Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egen,a valto tengelyen van az olajpumpa. 😐️
Ezzel baszkócc, ahelyett, hogy másnaposan feküdnél?
Különben is újévi koncert van épp...
Ránézésre a kuplungdeklit mindenképp. Hogy a kosár ki kell-e jöjjön, azt nem tudom.
De ha pl. az olajpumpa lánca azon a tengelyen van átvetve, akkor bizony lehet, nem úszod meg
Ahogy nezem le kell szednem a kuplungot.
Tudom,fobenjaro bun,motor ... 🤣
a saját korlátoltságod miatt nem érted a dolgot
nem függ össze ki szereli a napelemet avval hogy kell feszültségmentesnek nyilvánítani egy szakaszt, az ugyanúgy kell csinálni ha van napelem ha nincs, szóval tökmindegy hogy egy okj-s yutuber csinálja vagy egy okj-s villanyszerelő
ha van infód, vagy épp kawának mennyi hálózatist baszott meg az áram a sufni napelemek miatt az érdekelne

amúgy egy kommentet megérne részedről hogy a nyugaton nagyon divatos balkon szolár elnevezésű cucc ott miért engedélyezett, nálunk meg nem pl a német eonnál engedélyezett, az ittei eonnál meg nem aztán ugyanaz a cég, de fel lehetne sorolni az engedélyezett invertereket is hogy nálunk mi van meg máshol.....
szóval hidd el ez csak pénz kérdése, itt minden "maffia" kézben van
de úgy igazándiból semmiféle szabályozás nincs jelenleg az offgrid/részben offgrid rendszerekre, ez biztos fog változni, és nem azért mert pár hülyét agyonver majd az általa épített hibás rendszer, csakis azért hogy legyen belőle pénz
szerintem hamarosan eljön a kötelező felülvizsgálat mint a kéményeknél......ami ismét csak a pénzről szól mert azért gyulladnak ki a házak szép számmal a szar kémények miatt meg kapnak mindenféle mérgezéseket a népek mert befelé füstöl a kályha, szóval kb lófaszt se ér a felülvizsgálat....
Pipi meg lett bántva, most beleköt mindenkibe, ezek szerint a szilveszter előtti és a nej által történt leszedálásnak ez az utóhatása.
Az, mégsem zsidó-cigány hibrid, mint te.
De én a hálózatnál nem a közcélúra gondoltam, hanem globálban a házhálózat és a közcélúval együtt.

Mindegy, én drukkolok ezeknek az embereknek, kiirtják a kiccsaládot, nem lesz gond a tb-re az adófizetők pénzéből.
Hogy vonatkozik rám, az lehet, de viszont amikor a figyelmeztető jeleken elgondolkodom, akkor sohasem járok úgy, hogy a tűzoltóság oltsa el nálam a cigánykodással összehordott szemetet a kendácsolt elektromos vackoktól kigyulladt disznóólból.
Az a baj, hogy - nem tudom eldönteni - hogy direkt nem érted, vagy csak tényleg korlátolt vagy-e?
Ha a napelemrendszer kivitelezését szakszerűtlenül egy NEM szakember végzi, akkor miért a szakemberek által előírt, illetve a szakemberek által végzett munkákat megelőző eljárásokat emlegeted?

Azt meg most nem is kommentálnám, hogy a munkavédelmi/biztonságtechnikai előírásokat a "nép" elriasztására találták volna ki, a sorok között jól olvashatóan, hogy súlyos pénzekért inkább megrendeljék azt a munkát, amit akárki el tudna végezni.

Kérlek, amikor majd fáj a fogad, agytumorod lesz, zsírleszívás lesz szükséges, amputálás, májranszplantáció, akkor szólj nekem, én ingyen megcsinálom neked, mert az a két dolog, ami neked fontos, azt én is tudom jogosítványok nélkül is. 1: értek mindenhez is, 2: neked ingyen ezeket.
Ja,őket használod a biztosítási csalásodhoz.......
Látom pipi megkezdte az évet 😁
Tehát még nem térült meg,vagyis még pénzedbe kerül.Az meg hogy mi lesz 2.5év múlva ......csak egy hülye alapoz rá.
mert örökké feljön hogy milyen kibaszott veszélyes, aztán mégsem
de ha gondolod eljöhetsz és ha sikerül kiküldeni egy picike kis áramot is a rendszerbe csavarhúzó nélkül akkor meghívlak valami kajára
De mégis ezen matekolsz állandóan hogy nálad sose fordulhat elő semmi és ha mégis akkor mindenki más a hülye😃
enyémből nem jön ki egy centi áram sem, és nem is fog, nem is találkozik a 2 hálózat egymással
Ez a baj a mai világgal. Az internettől mindenki kurva okos lett, nagyon ügyes villanyszerelő, autószerelő, vizszerelő sokkal jobb szakember mint aki tanulta, csinálja mert egy csomó dologgal nem kell foglalkozni mert az csak hülyeség.
Megnyugodtam.......
Hát hogyne. Mitől számitana házból kijövő áramra?
Na mindegy ezeket irogasd le hogy szükség esetén a biróságon fel tud hozni a mentségedre.
én a családi költségvetést nézem, épp most rendeltem szűk 200ért bojlit mert annyi a felesleg a számlás borítékban
többit majd nyáron mert nincs hová tennem a sok golyót
akkor vonjam össze a villanyautót amivel a nej elmegy évente 12 ezret ingyen áramból? Ezt miből számoljam akkor a napelem árából vagy a vellanyautó árából? Mihez hasonlítsak? Az előd autóhoz ami fogyasztott 8 litert 100 km-ként egy mopedautóhoz ami elketyeg 3 lityivel vagy egy benzines krazéhoz? 1 ilyen volt a laktanyába a pilóta elmondta, hogy 100-on 100-ar evett 😂
ez igaz viszont jöttök is hozzám ledolgozni ingyen pénzt én nem adok 😅
az hogy neked mi mennyibe volt az nem számít már hiszen teljesen más feltételekkel lehet most ilyeneket csinálni
ha egységesen beszopattak volna mindenkit most nem lenne ekkora az arcod mert sokkal szarabbul jönne ki a matek még támogatással is, támogatás nélkül neked is kb 10 év alatt lenne nullán
nekem kb 6 év alatt nullán lesz 0 támogatással, ha összevonom a villanyt meg a gázt amit evvel tudok spórolni
most is a légkondi megy hálózatról mert ma épp nem süt a nap
ha nem esett volna hajnalba leégett volna a ház a sok rakétától de szerencsére esett 😅
ennyi lamentálgatás után értem miért nem boldogulsz az életbe(gondolkodó) Ha mindenen ennyit töprengesz sosem jutsz előre ezért tartasz még most is ott ahol vagy egy csóri közalkalmazott aki azt nézegeti ki rakott be kv pénzt a közösbe és ki nem(kezeit széttáró) 😅