Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Próbáltuk, nem jött össze mert a napelemes cégnek mindig volt valami baja ami nekünk 4-6 millába került volna hirtelen, felénk mindenki hülye és nem fogta fel anno, hogy ez mekkora buli és csak ezért nincs napelem a dolgozók házain és valamiért a villanyautós pályázat sem sikerült, de emlékszem mit levágtál akkor, hogy neked sem akart összejönni, de azért a végén mégis. Az, hogy ezt te nem érted sokadszorra nem feltétlen az én egyszerűségemet jelenti.
Ehhez kell egy smart inverter,ami együtt tud dolgozni az akkupakkal. Ma már jó pár ilyen van a piacon. Termeléskor a többletet nem a hálózatba tolja hanem az akkuba, visszafelé amikor nem termel már akkor az akkuból tartja el a házigényét
Soha....
Most már, hogy a vállalkozó szelleműek teli szarták az összes déli tetőjüket, lehet, az jár jól, aki K-Ny-ra rakja, mert a többiek AKKOR alig termelnek... de akkor is rosszabb a hatásfoka, a névleges felét ha tudja...
Persze ha az állam fizeti ki a paneleket, kit érdekel - gondolja ezt mindenki 😕
ez a legnagyonn tévhit hogy ideális tájolás, dél 35 fok, ezt olvasni mindenhol, ekkor hogy ÉVES szinten a legtöbbet
és ez hozza a leghasznavehetetlen energiát
ami addig jó amíg a napelemes termelés elenyésző, addig jól jár aki termeli, a hálózat meg elvisel ennyi kis (szinte észrevehetetlen) pluszt, de minél több energia keletkezik egy szűk intervallumban annál kezelhetetlenebb lesz a helyzet hiszen semmi fogasztó/tároló nincs erre a pár órás csúcsra felkészítve
szóval ezt is mint nagyjából minden mást már a kezdetektől elbasztuk
2006ba építettem be a tetőteret,akkor számításba került a napelem,aztán akkor beszéltek 20éves megtérülésről és 20év élettartamról,hamar elengedtem és le is zártam ezt a napelem dolgot.
Az egy közlekedési eszköz,ha nem munkaeszköz akkor nem is célja hogy visszahozza az árát.de ha mondjuk azt nézzük hogy autóval járok munkába tömegközlekedés helyett és én ezzel naponta 1-2órával többet tudok termelni,akkor visszahozza az árát.
van kocsid?
az mikor hozza az árát vissza?
annak az árát se egy termelő egységbe fektetted
De a hálózaton lóg a ház, így a nem termelés áthidalása értelmezhetetlen.
Nekem legalábbis.
Persze hogy termel - de nem annyit, mint ugyanannyi tábla ideálisan rakva. Pár éve, mikor fent voltak a panel árak még, ez nem volt mind1...
Egyedül szigetben látnám értelmét úgy rakni, csak saját célra, mert akkor többet számít a hosszabb termelési idő, mint a rövid csúcs - persze ha akkut töltesz, akkor megint az optimális elhelyezés a jobb.
Tisztán K-Ny és elég meredek nyeregtetőm van, ezért nem forszíroztam a napelem témát sose, pedig kb. 20 éve el akarják adni nekem 😄úgy kb. mostanra meg is térült volna 😅 és most dobhatnám ki az elavult szar paneleket...
Én mindent kiszámolok, amit nem tudok, azt megkérdezek. A lényeg, hogy ha esetleg van is egy kicsi haszon, ami majd 10-15 év múlva jelentkezik, azért nem fogok erőlködni.
Ha szándékomban állna ennyi időre előre befektetni ennyi pénzt, akkor inkább - és mondjon nekem ellent bárki aki mer - valami termelőbe fektetném, mert az a sokszorosát hozza, mintsem, hogy havi 10 ezer helyett 2 ezret kell fizetnem.
Hogyne termelne. Szórt fénynél is van amelyik bőven termel
délben is simán termel annyit hogy a kakás fogyasztóit el tudja látni
nekem a 3kwp hoz 700-1000w akkor is ha ilyen 10 fokos szögben éri a nap
amúgy alig van ember aki felfogja hogy kellett volna csinálni a kezdetektől ezt a napelemes dolgot
még aki telepíti az sem ért ehhez, csak annyit tud hogy ha 15 a villany számlád felteszünk 20 panelt és nem lesz számla....
Ha nincs szaldó az éjszakai vagy időjárás miatti nem termelés áthidalására hivatott. Tehát a tél kivételevél nem fizetsz
Világos, minden alábbi csak fejben, tét nélkül történő gondolkozás.
Ja, es keletre nevze van 4 tetoablakom is, nyugatra meg hamar jon az arnyek, egy domb oldalaban van a keco.
Tehat nekem nem igazan erne meg.
Ertem, de havi elszamolas eseten plane nem jon vissza a befektetett milliok, ha akkutelep, plane.
Nincs es nem tervezek elektromos autot, gazzal megy minden nalam, a porszivo meg a mosogep es a led nem fogyaszt annyit, hogy ne tudjam kifizetni.

Az, hogy nem lesz aram, azt felejtsuk is el, mert ha igy lenne, akkor futes sem lesz, es pontosan egy nap alatt kitor a polgarhaboru. Az akkus megoldast en esetleg egy halozati műszaki problema eseten tartom eletkepesnek.
Vagy majd a gyerekének a nője ,kiforgatja a vagyonból
Ja délben amikor a legtöbb energia érkezik akkor meg lófaszt se termel 😁 persze az ideális elhelyezéshez képest
Persze, kicsit túl kellene panelezni. Termelne azért délben is, de nyilván a névleges csúcsnál kevesebbet egész nap.
Ha az ember abból indul ki, hogy a negyvenezres panel is jó lesz oda, akkor a túlpanelezés egyfajta megoldás.
20 db 400Wp (10 Keletre, 10 Nyugatra) 8kWp-t adna papíron ideális körülmények közt, így kb. 65-70%-ra saccolnék. Egy elnyújtottabb, de laposabb teljesítménygörbe lenne a vége, napi kb. 35-40 kWh-t össze tudna dobni nyáron.
Nyilván nem ideális, nekem a délre néző 7.2kWp csinál 45-50 körül.
Semmi sincs ingyen ezt a fiam már három évesen fölfogta sokaknak felnőttkorukban sem sikerül
Na majd a gyereke 😃
Az is durva lenne mert tisztességesen nagyon nehéz lenne, de hát már csomószor irt ezt azt. Én figyelek😃
Nem. A mas fizeti es az ingyen nem ugyanaz. Mar eleve a kifejezes sem ugyanaz.
Még kilenc évig nem. De ezt nem lehet biztosra venni