Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyetértek😃
Téged nem a munka éltet😃 a munka senkit sem éltet😃
Nana ebben ne legyél biztos
Asszem barmikor nezek ide minden a regi. 😆
Meg is van.
21§ (6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.
(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van – kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is – az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.
Hülye vagy szokás szerint.
Keresztben akkor engedik a gyalogost a lámpák, amikor az én sávom pirosra vált, tehát megállok így is, úgy is, és akkor nyugodtan átmehetne a járdáról a szigetre, mert az autósok pirosra váltása után pár másodpercet vár a keresztirányú gyalogosok zöldje.

A gyakorlat az, átcsattog a gyalogos, fenntartja a EGÉSZ sávot, ott MEGINT megáll és vár TOVÁBB. tehát a gyalogos MINDIG vár, csak ha a járdán tartotta volna a valagát, akkor nem baszna kis az egész sávval. És utána, amikor a piros miatt megáll az autós sáv, nyugodtan átmehetne, amire a járdaszigetnél zöldre vált a gyalogoslámpa, halálpontosan oda is érne.
többet dolgozok? Baszki én itt mindenkinél többet dolgozok mert ez éltet 😅
én így érzem jól magam.(kezeit széttáró) Ha nem kell menni 26-án sehova megyek egy kis betonozásra szolnokra ha nem baxnak le otthon 😅
Talán annyi a különbség köztünk ha te egy hónapig nem dolgozol akkor éhen haltok a következő hónapra én ha soha többet nem dolgoznék a következő 40 évben nálunk akkor sem változik semmi 😅
De hol egyenesen arányos a kettő?
sose mondtam(kezeit széttáró) Családi vállalkozásba kezdtem 13 évesen azóta meg sem állok(kezeit széttáró)
te te jössz azzal, hogy itt nálunk mindenkinek van nektek meg senkinek nincs (kezeit széttáró)
Az, hogy nálatok mindenki balfax arról én itt hol tehetek?
Itt megint egy dolgot felejtesz el,ha a járdasziget után lámpája van,és ha ő nem menne el a járdaszigetre hanem ott várakozna ahol mondod ,a lámpája zöldre vált tuti jön a magadfajta gyökér aki nem engedi át így hiába van a sziget után zöldlámpája,esélye nincs odáig eljutni.a másik,mennyi ideig tart egy sávon átsétálni?Annyit nem tud várni aki arra akar továbbhaladni?
Van olyan termelő munka amihez ez kell? Mert az hogy a műszer hitelesítőnek, meg laborban van az érthető, de én maximum egy mérőhasábot tartanék hogy ellenőrizzem a műszert.
Na azért 😁
Tolómérővel lapkáztál? Nem mondom hogy lehetetlen, de elég szopás.
Vettél volna egy orosz mikrométert. A célnak az is teljesen jó.
Amikor van a járda, de van balra kanyarodó sáv, így az egyenes és a jobbra között van egy kis háromszögletű kis járdasziget. Én mennék jobbra, de a faszkalap gyalogosnak mindenképpen át kell mennie a járdaszigetre, de tovább menni már nem tud, mert ott piros van a gyalogosoknak, és ha nem tudok jobbra, akkor meg kell állnom a sávban, mögöttem pedig az egész összes 1-5-45 autó, mert a buzeránsnak mindenképpen a járdaszigeten kell állnia, 4-5 méterrel odébb nem tudna addig, amíg az egyenesen haladóknak zöldje van és mehetne mindenki.
Az önkéntes rendőr nyuggereket pláne utálom, akik pont a járda szélé a gyalogátkelőnél legyez, hogy mennyek tovább, pedig én nem jóindulatból, de megálltam neki, de ő, ha maradni akar nem áll egy két-három lépéssel beljebb, hogy a hülye autós ne higgye azt, hogy a nyugger átmenne a gyalogos-átkelőhelyen.
És még sorolhatnám a balfasz köcsögöket tovább, akiket naponta látok. Mondjuk amikor a mama megijed és a sáv felétől visszafut a kiindulási oldalra. A 20 méter hosszú automata pórázon vezetett rohadt belterjes kis dögöket, amikor a vén kurva úgy viszi szaratni, hogy a mama már a feléném, a dög meg már a másik, vagy az eredeti oldalon van, maga mögött a hosszú zsinór.
Szoktak hozzánk bejárni a rendőrök,mindig beszélnek valamiről,a lényeg hogy megkérdeztük hogy mégis mi ez a sebesség amivel meg kell kellene közelíteni,azt mondta általános érvényű a 30km/h,ha te 30km/h alatt haladsz és úgy elütsz valakit a gyalogátkelőn akkor a körülmények figyelembevételével nem téged fognak kihozni hibásnak,a biróságon sem.
A kábelen kéne lennie mérőpont rögzítő nyomógombnak , a Mitutoyo-n van 60e Ft-ért ! 😉
nem vagyok ini 😅
"Mert természetesen át kell engedni a gyalogost, ha már lelépett az úttestre, " szerintem ha a gyalogosnak ráutaló magatartása van , azaz megközelíti a zebrát , megáll , már át kell engedned , nem kell lelépnie az uttestre ! SZERINTEM ! ? 🤔
az árvíz áldozatokkal is jár(szomorú)
Helyes,a kresz egyértelműen fogalmaz,én megállok,teljesen mindegy hány sáv és hol van a gyalogos.
Sajna nem jött ki a víz a bódékhoz pedig ezért mentem volna(kezeit széttáró)
Álló és büntető időleges rendőr helyett az állandó fekvőnek jobb hatásfoka lenne. 😁
na árvízhelyzet a tiszáról (kezeit széttáró)
Ennyi lett a különbség 2 hét alatt(kezeit széttáró)
Kínai nagyobb geci.
USB-s a tolómérő. Rádugom az USB-re nem történik semmi. Kiderült hogy csak a csatlakozó USB, de kizárólag a saját mérőadapterével működik. A tolómérő volt 15ezer, a kábel meg 30.