Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mondja valaki hogy igénytelen vagyok, de ez a bock még így is szar ha tele raktam fűszerrel.
Értem a problémádat, de te nem fogadod el azt, hogy az nem mentség, hogy hülye vagyok. Soha, sehol.

Az érdekes, ezek az érvek csak akkor kerülnek elő, amikor a "kisember" rádöbben, hogy hülye és nem akarja a tettei következményét vállalni. Amikor aláírni kell az ebül szerzett haszon érdekében, akkor sohasem probléma.

Most direkt így, hogy ne tudj megvádolni, hogy saját kútfőből, elferdítve számolok:

https://www.eu-solar.hu/blog/l...

"" Vagyis nagyjából 2,5 év alatt megtérül a korábbi plusz 100.000 Ft-os befektetés, ...""

2021-ben a 100 ezer az kb. kéthavi cigaretta ára (vagy egy heti fizetés), ezt akarja visszaspórolni 2,5 év alatt? Erre írtam, hogy befektetési célból a legnagyobb baromság. tehát azt tartom, hogy alapból senki nem ért hozzá, de olvasni csak tud. Vagy van a családban, aki igen.

Összefoglalva az emberi hülyeségre nincs védelem.
kíváncsi lennék hogy 1000 átlag emberből mennyi tudja értelmezni a "sok fost" szerintem elenyésző
nem hiába bomba üzlet a jog, hiszen minden olyan körmönfontan van megfogalmazva hogy nem sok ember érti meg

amúgy itt csak az volt a lényeg egy mondatban hogy ha cserélsz invertert akkor újra indul a 8 éves rendszerednek a 10 év, de ez el lett hallgatva hiszen a szolgáltatónak nem volt érdeke
plusz azért ebben az is benne van hogy hoztak valamikor egy jogszabályt hogy egy fázisra max 2.5kw inverter mehet és a régebbi rendszereknél sok van ami ettől több, itt a fejlesztés már a 3 fázisra bővítéssel együtt értendő ami nem feltétlen érte volna meg
amúgy olyanokat is olvasok hogy a régi inverter meghal bajba lesznek a 2.5kw-os szabály miatt azok ahol ennél nagyobb van egy fázison

mindenesetre örülök annak hogy egy szolgáltatótól független rendszert csináltam
Nem erősködöm, érdektelen vagyok, nincs, nem is tervezem a rendszer kiépítését. Az értelmes emberi tényező fontos dolog, egyet azért ne felejts, mindig az ugráltat, akinél az ostor van.

Amikor sok fosról írsz, mindig azt látom, hogy lám, nem ok nélkül vannak azok a hírek, amikor a valamilyen szolgáltatást igénybe vevők hisztiznek, mert utólag kiderül, hogy el sem olvasták a "sok fos"-t, pedig néha, pontosabban mindig érdemes lett volna. Ez most nem a napelemre vonatkozik, hanem általánosságban írom.

Tehát az, hogy cserélsz az egy dolog, de az, hogy ezt engedélyeztetni is kell, és ott már a szolgáltató is figyelembe veszi a saját érdekeit, az meg egy másik. És pont erre vonatkozott a következő hozzászólásomban mutatott, általam fontosnak gondolt mondat.
igen de egy emberke kiszedegette a sok fos közül érthetően a dolgokat és az a lényeg hogy ha fejleszettél volna akkor újraindul a buli, és mivel a panelek számának növelése nem engedélyhez kötött, csak az inverter csere

hiába erősködsz tőled sokkal értelmesebb emberek írták ezeket, szóval én bármennyire is nem értek hozzá attól még ez így volt
de most már úgy is mindegy mert az utolsó utáni időpont is elmúlt amivel éves szaldóba tudna kerülni az ember
""Mindezek alapján, aki 2023-ban beadja az igényét, az a jelenlegi szabályozás alapján még benne marad a szaldóban 10 évre, viszont az, hogy betáplálhat-e a hálózatba, leghamarabb ősszel fog kiderülni. Amennyiben a hálózatba való betáplálás lehetségessé válik, arról az elosztó tájékoztatást fog adni az igénybejelentő részére.""

https://solar.hu/2023/05/24/vi...

Ez egy NAGYON érdekes mondat annak alátámasztására, hogy a szaldó elszámolással kapcsolatosan a szerződőnek azért vannak még lehetőségei az eszetlenség okozta hátrányok mérséklésére.
hmke, lemaradt az "e" betű
Ez nem az inverter cseréről szól, hanem komplett hmk-ról, aminek van engedélyeztetési folyamata is, tehát nem csak cserélek benne pár komőponenst.
De pont ezt írta Kawa polgártárs a múlt héten.
olvagatok 3 napelemes csoportban is nem találom a pontos infót csak egy képet találtam ennyi idő alatt
pedig megvolt az egész rendelet-jogszabály-mvm fasztudja mi ami alapján a bővítéskor (ami új szerződés) onnan indul a 10 év
Nem figyeltél megint. Habár az ördög a részletekben rejlik, de most nem az invertercsere oka a lényeg, hanem az, ha azt amit állítottál, valami hivatalos formában közli a szerződő fél, majd akkor hihetsz neki.

Tehát összefoglalva: nem lehetetlen, de a forrásmegjelölés hiánya miatt ez erősen megkérdőjelezendő. Abban viszont biztos lehetsz, hogy a szerződő félnél NEM hülyék ülnek abban székben, aminek a háttámlájára az van írva, hogy jogász- vagy stratégiai irányító.
nem ugyanaz a kettő
ha megkérted volna fejlesztés címszóval(vagy aminek ezek hívják) egy 3 kw inverter 5 kw inverterre akkor onnan indul a 10 éved
az a csere amit írok arról szól ha tönkremegy az inverter akkor veszel egy másikat és nem esel ki a szaldóból az újabb szerződéssel mint aapesetben kiestél volna hiszen az utolsó szaldós dátum után lett szerződésed
mert egy inverter csere új szerződéssel jár, a panel bővítés amit lehet áram szolgáltató engedély nélkül tenni
Egy hete beszéltünk az invertercseréről, mint a 10 év elszámolás újraindításról. Akkor is az lett írva, hogy NE a facebook szaroknak dőlj be, hanem amikor majd a közlönyben elolvasod, akkor higgyél neki.
szegény szimóm akkor vonyított így amikor elkopott a főtengelyen a fogaskerék, kb mint az rs traktor úgy visított
úgy kuplungkosár+fogaskerék a főtengelyre és olyan lett mint újkorában
meg is van valahol az a szett majd árulom nagy pénzért hogy eredeti ddr kuplungkosár 😂
mostanában nem követem de ha úgy van ahogy eredetileg hogy a telepítéstől 10 évig éves az elszámolás akkor nagyjából egységes
max aki a vége felé ugrott bele annak nincs 10 év de ő meg tudott erről
leginább az vonyít aki a havi 200kwh fogyasztáshoz feltett 20kwp napelemet és a "felesleget" elfűtötte télen egy nagyon szar hatásfokú eszközzel amit jó drágán vett meg
plusz azt olvastam hogy ha teszel fel egy új invertert ugyanúgy meglesz a 10 éves időtartam, nem szűnik meg abban a pillanatban az éves elszámolás
okosan méretezve és okosan felhasználva simán nullázza magát a rendszer 10 éven belül
csak ugye senki sem volt okos......csak álomvilágban éltek....... mert altatva voltak mint a mátrixban 😁
Akkor mar atdobom az egeszet.
mindenhez fejre kell forditani es ketteszedni.
Viszont csak paszta tomites kell.
Akkor van esély, hogy csak a kihajtás csapágya döglődik és talán nem kell az egész váltót cserélni bár nagy eséllyel ki kell venni.
Mindben,de motorfeken hallani rendesen.
Minden sebességben vagy csak 1-2-ben?
A gond, hogy nem egységes, van aki jól járt van aki nem és ez nem szül jó vért. Vagy mindenkinek engedni vagy senkinek.
A valto vonyit mint egy ikarusz,ebben meg nem,csere lesz,eladasra kene osszerakni a lomot.
Mivel kinlodsz már megint?
Legyen nyomokban motor.
Valtot kell kiszednem,oregesen,hulladek fem adapter.
Ulve tudom kiszedni.
Én azt gondolom, és visszakereshetően már nagyon rég megmondtam napelem ügyben, hogy a nem életszerű, irreális elvárások, a mohóság, a butaság - és nem elfelejtve persze a mézesmadzag effektust - elképesztő módon és mértékben megbosszulja magát.

Megemlítettem akkor is, de szerintem valamikor egy-két hete is, hogy befektetési célzattal a legnagyobb baromság a napelem. A betáplálás az ELOSZTÓhálózat sajátosságai miatt nem folytatható a végtelenségig, legalábbis ami a teljesítményt illeti. Írtam, hogy a szolgáltató az egy profitérdekelt szervezet és nem szociális foglalkoztató, miért is várja el bárki, hogy ingyen használja a hálózatát?
A legfőbb és egyben amit gúnyosan szeretek ismételni, amíg boldogság volt meg "ingyenes" napelem, akkor mindenki zöld bolygót akart, meg az unokák jövője... aztán amikor fordult a kocka, akkor mindenki leszarta a gyerek jövőjét és a befektetését fájlalta.

Ezzel látom igazolva a saját meglátásomat, de kijelentve, hogy igaz-e azt nem tudom, de én igazolva látom.

Ha az ember felébredne és a két keze munkájából akarna megélni és előrébb jutni nem pedig a mohóságtól vezérelve minden lufiból, akkor nem jutna olyan sorsra, amit mostanában olvasok a hírekben.
az a helyzet hogy az emberek vágynak arra hogy megszopassák őket, és mindig elhiszik hogy ők bizony most jól fognak járni
legyen az ilferro reklám, giliszta humusz, bodza termesztés, ami éppen eszembe jut hirtelen
ez a napelem is ugyanerre a trendre épült, vedd meg jó drágán mert x év és neked kurvára megéri majd
az a poén ebben hogy amit panelt múlt évben 70-80 ezrekért árultak azok most 40 alatt kaphatóak még a nagyobb 500w körüliek is
ebből(is) annyian meggazdagodtak hogy hihetetlen
ezek minimum 12 méteres fák voltak, meg egy ami 6-7 méter
valami lett velük mert elkezdtek törni az ágai, totál szélcsend és reccsen egyet és esik le az ág de karvastagságtól vastagabb is
aztán asszony virágoskertet akar, és kurvára nem mutatnak jól a nagy tuskók, szóval pénz nem számít csak vágjam el a tuskót a föld alatt 20-30 centivel, ehhez meg először gyökerezni kell mert azokból is van a föld felett nem kevés