Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez a rövid távú gondolkodás - ezért tartunk ott, ahol.
Azért, mert nem igényelted meg feleslegesen, csak azért, mert "ingyen van" talán az a lé máshol jobban szolgál, ami ide elbaxódott volna.
Vagy lőrinc barát lenyúlja, az a másik opció 🤣
Amit megspórolsz te a tb-n azt a családod fizeti meg a sok nyugtatóval és az elmeosztályon pihenéssel amit te okoztál. Tényleg nincsen semmi ingyen 🤔
Végül is akkor egy modullal bővítés már hoz újabb 10 évet? Az még akár jó is lehet.
Na, az már inkább hihető a számomra, hogy álhír.
Na így minden drága pénz. De ez egy rossz felfogás, hogy majd biztosan valahol valamikor meg kell fizessem.
Ez olyan mint amikor nem megyek el a barátoknak segíteni mert ugyse segítenek vissza…nálam nem így megy a gondolkodás 🤔
Hacsak nem bővit egyittal mert akkor ujra engedélyeztetés
Ezt te csak nem akarod érteni - de ez még mindig jobb, mintha nem értenéd.
A levegő sincs ingyen, a létezés is pénzbe kerül... pl. AHOL veszed a levegőt, az a föld is valakié 😁
A fagyid meg főleg nem lesz ingyen, mert legközelebb te fizecc 🤣
Mert telepítéstől számitott tiz évig van szaldó. De ez az engedélyezéstöl számit. Inverter csere nem befolyásolja. Ez valami fészbuk hir lehet
Nem, de az ellenkezője bizonyosan nem igaz. Amit én, annak csak nincs realitása a mai társadalomban.

A napelem vs. új út egy elég szélsőséges példa, de arra mindenképpen jó, hogy az emberek hozzáállását a közöshöz jól bemutassa.
Pl. - amit rólam lehet már tudni - a káros szenvedélyek és életmódok tb-keretre történő ellátása.
Az ugyanaz amúgy, és valós probléma.
Majd mondom a kozponti rugomnak, hogy kuldjon neked egy kepeslapot. :D
Oké, akkor miért kezdődne a 10 év elölről, ahogy írták? Szívjóságból tuti nem.
Azert mondtam 65-70 szazalekot. Konzervativ becsles volt, mert reszleteket nyilvan nem tudok (kemeny, arnyek, szomszed, szogek, stb.)
Tehát azzal hogy nekem nincs ingyen napelemem, nektek tettem hót mert újulhattak utak 😂😂 na az a hülye aki ezt így fogja fel.
En lecsiszolnam, felonoznam a feluletet, hogy erintkezzen, aztan kapna egy uj LR44-et
Ezzel a felfogással a levegő sincs ingyen amit belélegzel mert a fák sokat dolgoztak vele.
Ha elmegyek fagyizni és te fizetsz helyettem, az nekem ingyen van 😃 és még jobban is esik 😂
Meg mindig napelem?
Inkabb vegyetek fel szarvasos pulovert. 🤣
Nem. Abba ilyren még nincs. Nem kommunikálnak a szolgáltatóval.
Én már tudom.
Ha full "ingyen"-ben lenne, a mérőhely szabványosítása akkor is a nemszeretem munkák közé tartozik. Most sem rossz, nincs baja, csak éppen a 30 évvel ezelőtti elvárások szerint történt a kivitelezése.
És még darazsak is vannak benne...
Papir, szigszalag etc
Hát ezt már neked kell tudni.
Veszel egy ilyet, és átforrasztod az elemtartót.
https://www.praktiker.hu/szezo...
Ebbe asszem 2032-es megy, ahogy nézem a tiedben nem tudom milyen méretű kéne.
Hogyne térülne meg a mosógép vagy bármely háztartási gép? Amennyi munkaórát megspórol azon bőven bejön az áruk és ez vonatkozik a járművekre is mivel nélkülük minden utazás több időbe telne és ugye az idő pénz..........meg ideg. 😆
Hát ezt kár volt leírnod, BIZONYOS embereket nem fogja érdekeli az ő "ingyen" valamije érdekében a közösen használt út építésének választásának lehetősége.
A mosógép, autó, meg lapos tévétől jobban érzed magad. Az hogy neked mennyit ér meg hogy jobban érezd magad, csak a te egyéni döntésed és pénztárcád kérdése. A napelemtől semennyire nem változik meg az életed, csak a villanyszámlád, ezért nem is lehet más szempont alapján eldönteni. Illetve azért ha van egy szigetüzemű rendszered, akkor egy blackout esetén is van villanyod, és ez megérheti némi extra pénz ellocsolását.
És miért is?
Mert az újakban esetleg be van építve olyan funkció is, amivel még a szaldósokat is korlátozhatják?