és földelik
aztán ez lehet nem a falusi vezetékek hanem a kinti magasfeszültségen van így, bár ott meg nincs nulla szóval nincs mit összekötni
nekem avval volt gond hogy 4 szakasznak 3 nullája volt, szóval valahol hiba csúszott a rendszerbe még új korában
hiba van nálam is, amit biztosan tudok hogy a 2 földelő szonda csak egy 6os vezetékkel van összekötve, meg a háznak a másfeles vezetéke is rá van bogozva, 10est kellett volna alkalmazni de a putris kiskőrösi boltban nem volt csak rendelésre én meg nem akartam várni napokig-hetekig
bár lehet kicserélem mert úgy is akarok egy kis vezeték átmérő cserét csinálni
de az hogy nem megy ki a hálózatra abban biztos vagyok
szinek hiánya anyóséknál van, ott minden vezeték fekete, még a föld is ahol éppen van, de a konnektorok java részén nincs is
Még mindig nem.érted..a feszültségmentesités általad megtalált összes pontját a lehetséges betáplálási irányból kell végrehajtani. Ha megbontják az utcaibhálózat folytonosságát a házad felől nem lesz se rövidzár se földelés és másodpercenként ötvenxzer nem fog feszültséget kémlelni mert nem kell abból az irányból betáplásra számitani. És ne gyere a hmke telepitésekkel meet nem véletlenül csak rendszerengedélyes invertereket fognak engedni beépiteni, azok minden körülmények között biztosítani fogják a viszatáplálás mentességet kikapcsolt hálózatnál. Akárhogy csűröd csavarod, amit te az egyszerűség jegyében kitalálsz és létesíthetőnek gondolsz az nem állja meg a helyét általánosságban. Arról nem beszélve hogy amint ezt hangoztatod attól kezdve az öszes analfabéta úgy gondolja bármikor rátákolhat a hálózatra.
Maradjunk a kajánál. Látatlanba mondom biztos hogy beletudnék..az esetek nagy részében még a szakemeberek kivizelezésében is találni hibát. Ez egy régi, már akkor sem szabványos kivitelezésnél (asszem te irtad hogy a szinekkel se volt sok ipció a vezetékeknél) és laikis kiépitésnél hatványozottan esélyes.
Az.
Ha csavaros a feszítő, nem tolórugós-racsnis, akkor elvileg csavarhúzóval hátratekered és kis fémlemezt bedugva a nútba lehet rögzíteni.
Szemre csavarosnak látszik, mint a nagyobb CBR-eken (XX pl.)
Ja,a barna vezeto miatt ugyis ki kell mert az a leszedo blokkfelen van.Csak mintha a patront vissza lehet tekerni es rogziteni,azt meg megnezem.
En kivenném, tuti ami fix. A főtengely mocorogni fog, ha a lánc felé billen picit, a feszítő kattanhat plusz egyet és összerakás után túl feszes lesz.
Azt az egyet elfelejtettem hogy ki lell e szednem a vezermulanc feszitőt vagy nem,eleg e meglazitani vagy nem.🤔
Én csak és kizárólag arról beszélek, amikor a két hálózat valahol találkozik.

És. Bár a balkonos napelemről évek ezelőtt is olvastam, de most a kedvedért megnéztem - nem a működését - az engedélyezéséről szóló találatokat.
A szerintem gyöngyszem, pedig csak az első kb 7-8 találatot olvastam el:
https://g7.hu/tech/20220702/az...

A cikkíró egyenesen egy hazugsággal felérő ferdítést használ, a szerződésszegéssel kapcsolatban nem írja le, hogy a szerződés mely pontjára vonatkozik? Biztonságra? Elektromos energia termelés, átadás, termelt energia műszaki jellemzői?

A következő, amit észrevettem az, hogy a cikkíró a termelt energiával kapcsolatban az elszámolás mikéntjét feszegeti. Ezzel kapcsolatban csak egy kérdésem van, az, hogy a szolgáltatónak miért is lenne KÖTELESSÉGE átvenni a termelt energiát? Neki van lekötött kontingense a nagykereskedőtől vagy a termelőtől, a többit leszarja. Pláne, ha bizonytalan a betermelés. Innentől kezdve az összes további morfondírozás felesleges.
Vagy jön az utcába egy lajtoskocsi, kötelező tőle megvennem kannákban a vizet, mert úgy is biztosan - ez amúgy igaz is - használok vizet?

Az utolsó, nézzük már meg a cikkíró személyét:
https://hu.linkedin.com/in/zol...

Aha, archeológus, kémia alapszak.

Az, hogy eddig hol és milyen jellegű témákban írt, azt most hagyjuk is, de az leszögezhető, hogy ért mindenhez IS.
Ez nem baszakodas,ha nem lennek ilyamen kis helyen egy kikapcsolodas lenne.
De igy se rossz.
Jobb mint epuletgepeszet es villanyszereles forumon lenni.