Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja,kellemes husvetot.
Buék, fiúk, lányok!
Buék mindegykinek😃
Ha tippelnem kéne,akkor azt mondanám hogy már a sürgősségin van.
Szerintem már benyugtatózták otthon, hogy ne csináljon kárt.
Pipinek csak éjfél után!BUÉK!
Boldog új évet mindenkinek!
És igazán szívből kívánom és remélem, még legalább 50 éven keresztül tudok baszogatni mindenkit.
Alapból nem sok minden olyan van, ami az ördögtől való lenne. De hogy érthető legyek, leírok párat, ami bizton az ördög incselkedése:
cigánnyal bármilyen kapcsolatba lépni, adni-venni tőle, négerrel is, buzival is, a máséra pályázni, motorosnak hisztizni, hogy a rendőr nem bújhat a bokor mögé.
Napelemmel eljátszani semmiképpen nem az ördögtől való. Ha egy évvel ezelőtt itt voltál és olvastad, hogy a saját szórakoztatására felrakott napelem azért hordoz magában veszélyeket, például amikor valamit szerelnek a hálózaton és a szerencsétlen azt hiszi, hogy feszültségtelenítve van és egyszer csak a házi kivitelezésből eredően rosszul hiszi.

Ez egyik vetülete. A másik, amikor a hálózatot használva nem érti meg, hogy a hálózat topológiája nem erre lett megépítve, illetve nem érti, miért 5 forintot kap amikor valami 40 körül veszi amikor vételez.

A visszatérülésről annyit, hogy ÉN véleményem alapján nulla körülire jön ki a mulatság. Az állami támogatás miatt ez persze másképpen alakul, illetve akinek van elektromos autója és azt tölti vele, annak is, mert a HMV már ugye egyedi sajátosság, mert sok helyen gázzal készül, és hát kettős rendszert kiépíteni, hogy utána a nyomok se látszódjanak, az azért megint jelentős költség lehet. Tehát elvben igazad van, sőt elvben még egyet is értek veled, de sajnos azt tudom, hogy amire megvalósul kompletten az ötlet, már más tényezőket is be kell illeszteni az egyenletbe.
De mi az a belátható idő számításod szerint?
Nyilvan nem. Nem is erre vonatkoznak a lentiek - szerintem.
Az ördögtől való, ha az ember a saját szórakozására felrak 10 táblát meg hozzá egy ~300ezres invertert, hogy legalább nyáron ingyen legyen a melegvíz, klíma, akármi? Szerintem még úgy is visszajön belátható időn belül. Föleg ha télen is vannak ilyen szép napok mint ma és állítólag egyre inkább ez lesz mert ugye globálisfelmelegedés..
Az, hogy elhiszed- vagy elvárod, hogy egy 10 éves szerződésnél minden ugyanúgy marad, akkor úgy kell. Amikor veszel egy autót részletre, és a vételárat elosztod 120-al és azokat fizeted be, az még esetleg, de egy energiavásárlás-eladással kapcsolatos ügylet...
Ám szerintem ez nem az ördögtől való, és szerintem ismeri is a jog és szerintem keretek közé szorítja, de nem tiltja. A mobil előfizetésedet is rendszeresen módosítja a szolgáltató.

Én amúgy megújulót írtam, nem napelemet az építési engedéllyel kapcsolatban, ami lehet nap, szél, biomassza, geotermikus, árapály, meg a faszom tudja mi. Tehát a biomassza szerintem - úgy gondolom - a pelletkazán is lehet.
Kar volt abbahagyni,jol all a kezedben a lapat. 😆
Erről is lemaradtam 😁 3-kor még javában betonoztam 🤣
nekem kihasználásnak tűnik amikor egyoldalúan változtathatnak szabályokat

25% meg egy jó energiafelhasználású házon nem sok, és az új ház költségeinek elenyésző része a napelem, legfőképp hogy egyedül az hoz némi pénzt az egész házban
Nem sokat, kb 2dl vizet öntöttem hozzá, narancs, szegfűszeg, fahéj, vanilia de jobb nem lett.
Szerintem ez tènyleg egy alapból is szar volt, a színe sem rendes vörös hanem ilyen kopott, fakó már inkább barna.
Persze hogy szar,hisz nincs bmw-d.
Az kihasználás-e, hogy a vállaltakat behajtják?
Én is írtam, hogy a jelenlegi építési szabályok miatt 25% megújuló kell, tehát a napelemrendszer telepítése nem fekete-fehér probléma.
a forralt borba kb mindenki a leghitványabb legszarabb bort teszi
el se hinnétek milyen moslék borokat iszik a nép a mindenféle "karácsonyi vásár" jellegű helyeken forraltborként 😂
Az ilyen jobb vörösök nagyon dominánsak forralt borba, kell hozzá egy kis vizet rakni
A vörös számomra minden formában ihatatlan 🤷‍♂️
Igénytelen vagy.!
én ezt akartam inni, van 4 liter de nem sikerült egy kortyot se inni belőle
Tök jó most láttam az m1-en
nem mondom hogy nincs igazad, de ha a másik oldalról nézzük akkor mivel az emberek többsége "hülye" ezt kihasználja mindenki

én pl nem befektetésként tekintek a napelemre, volt annyi felesleges pénzem és csináltam egyet, ha nem csinálom akkor lett volna belőle valami egyéb faszság, pl új bútor vagy ilyesmi.....
amúgy nekem 300 ezer feletti spórolás volt az elmúlt elszámolási időszakban, szóval kb 5-6 év és nullán vagyok, abban az esetben ha semmi sem hal ki, amire azért nem fogadnék nagy összegben 😂